To nie do pomyślenia wiadomość, która właśnie spadła! Nieco ponad miesiąc od zorganizowania Mistrzostw Świata padelThe FIP ogłasza zmianę kraju goszczącego. Wydarzenie odbędzie się od 31 października do 5 listopada, ale w Zjednoczonych Emiratach Arabskich !

Mistrzostwa Świata w Dubaju

Luigi Carraro i Międzynarodowa Federacja Padel zaskoczył wszystkich przyznając po raz drugi z rzędu organizację Mistrzostw Świata Padel w Katarze.

Ale dzisiaj FIP ogłasza zmianę strony na 46 dni przed organizacją zawodów. Więc to jest Dubaj iZEAPA które zostały wybrane w celu zrekompensowania przypadku siły wyższej, która uniemożliwia Katarowi zorganizowanie tych mistrzostw świata.

Czy przypadek siły wyższej ma związek z organizowanymi kilka tygodni później Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w tym samym kraju? Nie mamy odpowiedzi.

Komunikat prasowy FIP

„The padel to już rzeczywistość, która porusza tłumy na całym świecie, w tym na mistrzostwach świata, po sukcesie jej ostatniej edycji, która reprezentowała nową erę dla naszego sportu. Po bezprecedensowym rekordzie 40 krajów w fazie kwalifikacyjnej (Afryka – Azja, Ameryka Południowa, Ameryka Północna i Europa) i fazie finałowej, FIP kontynuuje ulepszanie najważniejszych zawodów padel.

XVI edycja Mistrzostw Świata padel W 2022 roku nagroda pieniężna w wysokości 500 000 euro zostanie podzielona równo między mężczyzn i kobiety. Wszystkie kraje zakwalifikowane do ostatniej fazy otrzymają nagrodę, która zostanie przyznana przez federacje członkowskie.

Odnośnie miejsca, w związku z działaniem siły wyższej, która uniemożliwiła Federacji Katarskiej (QTF) zorganizowanie imprezy w zaplanowanych terminach, Zarząd FIP zdecydował, że XVI edycja Światowego Turnieju padel odbędzie się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, od 31 października do 5 listopada, a organizacja stowarzyszona UAEPA będzie odpowiedzialna za organizację wydarzenia we współpracy z FIP."

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !