Padel Magazine - Padel Magazine został zaproszony do Sanset Padel Indoor na północy Madrytu w celu odkrycia największego na świecie klubu do gry w padla na świecie z między innymi kortami do wiosłowania 32. JORGE TARODO, dyrektor klubu, pozwala nam lepiej zrozumieć jego stan umysłu i sposób podejścia do padla w Hiszpanii, ale także bardziej ogólnie. Bardzo ciekawy wywiad do obejrzenia w całości oraz w wersji francuskiej pod następującym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=xluerLhADd0&feature=youtu.be

Możesz także przeczytać ten wywiad dzięki tłumaczeniu Frédérica Bertucata:

Padel Magazine (PM) - Czy możesz przedstawić swoje pochodzenie i powiedzieć nam, dlaczego ten klub Padel?

Jorge Tarodo (JT) - Nazywam się Jorge Tarodo, jestem menedżerem klubu sanset padel, który znajduje się na północ od Madrytu. Klub jest otwarty od dwóch i pół miesiąca i odpowiada na inicjatywę z naszej strony. Rzeczywiście klimat w Madrycie jest mokry w miesiącach 6 w ciągu roku i bardzo gorący w miesiącach 4. Wraz z innymi graczami padel postanowiliśmy opracować ten idealny klub padel. Uświadomiliśmy sobie, że istnieje duże zainteresowanie tym rozwiązaniem na północy Madrytu, ponieważ jest to najbardziej sportowy obszar Madrytu o dobrej sile nabywczej w porównaniu z południem Madrytu. Zrobiliśmy tereny 32, w których temperatura oscyluje między stopniami 8 i 28. W tym klubie nie ma wiatru, deszczu ani śniegu. Gracze zawsze grają w tych samych warunkach. Tylko prędkość piłki może się zmieniać w zależności od temperatury. Ale prawie 90% ludzi, którzy przychodzą grać w padla, warunek jest taki sam. Ceny są takie same jak w klubach outdoorowych.

PM: Ilu graczy jest w Sanset?

JT: Przy boisku Padel i kondycji mamy około ludzi 1000 dziennie. 300 dla fitnessu i 700 dla padla. Mam na myśli ludzi 1000 dziennie

PM: Czy twoi członkowie przychodzą tylko po padel?

JT: Obie rzeczy. Przychodzą do 75% dla Padela i 25% dla Gymnasium. Wszystkie obiekty, które zrobiliśmy, obracają się wokół padla. Zrobiliśmy siłownię specjalizującą się w aerobiku, fitnessie, spinningu, rowerze, aby wzmocnić trening padla.

PM: Obecnie trwa turniej Padel, ile dni on gra?

JT: Co tydzień odbywa się około 3 turniejów na padel, zaczynając od teraz, podobnie jak turnieje Madryckiej Federacji z reklamami, które ją otaczają. To turniej w dni 9, w którym zarejestrowało się około 1000 osób, może 800, ale wielu ludzi.

Następnie mamy inne rodzaje turniejów, które nie są oficjalne. Ale z rangami i rankingami.

Potem bardziej przyjazne turnieje.

PM: Sanset jest otwarty dla wszystkich? Jakie są stawki?

JT: Klub jest otwarty dla wszystkich. Możesz kupić bilet w dowolnym momencie gry. Nie chcieliśmy klubu u praktyków 500.

Prowadzimy wymianę z innymi hiszpańskimi klubami, takimi jak Barcelona, ​​umowy z lokalnymi obiektami, takimi jak hotele, pozwalamy graczom na odwiedzanie i granie w padla, na mecze przez zespół. Mamy dobre ceny. Padel amatorski stanowi 95% treningu w Hiszpanii, ponieważ jest to sport łatwy i bardzo dostępny.

PM: Aby odnieść sukces, co robi twój klub oprócz swoich ofert?

JT: Klub chce zaoferować maksimum usług i pozwolić zawodnikom pozostać w klubie przez cały dzień. Na przykład jako para kobieta może ćwiczyć, podczas gdy mąż gra w padla lub odwrotnie. Istnieje również system opieki nad dziećmi, centrum urody, siłownia z jogą, speeding itp., Oczywiście korty wiosłowe 32 i nowy argentyński sport o nazwie backet, który wygląda jak piłka nożna / wiosła.

PM: Jaka jest opłata gracza za twój klub?

JC: Mamy system cen od 8 €, ziemia to 2 € za osobę, ale cena zależy od przedziału czasowego. Mamy system subskrypcji 100 €. Oferujemy mu 20 € czasu na padel. Mamy również umowy z firmami. Pozwala członkom jego firm na obniżenie stawek.

PM: Jakie są podstawy prowadzenia klubu Padel?

JT: Cena jest fundamentalna, warunki klimatyczne w klubie nie są zbyt gorące ani zbyt zimne, na przykład w domu nie mamy klimatyzacji, klub jest dobrze wyciszony, dobra polityka cenowa, jakość ziemi jest bardzo ważna. W tym miejscu, w którym ustalamy cenę, jest to ziemia, z której korzysta WPT, w tym panoramiczna. Specjaliści przyjeżdżają trenować na naszym terenie. Są to dokładnie te same wysokości, których używa Padel Pro Tour (PPT) lub World Padel Tour (WPT). Naprawdę dusza tego kraju miała mieć najlepszą ziemię, kupując ją oczywiście za odpowiednią cenę.

PM: Czy kobiety mają bardzo ważną rolę w twoim klubie Padel?

JT: Kobieca publiczność jest naprawdę bardzo ważna, ponieważ jest najbardziej wierna. Zostanie, jeśli poczuje się dobrze w klubie. To dusza klubu. Przychodzą głównie z przyjaciółmi. Ponadto zawsze przychodzą do 11h rano dokładnie tam, gdzie jest najmniej osób na ziemi.

Zorganizowaliśmy system rankingowy z dwoma systemami, które pozwalają nam grać ze sobą.

PM: Jeśli niektórzy Francuzi chcą tu przyjechać i grać ... Jak to robimy?

JT: Na stronie internetowej znajduje się zakładka „Quieres juegar” (gdzie chcesz zagrać?) Gdzie wskazujesz swój poziom gry i na przykład czas, w którym chcesz grać. Ten system umożliwia wyszukiwanie osób na tym samym poziomie, w których chcesz grać. Mamy również system pożyczek biznesowych, kiedy spóźniamy się na przykład, aby ludzie mogli grać bez marnowania czasu.

Nie uprawialiśmy tego sportu dla zysku, ale dla smaku sportu i jak wiele osób może przyjść grać w padla.

Franck Binisti i Frédéric Bertucat - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.