Le padel-fotel będzie miał swoje duże międzynarodowe wydarzenie. Odbędzie się to w Le Mans 27 i 28 sierpnia. Padel Magazine poznaje Iñaki Rampereza, jednego z najlepszych hiszpańskich graczy.

Z miłości do sportu

"Praktykuję od ponad 10 lat. padel-fotel. Na początku było to tylko hobby, ale stopniowo zacząłem rywalizować na torze w całej Hiszpanii i traktować to wszystko poważniej."

"Zorganizowałem również trzy edycje Ogólnopolskiego Otwartego padel wózka inwalidzkiego w Boadilla del Monte (Madryt), współpracowałem z Federacją Madrycką i Federacją Hiszpańską przy różnych imprezach i turniejach, a z cienia pracowałem, aby padel na wózkach inwalidzkich nadal rośnie, najpierw w Hiszpanii, a teraz na arenie międzynarodowej."

„Z moim partnerem jesteśmy obecnie parą numer 4 i staliśmy się jednym z najsilniejszych duetów w turnieju. Przed nami jeszcze długa droga, aby dotrzeć do tych na szczycie, ale dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy mamy nadzieję skrócić ten dystans”.

Najbardziej aktywna para

"Z Marcosem Cambronero pracowaliśmy bardzo ciężko przez dwa lata, aby móc osiągnąć taki poziom. W tym sezonie rozegraliśmy finał w Bilbao i dotarliśmy do półfinału prawie wszystkich turniejów w kalendarzu 2022."

"Byliśmy jedyną parą, która rozegrała wszystkie turnieje w kalendarzu, w tym mistrzostwa regionalne, a na koniec mistrzostwa Hiszpanii (łącznie 17 turniejów). Dużo ciężkiej pracy, mil i zaangażowania były kluczowe."

„Również w tym roku zostałem mistrzem Madrytu i Hiszpanii z drużyną Madrytu jako zawodnik i trener drugi rok z rzędu."

Kuikma i chęć rozwoju sportu

„Dwa lata temu miałem okazję poznać Horacio Alvareza Clementiego i poznałem zespół Kuikma. Od tego czasu wiedziałem, że zarówno ze względu na wagę firmy, jak i profesjonalizm członków marki, będzie to świetna okazja, aby być częścią zespołu.”

"W tamtym czasie wielu kolegów nie rozumiało mojej decyzji, ale czas pokazał, że mam rację. Dzisiaj jest znak padel która doświadczyła największego wzrostu na świecie i bez wątpienia jest to marka, która najbardziej stawia na padel na wózku inwalidzkim."

"Bez ich wsparcia to wydarzenie nie miałoby takiego wpływu, jaki będzie miało, a jako członek zespołu Kuikma jestem dumny, że mogę uczestniczyć w pierwszym międzynarodowym spotkaniu we Francji. Istnieje wielkie pragnienie dorównania francuskim, holenderskim i belgijskim graczom w Le Mans i skorzystania z tego pionierskiego doświadczenia w historii padel na wózku inwalidzkim."

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !