Jeśli ta wiadomość może Ci się wydawać dość anegdotyczna, jest to jednak prawdziwy krok naprzód dla padel Meksykańska. Kraina padel publiczność została oficjalnie zainaugurowana w dzielnicy Benito Juarez w Mexico City, ku uciesze miłośników padel lokali.

Diego de la Torre (organizator World Padel Tour międzynarodowym), w towarzystwie Ignacio Soto Borja y Anda, przedstawiciela WPT w Meksyku i burmistrza Benito Juarez, Santiago Taboady, z wielką pompą zainaugurował pierwsze publiczne pole padel Meksyku.

Dla Diego de la Torre ten utwór „stanowi bardzo ważny krok dla padel w Meksyku", po kilku latach promowania tego sportu, którego był jednym z głównych ambasadorów.

Le World Padel Tour podkreślił znaczenie możliwości uczynienia tego sportu bardziej dostępnym i bardziej widocznym na poziomie krajowym w kraju, w którym wymyślono tę aktywność. Soto Borja y Anda wspominali, że ” jednym z głównych celów na poziomie międzynarodowym jest zapewnienie, aby w krótkim okresie ta dyscyplina została włączona do kalendarza olimpijskiego “. Powiedział również, że ten sport jest bardzo interesujący dla meksykańskich kobiet.

Dla burmistrza Benito Juareza, Santiago Taboady, ten publiczny tor tylko wzmacnia politykę, którą on sam promował na rzecz wszystkich sportów, aby uczynić je dostępnymi dla wszystkich Meksykanów.

Impreza odbyła się również w obecności Natalii Blanco, jednej z najlepszych lokalnych zawodniczek, która zaprosiła kolejne osoby do spróbowania tego sportu, który w ostatnich latach rozwija się w Meksyku.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.