Padel Magazine - Twoja witryna poświęcona tylko padel udziela głosu swoim czytelnikom. Jérôme Becasset, który wkrótce będzie miał okazję skorzystać z Padel Centrala w Lyonie i lojalny czytelnik Padel Magazine, dzieli się z nami swoją pasją do tego sportu podczas wakacji w Hiszpanii na kempingu / spa Natura Resort w Peñiscola, ponad 200 km na południe od Barcelony.

[src googlemap = ””Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”100 ″ align =” aligncenter ”]

Dziś na kempingu odbywa się turniej padel !

Około trzydziestu graczy w wieku od 13 do 60 lat, wysportowanych lub nie, wszyscy Hiszpanie oprócz jednego Francuza: twój sługa, posiadacz tytułu z lokalnym Vincente!

Cóż, w tym samym czasie jesteśmy w Hiszpanii, dość daleko od granicy i jak powiedział mi w zeszłym tygodniu znajomy z Facebooka: „Hę? Co to jest padel ? A dlaczego okna wokół kortu tenisowego? ”.

Dlatego jest jeszcze długa droga do nadrobienia tego opóźnienia we Francji; Tutaj jest to przede wszystkim kulturowe. Każde gospodarstwo domowe ma swoją rakietę (y) padel w domu wszyscy znają zasady i już przynajmniej raz grali w szkole, w świetlicy lub na kempingu, a kluby można znaleźć wszędzie ... World Padel Tour (WPT) jest transmitowany w telewizji, to marzenie ... Jeśli chodzi o nieco ekskluzywną i kulturalną stronę, moglibyśmy porównać to do domowego bule, anyżki między dwoma imprezami i mniej wystającego brzucha. Chociaż….

Ze swojej strony odkryłem ten sport i zakochałem się w nim tutaj podczas mojego pierwszego pobytu 3 lata temu. Moje resztki 30/3 w tenisie z dobrą woleją, precyzyjnym uderzeniem z forhendu, ekskluzywnym złapanym bekhendem, który był hamulcem w tenisie, będą moim atutem w padel ! Arkusz 6-0 6-0 otrzymany z ręki dwóch zwykłych miejscowych przekonał mnie wtedy o pożyteczności dobrej gry oknami….

Kemping ma własny tor, co prawda nie jest dobrze utrzymany, ale po prawidłowym rozłożeniu siatki brakuje tylko graczy 4, piłek i rakiet ...

José, zwykły moderator sportu, będzie sędzią-graczem-kolekcjonerem piłek. Losowanie przy stole będzie dość krótkie, ponieważ mecze rozgrywane są w kolejności rejestrowania się, a dziury w tabeli zostaną wypełnione dobrowolnymi przegranymi! Zagramy w 3 zwycięskich grach bez rozgrzewki, aby pozostać jak najlepiej w harmonogramie narzuconym przez harmonogram animacji. Nie wolno przegapić jednej lub dwóch gier, aby nadrobić zaległości: później będzie za późno!

W górnej części tabeli znajdą się zatem zawodnicy w strojach sportowych ze swoimi pięknymi markowymi rakietami, a na dole głównie turyści w szczypcach i bez koszuli, grający z rakietą, którą sąsiad chce mu pożyczyć, dopełniając pierwszą złapaną grupę , Ale wszyscy będą się dobrze bawić, ten sport nikogo nie wyklucza i pozwala obu kategoriom na wspólną zabawę. Co czyni go sukcesem tutaj i bez wątpienia we Francji wkrótce.

Ostatecznie wyniki nie są bardzo ważne. Ojciec i jego syn spędzą rundę w doskonałej harmonii, para będzie się śmiać z własnych porażek, a mały Francuz zachowa swój tytuł po bardzo taktycznej połowie i finale oraz po dwóch pierwszych rundach, w których po prostu musiał raz pchnąć piłkę. więcej niż przeciwnik.

Zwycięstwo! Tutaj jestem dwukrotnym posiadaczem tytułu „mistrza kempingu”!

Apetyt przychodzi wraz z jedzeniem, wykorzystując maksymalnie kilka pozostałych dni wakacji i turnieju. padel Poniedziałek, kiedy znów będę cudzoziemcem zabić, zdecydowanie ponowne wejście i otwarcie Padel Centralny Lyon, by wreszcie przekształcić ten letni romans w prawdziwie długotrwały związek!

Wasz sługa, Jérôme Becasset
Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.