Le padel we Włoszech eksplodował. Włoskie media podają liczby, których nigdy wcześniej nie widziano. Według Lasvolta.it, byłoby 1,5 miliona fanów padel en 2021 w kraju zaalpejskim.

Niech Cię już nie dziwi, Włochy to duży kraj w padel. Z 420 klubami, Lazio (region Rzymu) ma więcej klubów niż Andaluzja czy Madryt! ten W głównych losowaniach licznie przybywają włoscy zawodnicy du World Padel Tour et gwiazdy jak Materazzi otwarte kluby… Przykładów jest wiele.

Według Lasvolta.it, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich amatorów, liczba zwykłych graczy sięga 800 000. Według tego samego źródła byłoby ich więcej niż 1,5 miliona fanów padel we Włoszech.

Klub Aspria Harbour Padel Włochy Mediolan

Te liczby należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ bardzo trudno je określić z całą pewnością. Pewne jest, że padel staje się głównym sportem we Włoszech i zostanie.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !