Padel Magazine - Ci, którzy ukończyli Padel Masters in beauty, Alejandra Salazar i Iciar Montes, oferują nam dobry wywiad, informując nas o swoim stowarzyszeniu i drodze, którą osiągnęli na szczyt świata padel.

Padel Magazine : Gra w padla przyniosła ci szczęście z tym szkłem w finale Masters, ale jak się tam dostałeś?

Iciar: Pochodzę z tenisa. Kiedy byłem mały, grałem w tenisa. Ten sport rakietowy bardzo mi się podobał. Ale w moim klubie zaczęliśmy budować kilka kortów do padla. Padel zaczął się dla mnie, odkąd zacząłem grać w padla coraz częściej, szczególnie na zawodach. To bardzo zabawny sport. Relacje w zespole są bardzo ważne i bardzo mi się podobają. To z pewnością duża różnica w świecie tenisa. Środowisko tego sportu ma mnie znacznie więcej.

Alej: O nie, nigdy nie grałem w tenisa, pochodzę z padla i zawsze to robiłem. Zaczynałem w wieku 8, a teraz mam lata 28 i nadal jestem miłośnikiem tego sportu.

Padel Magazine : Można zatem grać w padla, a nawet bardzo podobnie jak ty, nawet jeśli niekoniecznie pochodzisz z padla?

Iciar: Och tak, to możliwe, ale musisz się szybko dostosować. Istnieją bardzo różne rzeczy, takie jak odbicie, członek drużyny, ściana, strzały, które niekoniecznie istnieją. tak, wciąż jest inaczej.

Padel Magazine : Wyjaśniłeś mi za kulisami, że znasz squasha, czy to pomaga w zostaniu mistrzem mistrza?

Iciar: Padel jest naprawdę mieszanką tenisa i squasha. W squash jest dużo głośności, dużo gier i zbliża się do padla, dlatego o tym mówiłem.

Padel Magazine : Ten rok kończy się pięknem ... Czy możemy powiedzieć, że ocena wykracza poza twoje początkowe cele?

Alej: Zaczęliśmy powoli, ale wszystko się udało i zaczęliśmy dobrze grać z wynikami. Ten finał mistrzowski jest po prostu niesamowity, ponieważ nie byliśmy faworytami tego konkursu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Padel Magazine : Zgadzamy się z takim rokiem, bez zmian na poziomie zespołu, Padel Magazine nie będzie miarą roku?

Alej i Iciar: Tak, oczywiście, bez zmian.

Iciar: Jesteśmy bardzo dobrze. Możemy zrobić jeszcze więcej, grając lepiej w niektórych turniejach. Będziemy pracować i w tym roku 2014 będzie bardzo interesujący. Będziemy pracować poza boiskiem, aby być jeszcze lepiej przygotowanym fizycznie.

Padel Magazine : Twoja historia jest jeszcze piękna, twoje stowarzyszenie nie jest tak stare ... Jak zdecydowałeś się grać razem?

Iciar: To prawda, że ​​los nie był jasny od samego początku, odkąd złapaliśmy naszych byłych kolegów z drużyny. Nie było łatwo wiedzieć, że będziemy wtedy grać razem. Ale skończyliśmy w momencie, kiedy byliśmy dostępni. Stowarzyszenie powstało naturalnie. To życie Sprawdziliśmy nasze umiejętności, grając razem, a potem zadziałało.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.