Obecny w Rzymie w ramach tego Włochy Major Premier Padel, Padel Magazine analizuje organizację turnieju. Skoncentruj się na udanej edycji rzymskiej.

Rama

Przede wszystkim miejsce. Cóż więcej można powiedzieć. Pierwsze wrażenie, jakie masz po wejściu do kompleksu historyczno-sportowego Foro Italico, to to, że jesteś w miejscu przesiąkniętym historią. Z kortami ułożonymi jeden po drugim i mitycznymi trybunami nawiązującymi do rzymskiego stylu architektonicznego z przeszłości, masz wrażenie, że zaraz będziesz czegoś świadkiem. To coś, co sprawia, że ​​Twoje dni są wyjątkowe. To coś, co jest esencją spektaklu. To coś, co jest duszą sportu.

Wybierając to wyjątkowe miejsce zbudowane w latach 30. XX wieku, w którym w szczególności gościły igrzyska olimpijskie w 1960 r., a także inne imprezy na dużą skalę (takie jak na przykład mecze mistrzostw świata w piłce nożnej), ambicją Premier Padel było z tej okazji. I to się udało!

Wybrano pięć kortów, aby zagwarantować wyjątkowy spektakl dla wszystkich graczy, a także wielu widzów, którzy przychodzą na to spotkanie padel.

Pierwszy „prawdziwy” test na Premier Padel

Ale bądź ostrożny, nie był to przesądzony wniosek dla Premier Padel. Bo jeśli pierwszy major w Doha był całkowitym sukcesem, było BARDZO ważne kryterium do wzięcia pod uwagę: konkurs odbywał się w „domu”. Organizatorzy opanowali więc wszystkie elementy i ograniczenia, jakie mogli napotkać na miejscu, co natychmiast ograniczyło margines błędu.

Tam mówimy o organizacji zawodów w kraju o zupełnie innej kulturze, zupełnie innej rzeczywistości. I to, Premier Padel rozumiał to dobrze. I w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko jest dobrze przemyślane, od stoisk partnerskich po stoiska z jedzeniem (głównie oferujące włoskie specjały). Są to szczegóły, które poprawiają wrażenia odwiedzających. To doświadczenie jest kluczowe, ponieważ stawką jest wizerunek całej organizacji.W naszym ultrazglobalizowanym społeczeństwie wszystko jest ze sobą powiązane: jeśli włoski gość nie jest przekonany do aktualnego wydarzenia i informuje o tym w sieciach społecznościowych, potencjalny przyszły gość z Francji, który wahał się przed wyjazdem do Roland-Garros, mógł ostatecznie zrezygnować z wyjazdu. Miałoby to bezprecedensowe reperkusje dla Premier Padel.

Tak, ale tak nie jest. Na całym skrzydle Foro Italico wydzielono prawdziwą strefę dla odwiedzających, właśnie po to, by poprawić wrażenia odwiedzających. Zainstalowano animacje: z dwoma wolnymi torami dojazdowymi (dostępne są palacze i bale), warsztat „rozbijający” dla młodzieży i najbardziej ciekawskich, a także wiele zielonych przestrzeni pozwalających schronić się publiczności przed palącym słońcem Rzymu.

Wszystkie te udogodnienia mogą już odnieść sukces, ponieważ publiczność przywiązuje się do tych wydarzeń i wkłada serce we wspieranie swoich ulubionych graczy (jak widzieliśmy w każdym meczu Jérémy'ego Scateny, który stał się jednym z ulubieńców rzymskiej publiczności) .

Traktowanie dziennikarzy/mediów..

Porozmawiajmy teraz o naszym odbiorze, odbiorze mediów. Po przyjeździe pierwszą rzeczą do zrobienia jest odebranie akredytacji, bez której praca przy konkursie tej rangi jest niemożliwa. W tym dużym białym budynku, który jest jednym ze skrzydeł włoskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego, powiedziano ci, gdzie się udać, aby odebrać akredytację i móc rozpocząć pracę.

Po odebraniu akredytacji udaj się do strefy medialnej. Strefa, w której znajdziesz wszystkich dziennikarzy i różne media z całego świata, które przyjechały, aby relacjonować wydarzenie. Ponieważ jest trochę daleko od sądów i „wioski” stworzonej na imprezę, pozwala również uciec od intensywnego rzymskiego upału i móc skoncentrować się na wykonywaniu utajonych zadań (obróbka zdjęć, pisanie przedmiotów, itp). W tej dziedzinie wydaje się, że odbywa się to na szczycie ONZ: obecna jest szeroka gama narodowości (Szwecja, Hiszpania, Argentyna, Hiszpania, Francja itd.), odbywają się wielkie dyskusje, odbywają się także konferencje prasowe . Prawdziwe miejsce wymiany informacji i kultur.

Media-Centrum-Włochy-Major-Premier-Padel

..i gracze

Po stronie graczy jest to również pełna karta. Podobnie jak w Doha, przekonał ich zabieg zarezerwowany przez organizatorów, którzy dokładają wszelkich starań, aby każdy z nich (niezależnie od rankingu) mógł korzystać z jak najlepszych warunków.

I światowy numer 1 idzie w tym kierunku: „Podobnie jak w przypadku prasy, traktowanie graczy jest nienaganne. Poza imponującą konkurencją zaskakuje mnie umiejętność reagowania, gdy potrzebujesz fizjoterapeuty lub lekarza. Jeśli coś się stanie, masz wokół siebie 5 fizjoterapeutów. To są rzeczy, które przyprawiają mnie o gęsią skórkę. Od pierwszego do ostatniego gracza wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi”, odpowiedział Juan Lebron na pytanie Padel Magazine.

To uznanie vis-à-vis graczy jest częścią filozofii Premier Padel : oferować prestiżową usługę, tak aby można było oddać prestiż również w terenie.

Bilans

Kontynuując swoją wesołą drogę, obwód Premier Padel umieszcza małe naczynia w dużych, aby zarejestrować się jako punkt odniesienia w świecie padel. Poprzez niemal perfekcyjne opanowanie zarządzania tryptykiem odtwarzaczy/media/publicznym, liderzy Premier Padel położyło palec na kluczowych elementach, które mogą umożliwić im odniesienie sukcesu.

Trzeba przyznać, że ta rzymska edycja jest sukcesem na wszystkich poziomach: gracze są szczęśliwi, publiczność jest szczęśliwa, a organizatorzy są szczęśliwi. Co wiecej ?

Mieć zawody tego kalibru w Roland-Garros? Nie, żeby móc robić jeszcze lepiej.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.