Mistrzostwa Francji Międzyklubowe 2023 oraz ceremonia wręczenia nagród w zawodach były okazją do złożenia hołdu Marinie Ponzio, zawodniczce bardzo cenionej przez całą drużynę padel Francuski, niestety zmarł 20 lipca. FFT i gracze uczestniczyli w tym intensywnym momencie.

Jeśli klub tenisowy Gémenos zajął siódme miejsce i w związku z tym spadł z ligi, najważniejsze było gdzie indziej. Przyjaciele Mariny spędzili weekend pełen emocji, jak wyjaśnia Gracia Radovanovic, która specjalnie na tę okazję wróciła z Serbii: „Mam nadzieję, że te Mistrzostwa pomogą mi w żałobie, był to sposób na ostatnie pożegnanie. Wszyscy gracze chcieli złożyć hołd Marinie, która stworzyła drużynę.

Corinne Bonney z klubu Gémenos chciała zwrócić się do Davida, męża Mariny i ich córki: „Davidzie, zawsze myślimy o Marinie, a twoja mała księżniczka dowie się później, że jej matka zaznaczyła padel Francuski."

Gracia podsumowuje braki pozostawione przez nieobecność Mariny Ponzio: „Na boisku nie odeszliśmy daleko od utrzymania, ale czuliśmy brak Mariny we wszystkich aspektach, czy to pod względem sportowym, czy ludzkim”.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !