Wywiad – Arce i Dal Bianco zastanawiają się nad swoim wzrostem w padel Professionnel

Wciąż zwycięski w ostatnim Brazil Open, Maxi Arce i Franco Dal Bianco mogli świętować swój pierwszy rok panowania na szczycie toru A1 Padel. Przy tej okazji obaj Argentyńczycy wracają do początków swojego związku, ich błyskawicznego rozwoju i codziennej pracy, by utrzymać swoje miejsce do dziś.

Dwóch tubylców z Buenos Aires tworzy swoją parę na początku sezonu 2021. Podczas drugiego turnieju, w którym grają razem, Mistrz Paragwaju, wychodzą z previas, aby wejść do stołu finałowego i wyeliminować numer 1 czasu, aby osiągnąć półfinały:

"Szczerze mówiąc, szukaliśmy średnio- lub długoterminowych wyników z Franco, w ciągu dwóch lub trzech lat. To, co wydarzyło się w Paragwaju, przyspieszyło ten proces: byliśmy przygotowani na tego rodzaju mecze, ale i tak stało się to bardzo szybko.” podkreśla dziś Maxi Arce.

Po finale turnieju Master of Portugal obaj panowie wspólnie zdobyli swoje pierwsze trofea, kolejno w Future i Open 1000 of Kungsbacka. Następnie ruszają dalej z Wielkim Mistrzem Szwecji, który ostatecznie wypycha ich na wyższe szczeble toru.

Rok 2022 oznacza ich wstąpienie na tron, z siedmioma tytułami zdobytymi z czternastu rozegranych turniejów: „W ciągu tych dwóch lat był to proces uczenia się i konsolidacji. Przyjrzeliśmy się naszym rywalom, aby dowiedzieć się, jak grają przeciwko nam, graliśmy razem bardziej naturalnie i chcieliśmy stać się jeszcze bardziej solidni” – wyjaśnia Maxi Arce.

Ten ostatni wyraża entuzjazm tego zespołu, ujawniając swoje ambicje na ten rok 2023: „Fajnie byłoby wygrać dziesięć turniejów w tym roku!„. Franco Dal Bianco podąża za swoim partnerem: „Postaramy się wygrać jak najwięcej turniejów, a przede wszystkim utrzymać to pierwsze miejsce."

Z trzema trofeami w czterech głównych wydarzeniach na początku sezonu (Sevilla Master, France Open i Brazil Open), Maxi Arce i Franco Dal Bianco są na dobrej drodze, by w tym roku ponownie zdobyć dominację na torze Fabrice Pastor.

Publié par
Marcin Szmuda