Padel Magazine - Padel Magazine został zaproszony do Sanset Padel Wewnątrz na północy Madrytu, aby odkryć największy klub padel indoor na świecie, między innymi 32 padel. JORGE TARODO, dyrektor klubu, pozwala nam lepiej zrozumieć jego stan ducha i podejście do padel w Hiszpanii, ale też bardziej ogólnie. Bardzo ciekawy wywiad do śledzenia w całości iw wersji francuskiej pod poniższym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=xluerLhADd0&feature=youtu.be

Możesz także przeczytać ten wywiad dzięki tłumaczeniu Frédérica Bertucata:

Padel Magazine (PM) - Czy możesz przedstawić swoje pochodzenie i powiedzieć nam, dlaczego ten klub padel ?

Jorge Tarodo (JT) - Nazywam się Jorge Tarodo, jestem menadżerem Sanset Indoor Club padel, który znajduje się na północ od Madrytu. Klub jest otwarty od dwóch i pół miesiąca i odpowiada na inicjatywę z naszej strony. W rzeczywistości klimat Madrytu jest wilgotny przez 6 miesięcy w roku i bardzo gorący przez 4 miesiące. Z innymi graczami z padel postanowiliśmy rozwinąć ten klub padel ideał. Zdaliśmy sobie sprawę, że było to ogromne zainteresowanie na północy Madrytu, ponieważ jest to najbardziej sportowy obszar Madrytu o dobrej sile nabywczej w porównaniu z południem Madrytu. Zrobiliśmy 32 kursy, w których temperatura waha się od 8 do 28 stopni. W tym klubie nie ma ani wiatru, ani deszczu, ani śniegu. Gracze zawsze grają na tych samych warunkach. Tylko prędkość kulki może się zmieniać w zależności od temperatury. Ale prawie 90% ludzi, którzy przychodzą grać padelstan jest taki sam. Ceny są takie same jak w klubach zewnętrznych.

PM: Ilu graczy jest w Sanset?

JT: Przy boisku Padel i kondycji mamy około ludzi 1000 dziennie. 300 dla fitnessu i 700 dla padla. Mam na myśli ludzi 1000 dziennie

PM: Czy twoi członkowie przychodzą tylko na padel ?

JT: Obie rzeczy. Przychodzą do 75% dla Padela i 25% dla Gymnasium. Wszystkie obiekty, które zrobiliśmy, obracają się wokół padla. Zrobiliśmy siłownię specjalizującą się w aerobiku, fitnessie, spinningu, rowerze, aby wzmocnić trening padla.

PM: Obecnie trwa turniej padel, przez ile dni to gra?

JT: Co tydzień odbywa się około 3 turniejów na padel, zaczynając od teraz, podobnie jak turnieje Madryckiej Federacji z reklamami, które ją otaczają. To turniej w dni 9, w którym zarejestrowało się około 1000 osób, może 800, ale wielu ludzi.

Następnie mamy inne rodzaje turniejów, które nie są oficjalne. Ale z rangami i rankingami.

Potem bardziej przyjazne turnieje.

PM: Sanset jest otwarty dla wszystkich? Jakie są ceny?

JT: Klub jest otwarty dla wszystkich. Możesz kupić bilet w dowolnym momencie gry. Nie chcieliśmy klubu u praktyków 500.

Prowadzimy wymianę z innymi hiszpańskimi klubami, takimi jak Barcelona, ​​umowy z lokalnymi obiektami, takimi jak hotele, pozwalamy graczom na odwiedzanie i granie w padla, na mecze przez zespół. Mamy dobre ceny. Padel amatorski stanowi 95% treningu w Hiszpanii, ponieważ jest to sport łatwy i bardzo dostępny.

PM: Co robi Twój klub, aby odnieść sukces, poza ofertami?

JT: Klub chce zaoferować maksimum usług i pozwolić graczom pozostać w klubie przez cały dzień. Na przykład w związku żona może ćwiczyć fitness, podczas gdy mąż się bawi padel lub odwrotnie. Jest też system opieki nad dziećmi, salon urody, sala gimnastyczna z jogą, speedingiem itp., Oczywiście 32 korty padel i nowy argentyński sport o nazwie backet, który wygląda jak piłka nożna /padel.

PM: Jaka jest cena za zawodnika w Twoim klubie?

JC: Mamy system cen zaczynający się od 8 € za stronę, czyli 2 € za osobę, ale cena zależy od przedziału czasowego. Mamy system abonamentowy w wysokości 100 €. Oferujemy mu 20 € za godzinę padel. Mamy również umowy z firmami. Pozwala członkom swoich firm na obniżone stawki.

PM: Jakie są podstawy zarządzania klubem padel ?

JT: Cena jest fundamentalna, stan klimatyczny klubu, czyli np. Ani za gorąco, ani za zimno, w domu nie mamy klimatyzacji, klub dobrze wyciszony, dobra polityka cenowa, jakość ziemi jest bardzo ważna. W tym miejscu podamy cenę, to tereny, z których korzysta WPT, w szczególności panoramy. Na nasze tereny przyjeżdżają profesjonaliści. To są dokładnie te same tereny, co padel pro tour (PPT) lub world padel tour (WPT). Naprawdę duszą tej ziemi było posiadanie najlepszej ziemi, kupując ją oczywiście za odpowiednią cenę.

PM: Kobiety odgrywają bardzo ważną rolę w Twoim klubie padel ?

JT: Kobieca publiczność jest naprawdę bardzo ważna, ponieważ jest najbardziej wierna. Zostanie, jeśli poczuje się dobrze w klubie. To dusza klubu. Przychodzą głównie z przyjaciółmi. Ponadto zawsze przychodzą do 11h rano dokładnie tam, gdzie jest najmniej osób na ziemi.

Zorganizowaliśmy system rankingowy z dwoma systemami, które pozwalają nam grać ze sobą.

PM: Jeśli Francuzi chcą tu przyjechać i pobawić się… Jak to robimy?

JT: Na stronie internetowej znajduje się zakładka „quieres juegar” (czy chcesz grać?), W której określasz swój poziom gry i na przykład czas, w którym chcesz grać. Ten system umożliwia wyszukiwanie osób na Twoim poziomie w przedziale czasowym, w którym chcesz grać. Mamy też system pożyczek dla firm, na przykład, gdy spóźnimy się, aby ludzie mogli grać bez marnowania czasu.

Nie uprawialiśmy tego sportu dla zysku, ale dla smaku sportu i jak wiele osób może przyjść grać w padla.

Franck Binisti i Frédéric Bertucat - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.