Padel Magazyn - Ci, którzy ukończyli Padel Masters w dobrym stylu, Alejandra Salazar i Iciar Montes, udzielają nam miłego wywiadu opowiadającego nam o ich stowarzyszeniu i drodze, którą przebyli, aby dotrzeć na szczyt świata.

Padel Magazyn: Gra w padla przyniosła ci szczęście z tym vitoire w finale Masters, ale jak się tam dostałeś?

Iciar: Pochodzę z tenisa. Kiedy byłem mały, grałem w tenisa. Ten sport rakietowy bardzo mi się podobał. Ale w moim klubie zaczęliśmy budować kilka kortów do padla. Padel zaczął się dla mnie, odkąd zacząłem grać w padla coraz częściej, szczególnie na zawodach. To bardzo zabawny sport. Relacje w zespole są bardzo ważne i bardzo mi się podobają. To z pewnością duża różnica w świecie tenisa. Środowisko tego sportu ma mnie znacznie więcej.

Alej: O nie, nigdy nie grałem w tenisa, pochodzę z padla i zawsze to robiłem. Zaczynałem w wieku 8, a teraz mam lata 28 i nadal jestem miłośnikiem tego sportu.

Padel Magazyn: Więc można grać w padla, a nawet bardzo dobrze jak ty Iciar, nawet jeśli niekoniecznie pochodzimy z padla?

Iciar: Och tak, to możliwe, ale musisz się szybko dostosować. Istnieją bardzo różne rzeczy, takie jak odbicie, członek drużyny, ściana, strzały, które niekoniecznie istnieją. tak, wciąż jest inaczej.

Padel Magazyn: Wyjaśniłeś mi za kulisami, że znasz squasha, czy to pomaga zostać mistrzem Masters?

Iciar: Padel jest naprawdę mieszanką tenisa i squasha. W squash jest dużo głośności, dużo gier i zbliża się do padla, dlatego o tym mówiłem.

Padel Magazyn: Ten rok kończy się bardzo dobrze… Czy możemy powiedzieć, że wyniki przekraczają Twoje początkowe cele?

Alej: Zaczęliśmy powoli, ale wszystko się udało i zaczęliśmy dobrze grać z wynikami. Ten finał mistrzowski jest po prostu niesamowity, ponieważ nie byliśmy faworytami tego konkursu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Padel Magazyn: Zgadzamy się na taki rok, bez zmian w zespole, Padel Magazyn nie będzie miał sensacji roku?

Alej i Iciar: Tak, oczywiście, bez zmian.

Iciar: Jesteśmy bardzo dobrze. Możemy zrobić jeszcze więcej, grając lepiej w niektórych turniejach. Będziemy pracować i w tym roku 2014 będzie bardzo interesujący. Będziemy pracować poza boiskiem, aby być jeszcze lepiej przygotowanym fizycznie.

Padel Magazyn: Twoja historia jest piękna, jednak twoje skojarzenie nie jest takie stare… Jak zdecydowaliście się grać razem?

Iciar: To prawda, że ​​los nie był jasny od samego początku, odkąd złapaliśmy naszych byłych kolegów z drużyny. Nie było łatwo wiedzieć, że będziemy wtedy grać razem. Ale skończyliśmy w momencie, kiedy byliśmy dostępni. Stowarzyszenie powstało naturalnie. To życie Sprawdziliśmy nasze umiejętności, grając razem, a potem zadziałało.

Franck Binisti - Padel Magazyn
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.