Kraje francuskojęzyczne mają teraz spotkanie ze swoim magazynem 100% padel kwartalnie: Instynkt Padel. Historia, która narodziła się na początku roku. Przygoda dopiero się zaczęła, a projektów jest już mnóstwo…

Narodziny instynktu Padel

„Pytanie to przede wszystkim wiedzieć, gdzie narodził się Instynkt Padel. Jako aperitif, jak większość wspaniałych pomysłów tego stulecia! To było w styczniu 2022 roku, tuż po grze w antologię. Wtorkowy wieczór. Rozmawialiśmy dupPadel, ośrodki, turnieje i powstanie tego sportu we Francji. Postawiliśmy więc sobie nieco szalone wyzwanie: wypuścić pierwszy magazyn w 100% padel we Francji i nie związane z tenisem!”

Między powiedzeniem tego a zrobieniem tego...

„Polegaliśmy na doświadczeniach wszystkich. Z jednej strony wydawca magazynu (Od redakcji: Arnaud Sébin, prezes La Brosse Éditions), były dyrektor centrum z drugiej (od redakcji: Yann Guilcher, niezależny 4 lata we franczyzie i 8 lat w wieku 4 lat).Padel/ Le Five), było wiele do zrobienia. Nie zapominając o świetnym sachemie par 4, Franck Binisti”.

Logo instynktu Padel-Czarny

Magazyn padel, szaleństwo? 

„The padel to uzależniający sport, który łączy nas we trójkę. To także i przede wszystkim modny sport, który swoją piękną historię zaczyna we Francji i który potrzebuje światła. Drugim powodem jest to, że pomimo naszego niskiego poziomu możemy zmierzyć się z najlepszymi graczami na świecie.

Magazyn ten znajduje się w wielu kioskach we Francji, w klubach, czytelnicy subskrybują bezpośrednio przez stronę, a potem mieliśmy okazję przeżyć wyjątkowy moment w historii padel Francuski z trzema ważnymi międzynarodowymi wydarzeniami z rzędu: Human Padel Otwarte, FIP GOLD Perpignan i wreszcie Greenweez Paris Premier Padel Major".

Udane stowarzyszenie trzech muszkieterów

„Bardzo prosto. Dwa telefony i fizyczne spotkanie. Natychmiast się zgodziliśmy. Później wymaga dużego zaangażowania od wszystkich, pomimo bardzo napiętych harmonogramów. Ale zgodnie z reakcją czytelników i naszych partnerów jest to raczej udane.

Ten sukces zawdzięczamy również zespołowi, któremu udało się wyprodukować wysokiej jakości treści, oczywiście pod nazwą, która przemawia do wielu, a mianowicie Xan Tafernaberry”.

Formuła magazynu

„W tym roku zaczynamy kwartalnie, potem co dwa miesiące od 2023 roku. Dystrybuujemy w kioskach, w najlepszych ośrodkach padel i poprzez subskrypcję. Są wywiady i portrety gwiazd toru, ale także działy techniczne, sprzętowe czy historyczne. Nacisk kładzie się również na ośrodki i akademie. Mamy kilka pomysłów na kolejne wydania, czy to w treści, czy w dystrybucji”.

instynkt kiosk padel Orly
Instynkt Padel dystrybuowane na lotnisku Orly

Pierwszy numer, który przekracza oczekiwania

„Szczerze, przekracza wszelkie nasze oczekiwania. Dziękujemy również ośrodkom, które zaufały nam od pierwszego wydania. Na Instagramie i Facebooku otrzymujemy wiele wiadomości zachęty lub gratulacji. Sprawia, że ​​pragniemy tego jeszcze bardziej. Nasi partnerzy, w tym Betclic, NGTV lub Babolat, bardzo nam pomogło. Inni przybywają w dużych ilościach, codziennie trochę halucynujemy.

Ostatnie słowo?

„Do Cyryla Hanouny. Zadeklarował w filmie (przypis red.: widoczny na Youtube), że będzie pierwszym subskrybentem magazynu. Nie tylko inni zrobili to przed nim, ale nadal nie zaksięgował swoich 29 euro (za 10 numerów). Jeśli myśli, że dostaje swoje czasopisma za darmo (śmiech)…”

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.