W 100% francuska para, składająca się z Johana Bergerona i Thomasa Leygue, nie drżała przed wejściem do rywalizacji w Romas. W przeciwieństwie do Federico Galli i Edoardo Sardelli tricolor wygrał w 2 setach z wynikiem 6-3 6-4 (w 48 minutach gry).

Rozstawiony z numerem 13 Francuzi rozegrali swój pierwszy wspólny mecz na torze Premier Padel. Problem ? Dodatkowe źródło stresu? Absolutnie nie. Choć niejednokrotnie byli zakłopotani, nie przeszkadzało im to grać.W przeciwieństwie do włoskiego duetu wspieranego przez przybyłą na spotkanie publiczność, miał trudności z realnym wejściem na spotkanie, prawdopodobnie przytłoczony dość intensywnym tempem narzuconym przez duet Bergeron/Leygue. Egzemplarz zrobiony wystarczająco czysty na pierwszy i wygląda obiecująco na resztę przygód naszych francuskich reprezentantów.

Wynik końcowy: Zwycięstwo Bergeron/Leygue 6-3 6-4

W następnym meczu zmierzą się Jose Jimenez i Mario Huete Hernandez z kluczem miejsce w finałowym stole tego Włochy Major Premier Padel !