Drużyny pań i panów dopracowują swój ostatni skład w tę niedzielę przed wielkim jutrzejszym startem do Holandii na Mistrzostwa Europy Padel.

Męska drużyna Padel z Francji, wyposażona przez Head France, przez cały weekend przebywała nad Tuluzą w treningu i treningu kohezyjnym, aby przygotować się do następnych Mistrzostw Europy, które odbędą się od 2 do 6 w grudniu przyszłego roku w Hadze (Holandia).

„Małe rozczarowanie”

Ćwiczenia koszykówki, gry tematyczne i zawody współzawodniczyły ze sobą w kompaktowym programie, który odbył się najpierw w Toulouse Padel Club w sobotę, a następnie w Club de l'Hers w niedzielę.

Oprócz tych imprez sportowych, inne chwile towarzyskie dzielone przy posiłkach w grupie pozwoliły zespawać zespół Mężczyźni ”pozostawione samej sobie przez naszą federację„Opisze większość zawodników zespołu Francji.

"Konieczne było, abyśmy sfinansowali z pomocą sponsorów przygodę mistrzostw Francji Padel w Holandii. Nie otrzymaliśmy żadnej pomocy od naszej Federacji (Francuska Federacja Tenisowa) „jednym głosem wyjaśniają zespół Francji.

Trzeba powiedzieć, że zostali zmuszeni do korzystania z marek takich jak HEAD, aby pomóc im sfinansować swoją przygodę w Padel Club de la Playa.

"Szef ufa nam i jest naprawdę bardzo aktywnym partnerem„Mówi Cédric Carité, założyciel Padel Tennis Academy.

Pierwsze odjazdy

Pierwsze starty w Holandii będą w poniedziałek listopada 30, inni gracze przybędą we wtorek na start zawodów w środę 2 grudnia.

Francja, wicemistrz Europy za Hiszpanią w 2005 / 2007 i 2009 (nie było mistrzostw Europy w 2011 i 2013), z łatwością mogliśmy uwierzyć w tytuł w tym roku, ciesząc się z nieobecności Hiszpanii.

Ale uważaj na inne kraje, które również obserwują gwałtowny wzrost padla, w szczególności Portugalię i Włochy, a poziomy gry również postępują bardzo szybko.

Równowaga sił może zostać odwrócona do góry nogami, a nowa równowaga będzie oficjalna w tym roku.

Powodzenia im.

Cédric Carité

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.