Jacky BARNAULT jest jedną z najważniejszych postaci francuskiego wiosła. Prezydent klubu Padel w Cassis, jako jeden z pierwszych zaufał Padelowi w 2004. Ale realizacja jego klubu była przygodą.

padel cassis jackyCzy możesz wyjaśnić, jak wpadłeś do kąpieli Padel?

Miłośnicy tenisa od wielu lat „spędzam” golfa, wykonując artroskopię kolana (łąkotki). Przestałem więc (zdecydowanie) sporty rakietowe, minęło zaledwie kilka miesięcy, zanim przestałem pracować i opuściłem AIX w Prowansji na Cassis, odkryłem Padela.

Zwolennicy od dziesięciu lat jednego z najpiękniejszych francuskich klubów sportowych „SET CLUB” (korty tenisowe 18, korty do squasha 12, dołki golfowe 18, ośrodek jeździecki, baseny 3 itp.) J Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu poświęciłem korty tenisowe 3, aby zamiast tego zbudować „zaplątanie” okien i ogrodzeń, najgorszy efekt!

Kilka tygodni później po raz pierwszy zobaczyłem ludzi 4 grających w Padel.

Prezydent tej nowej gry i były nauczyciel tenisa (nie mniej znany Jean-Marc Lenoir) nie zaprosił mnie do odkrycia tego sportu zupełnie nieznanego we Francji, ale szczerze mówiąc, do oglądania, nigdy nie miałem mniej chęci spróbowania!

Aż do dnia, w którym poprosił mnie o zastąpienie go, ponieważ miał rzekomo pilną wizytę. Włożył mi rakietę w ręce (raczej dziwne, jak duża rakieta do ping-ponga lub rakieta plażowa ) i przeprowadziłem pierwszą wymianę z pozostałymi partnerami 3. Piłka jest prawdziwą piłką tenisową i bardzo szybko doświadczyłem niezwykłych wrażeń, prawdziwej „miłości od pierwszego wejrzenia”. Nigdy nie doświadczyłem takiej przyjemności w tym sporcie.

Złapałem „PADELMANIĘ”.

Dlaczego opracowałeś wiosło w Cassis?

Niestety później musiałem przenieść się do Cassis.

Wkrótce znalazłem się w obliczu następującego paradoksu: mieszkając w Aix-en-Provence, regularnie chodziłem do Cassis, aby cieszyć się morzem, a teraz, kiedy mieszkałem w Cassis, regularnie chodziłem do AIX, aby grać w Padela.

Musiałem więc znaleźć rozwiązanie, a jedynym, które mogło mnie zadowolić, było stworzenie padla w Cassis. Nie znając nikogo w tej małej wiosce mieszkańców 8500 i przy wycenie 25000 €, zakład nie został wygrany. Przez miesiące zapukałem do wszystkich drzwi, Francuskiej Federacji Padel, banków, sklepów sportowych, ratusza, kupców itp. Ale jak zainteresować kogoś sportem, którego nikt nie zna, i zwłaszcza o których nikt nie mówi.

A potem pewnego dnia przypadkiem odkryłem, że na półwyspie korty tenisowe Cassis są całkowicie niezajęte, po kilku krokach z menadżerem (panią Huguette Bertolotti) obiecałem mieć jeden z tych krótkich zainstalować padel.

Nawiązałem kontakt z Prezydentem Francuskiej Federacji Padela, aby poznać najlepszy sposób na uzyskanie struktury Padel, teraz miałem pole, a ten drugi, zakochany w Paryżu w Cassis (Jacques LAFRONT, były Wiceprezydent Francuskiej Federacji Padelu obiecała spotkać się ze mną podczas tej wizyty w Cassis.

Myślałem, że trzymam mój padel! Niestety, kiedy wszyscy byliśmy trzema na korcie tenisowym, który miał być gospodarzem tego słynnego kortu do padla, jeden z trzech zapytał:Ale kto sfinansuje 25000 €?„Wszyscy spojrzeli na siebie i zdałem sobie sprawę, że moje marzenie leci…

Cud miał miejsce dopiero w 6. „Sławny” (Jacques Lafront) zapytał mnie przez telefon: „ Panie Barnault, czy nadal chce pan zainstalować padla w Cassis? »

Rada Generalna rzeczywiście zaoferowała 2 PADEL TCM (Tennis Club of Marsse), a te 2 PADEL zajęły dużo miejsca, aw tym przypadku miejsce, w którym co roku instalowaliśmy namioty na ceremonię wręczenia nagród i koktajl coroczny turniej klubu tenisowego w Marsylii.

Zapytano mnie więc, czy nadal chcę wziąć dni 2 na jeden padel 2 i umieścić go tam, gdzie chciałem, co zrobiłem z pomocą przyjaciela w poniedziałek Zesłania Ducha Świętego.

Dla informacji Padel składa się z okien 50 ważących każdy 50 kg oraz około X ton siatki drucianej i konstrukcji metalowej ...

Zebranie go zajęło nam więcej niż 15 dni.

W końcu padel narodził się w Cassis. Dzisiaj mamy wielu graczy Padel, w tym Didiera Deschampsa, tak bardzo, że musieliśmy postawić drugie pole.

wiosło z czarnej porzeczki

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.