Numery 1 na świecie rzeczywiście znajdą się w finale tego włoskiego Majora po zwycięstwie nad Klaudia Jensen et Jessica castello. Po rozczarowaniu w Chile, gdzie odpadli w półfinale z Triay/Fernandez, Paula Josemaría et Ariany Sanchez spróbują zatem wygrać swój drugi turniej major w sezonie.

Nie był to łatwy mecz dla numer 1 świata, który zmierzył się z silną parą Jensen / Castello. Oprócz, rozstawiony z piątego miejsca w tym turnieju jako pierwszy zdobył punkty za sety podczas pierwszej rundy. Raz w służbie światowych numerów 1 i raz w tie-breaku, przy wyniku 6/5 na ich korzyść.

Jednak Paula i Ariana były w stanie podnieść swój poziom gry w odpowiednim momencie i wygrać pierwszego seta, po tym, jak przez cały czas były manipulowane: 7/6(6).

Po raz kolejny Jessica Castello i Claudia Jensen świetnie rozpoczęły zmagania, wygrywając pierwsze trzy mecze drugiej rundy…zanim dogonią Cię światowe numery 1. Sytuacja, która szczególnie zirytowała młodą Claudię Jensen.

Mimo bardzo dobrych faz gry Claudia Jensen i Jessica Castello ostatecznie przełamały się w drugim secie, odpuszczając przerwę w najgorszych momentach, o godzinie 5/4.

Droga do finału za Paula Josemaria i Ariana Sanchez oferują sobie nowy finał na Majorze w tym sezonie, po tym z Doha w marcu ubiegłego roku. Spotka ich wielka niespodzianka w postaci stołu kobiet: Patty Llaguno i Lucia Sainz.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.