Jerome Inzerillo et Florian Valsot wola tworzą nową parę w tym sezonie na francuskim torze. Jeden na Paryż, druga na Francuska Riwiera : logistyka nie będzie łatwa, ale ta para jest obiecująca.

„Nie miałem jego numeru!”

Florian Valsot : „To ja skontaktowałem się z Jérôme. Nie miałem nawet jej numeru! Wysłałem mu wiadomość na Messengerze. Odpowiedział mi i bardzo szybko się dogadaliśmy. Nigdy nie graliśmy razem, ale poszło dobrze ”.

Jerome Inzerillo : „Nie miałem już partnera i zasugerował, żebym wziął udział w turnieju Aix pod koniec 2020 roku. Graliśmy naprawdę dobrze, a nawet mieliśmy wygrał turniej. Postanowiliśmy więc razem rozegrać sezon 2021 ”.

valsot inzerillo all-in padel sportowe zwycięstwo massot

Agresywna para

Florian Valsot "Jérôme jest bardzo kompletnym graczem. On może wszystko. Ponieważ mam bardzo specyficzną grę, nie jest łatwo grać obok mnie. Ma fizyczną zdolność, by to zrobić, by razem ze mną rzutować naprzód ”.

„Lubię grać padel agresywny i wiem, że będę mógł na niego liczyć nie tylko w zakresie przygotowania i kończenia punktów, ale także przyniesienia dotyku solidność w trudnych czasach ”.

Jerome Inzerillo : "Florian jest bardzo agresywnym graczem, trochę jak ja, bo oboje pochodzimy z tenisa. Będziemy mieć szybką grę które lubię. Zabierze mnie również do sieci, ponieważ jest wielkim zgniataczem i ma fizyczne cechy, by uderzyć. Myślę, że będziemy agresywną drużyną ”.

„Ma dobrą znajomość wysokiego poziomu, ponieważ dobrze grał w tenisa. Na poziomie emocjonalnym zapewni drużynie dobrą stabilność. Przyniosę mu spokój. Trochę więcej w obronie. Jego gra jest zagrożona, więc będziemy się uzupełniać ”.

Odległy dziennik

Florian Valsot : „Trenowanie nie jest łatwe: on jest w Paryżu, a ja na Lazurowym Wybrzeżu. Wiem, że on i ja dbamy o siebie nawzajem. Ma dobre role do odegrania i potrafi dobrze trenować ”.

„Jeśli o mnie chodzi, trudno mi grać w gry, ponieważ na Wybrzeżu są już utworzone pary. Na przykład Pequery / Ritz lub Corbelli / Bensadoun. Często nie jest łatwo zintegrować dobre części. Udaje mi się grać z moim bratem, który gra naprawdę sporo i czasami trenuję z Jean-Michel Pequery. Robię też pełny kosz z moim narodowym Michem (rozpozna siebie). ”

„Nie mamy okazji grać razem, ale Spróbuję pojechać do Paryża kilka weekendów, ponieważ bycie w tym samym miejscu do gry jest ogromną zaletą. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że szybko się do siebie przystosowaliśmy i to byłaby prawdziwa premia, gdybyśmy czasami mogli razem grać ”.

Jerome Inzerillo : „Aby trenować, mam szansę grać Klub piramid ponieważ jest częściowo zakryta. W tej chwili nie ma żadnych ograniczeń. Nadal trenuję, mimo że nie ma turniejów i jest to trochę monotonne. Staramy się jak najbardziej dotrzymywać sobie nawzajem i utrzymywać tempo, mając nadzieję, że turnieje szybko się poprawią ”.

Wolej bekhendowy Jérôme Inzerillo
Zdjęcie: Christophe Guibbaud / FFT

Cele na 2021 rok

Jérôme Inzerillo: „Zakwalifikuj się do Mistrzostwa Francjii bądź dobrą parą na ten turniej. Dlaczego nie spróbować się dostać Francuski zespół. Postaramy się dobrze zagrać na P2000 i turniejach, które odbędą się. Myślę, że to będzie dobre skojarzenie".

„Mam już nadzieję, że uda nam się zagrać w turniejach w 2021 roku… i wygrać jeden lub dwa tytuły, a może najpiękniejszy!”

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.