Już o tym rozmawialiśmy, Włączający Padel Tour wyróżnia się swoim zaangażowaniem na rzecz inkluzywności i różnorodności w świecie padel, przyciągając graczy z różnych środowisk i poziomów. Wszystkie zespoły składają się z jednej osoby niepełnosprawnej i drugiej osoby pełnosprawnej. Gracze mogą poruszać się na wózku inwalidzkim lub mieć niepełnosprawność kończyn (noga, ramię, ręka).

Po Barcelonie etap w Rzymie zwyciężyły Francuzki Lorie Pelan i Marianne Vandaele. Mówią nam.

Lorie : „Dla mnie możliwość zagrania w tego typu turnieju za granicą w towarzystwie Marianne to naprawdę szansa i szansa. Mieliśmy zaszczyt grać na stadionie centralnym w Rzymie, było wspaniale! To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci. To było wspaniałe, to było niesamowite. To był najlepszy turniej w moim życiu!”

Marianne : „Inkluzywny Padel Tour stał się dla mnie ważnym torem. Jest tak bogaty pod względem ludzkim, emocjonalnym i oczywiście „padelistycznie”. Opuszczamy Rzym ze zwycięstwem turnieju, ale i czymś więcej. Życzliwość i dzielenie się między ludźmi wszystkich narodowości są niesamowite. Rzadko mi się to zdarzało! I wisienka na torcie: finał, gra na korcie centralnym Foro Italico w dniu finałów Major Premier Padel, to było niezwykłe! Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę dzielić i doświadczać tego toru z Lorie. Zdaję sobie sprawę, że jestem wielkim szczęściarzem.”

Źródło zdjęcia: Inon Rosen