Podczas gdy drugi półfinał mężczyzn pomiędzy  Agustín Tapia / Arturo Coello  et  Momo Gonzalez / Lucas Campagnolo  Na Foro Italico jeszcze się nie zaczęło, a za kulisami zaczyna narastać irytacja.

Powód? Półfinał kobiet pomiędzy  Ariana Sánchez / Paula Josemaría  à  Andrea Ustero / Alejandra Alonso bierze udział w maratonie trwającym blisko cztery godziny.

Tymczasem pierwszy półfinał mężczyzn pomiędzy  Juan Lebrón / Leo Augsburger  et  Ale Galán / Fede Chingotto  Zakończenie turnieju zajęło zaledwie godzinę i 20 minut. O godzinie 15:50 zwycięzcy dawno opuścili kort, podczas gdy czterech zawodników drugiego półfinału wciąż czekało na swoją kolej o godzinie 22:1.

Wyraźna przewaga Chingotto i Galána

W rozgrywkach, w których mecze odbywają się często i szybko, a każda godzina odpoczynku jest ważna, różnica jest znacząca.

podczas  Galán i Chingotto  Podczas gdy oni mogą już odpocząć, otrzymać opiekę, zjeść posiłek i spokojnie przygotować się do finału, przyszli przeciwnicy z drugiego półfinału muszą jeszcze poczekać, zanim w ogóle wyjdą na kort.

Według licznych relacji zebranych podczas turnieju, czterech zawodników biorących udział w turnieju nie kryje frustracji. Wielu uważa, że ​​lepsza organizacja zapobiegłaby tej sytuacji, zwłaszcza że pierwsze dwa półfinały tego dnia były stosunkowo krótkie.

Pierwszy półfinał kobiet rozpoczął się jednak o godzinie 13:00.

Jednak ten dzień nieuchronnie wznieca na nowo debatę.

Kilku zawodników uważa, że ​​harmonogram powinien zostać przesunięty o co najmniej godzinę, a nawet więcej. Niektórzy sugerują nawet, aby półfinały rozpoczęły się już o 11:00, aby zminimalizować ryzyko zakłóceń.

Gdyby bowiem dwa pierwsze mecze trwały dłużej niż trzy godziny, sytuacja mogłaby stać się jeszcze bardziej problematyczna.

Kwestionowana jest zamiana mężczyzn i kobiet

Drugim tematem dyskusji jest kolejność meczów.

W Rzymie organizacja zdecydowała się na zmianę obrazów:

  • Półfinał kobiet
  • Półfinał mężczyzn
  • Półfinał kobiet
  • Półfinał mężczyzn

Formuła gwarantująca równą ekspozycję obu obrazów, ale mogąca powodować prawdziwą nierównowagę sportową.

Ostatni mecz dnia to nieuchronnie ten, który ma najwięcej opóźnień. Jego zwycięzca ma wtedy znacznie mniej czasu na regenerację przed finałem następnego dnia.

Z kolei gracze, którzy kończą grę kilka godzin wcześniej, cieszą się znaczną przewagą pod względem przygotowania fizycznego, taktycznego i psychicznego.

Niektórzy zawodnicy uważają, że dwa półfinały mężczyzn, podobnie jak dwa półfinały kobiet, powinny być rozgrywane jedna po drugiej, aby zapewnić maksymalną uczciwość.

Inny, jeszcze ważniejszy problem: warunki gry

Ale poza kwestią powrotu do zdrowia, jest jeszcze jeden element, który szczególnie niepokoi graczy.

Zawody Italy Major odbywają się na świeżym powietrzu, a warunki pogodowe mogą ulegać znacznym zmianom w ciągu dnia.

W miarę jak ten kobiecy półfinał się przeciąga, wilgotność powietrza zaczyna już dawać się we znaki na korcie centralnym. Szklane ściany stają się coraz bardziej śliskie, odbicia coraz bardziej nieprzewidywalne, a ogólne warunki w niczym nie przypominają tych obserwowanych zaledwie kilka godzin wcześniej.

Jednak czterech zawodników, którzy wyjdą na kort w ostatnim półfinale mężczyzn, będzie musiało zmierzyć się z tymi bardzo specyficznymi parametrami.

Problem jest oczywisty: będą grać w warunkach, które mogą się zupełnie różnić od tych, w których rozegrany zostanie finał następnego dnia.

Warunki te mogą mieć nawet bezpośredni wpływ na wynik sportowy.

Dominacja Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,  et  Agustín Tapia  Ich sukces w dużej mierze zależy od umiejętności narzucenia niezwykle wysokiego tempa ofensywy. Ich siła, agresja przy siatce i skuteczność w atakach zazwyczaj pozwalają im budować znaczną przewagę nad konkurencją.

Jednak gdy pojawia się wilgoć, niektóre charakterystyczne miejsca znikają.

Szkło reaguje inaczej, trajektorie stają się mniej przewidywalne, a gra może stracić część swojej zwykłej logiki. W takich okolicznościach różnice między drużynami czasami się zmniejszają.

Nie podważając statusu faworytów numer jeden na świecie, te szczególne warunki mogą stanowić okazję do  Momo Gonzalez  et  Lucasa Campagnolo .

W miarę jak mecz zbliża się do wieczora, wilgotność powietrza może stawać się coraz ważniejszym czynnikiem. A w kontekście, w którym nieprzewidywalność odgrywa większą rolę, poziom gry może naturalnie się wyrównać.

Jeszcze przed rozpoczęciem finałowego półfinału mężczyzn kontrowersje nie wybuchły jeszcze publicznie. Ale na korytarzach Foro Italico temat był już na ustach wszystkich.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrył padla w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od tego czasu Padel stał się częścią jego życia. Często można go zobaczyć podczas tournee po Francji, gdzie relacjonuje najważniejsze francuskie wydarzenia związane z padelem.