Jacky BARNAULT jest jedną z najważniejszych postaci francuskiego wiosła. Prezydent klubu Padel w Cassis, jako jeden z pierwszych zaufał Padelowi w 2004. Ale realizacja jego klubu była przygodą.

padel cassis jackyCzy możesz wyjaśnić, jak wpadłeś do kąpieli Padel?

Miłośnik tenisa od wielu lat „przestawiłam się” na golfa po artroskopii kolana (łąkotki). Dlatego (definitywnie) przestałem uprawiać sporty rakietowe. Dopiero na kilka miesięcy przed zakończeniem mojej działalności zawodowej i opuszczeniem AIX en Provence do Cassis odkryłem Padel.

Zwolennicy od dziesięciu lat jednego z najpiękniejszych francuskich klubów sportowych „SET CLUB” (korty tenisowe 18, korty do squasha 12, dołki golfowe 18, ośrodek jeździecki, baseny 3 itp.) J Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu poświęciłem korty tenisowe 3, aby zamiast tego zbudować „zaplątanie” okien i ogrodzeń, najgorszy efekt!

Kilka tygodni później po raz pierwszy zobaczyłem 4 osoby grające Padel.

Prezydent tej nowej gry i były nauczyciel tenisa (nie mniej znany Jean-Marc Lenoir) nie zaprosił mnie do odkrycia tego sportu zupełnie nieznanego we Francji, ale szczerze mówiąc, do oglądania, nigdy nie miałem mniej chęci spróbowania!

Aż do dnia, w którym poprosił mnie o zastąpienie go, ponieważ miał rzekomo pilną wizytę. Włożył mi rakietę w ręce (raczej dziwne, jak duża rakieta do ping-ponga lub rakieta plażowa ) i przeprowadziłem pierwszą wymianę z pozostałymi partnerami 3. Piłka jest prawdziwą piłką tenisową i bardzo szybko doświadczyłem niezwykłych wrażeń, prawdziwej „miłości od pierwszego wejrzenia”. Nigdy nie doświadczyłem takiej przyjemności w tym sporcie.

Złapałem „PADELMANIĘ”.

Dlaczego opracowałeś wiosło w Cassis?

Niestety później musiałem przenieść się do Cassis.

Szybko znalazłem się w obliczu następującego paradoksu: mieszkając w Aix-en-Provence, regularnie jeździłem do Cassis, aby cieszyć się morzem, a teraz, gdy mieszkałem w Cassis, regularnie chodziłem do AIX, aby grać Padel.

Musiałem więc znaleźć rozwiązanie, a jedynym, które mogło mnie zadowolić, było stworzenie Padel w Cassis. Nie znając nikogo w tej małej wiosce liczącej 8500 mieszkańców i przy szacunkowej wartości 25000 XNUMX € zakład nie został wygrany. Od miesięcy pukałem do wszystkich drzwi, Francuskiej Federacji Padel, banki, sklepy sportowe, ratusz, kupcy itp. Ale jak zainteresować kogoś sportem, o którym nikt nie wie, a zwłaszcza o którym nikt nie mówi.

A potem pewnego dnia przypadkiem odkryłem, że na półwyspie korty tenisowe Cassis są całkowicie niezajęte, po kilku krokach z menadżerem (panią Huguette Bertolotti) obiecałem mieć jeden z tych krótkich zainstalować padel.

Skontaktowałem się z Prezydentem Francuskiej Federacji Padel poznać najlepszy sposób na uzyskanie struktury padel, ponieważ teraz miałem ziemię, a tego ostatniego, paryżanina zakochanego w Cassis (pan Jacques LAFRONT, były wiceprezes Francuskiej Federacji Padel) obiecała spotkać się ze mną z kierownikiem podczas jej następnej wizyty w Cassis.

Myślałem, że trzymam mój padel! Niestety, kiedy wszyscy byliśmy trzema na korcie tenisowym, który miał być gospodarzem tego słynnego kortu do padla, jeden z trzech zapytał:Ale kto sfinansuje 25000 €?„Wszyscy spojrzeli na siebie i zdałem sobie sprawę, że moje marzenie leci…

Cud miał miejsce dopiero w 6. „Sławny” (Jacques Lafront) zapytał mnie przez telefon: „ Panie Barnault, czy nadal chce pan zainstalować padla w Cassis? »

Rada Generalna rzeczywiście zaoferowała 2 PADEL TCM (Tennis Club of Marsse), a te 2 PADEL zajęły dużo miejsca, aw tym przypadku miejsce, w którym co roku instalowaliśmy namioty na ceremonię wręczenia nagród i koktajl coroczny turniej klubu tenisowego w Marsylii.

Zapytano mnie więc, czy nadal chcę wziąć dni 2 na jeden padel 2 i umieścić go tam, gdzie chciałem, co zrobiłem z pomocą przyjaciela w poniedziałek Zesłania Ducha Świętego.

Informacje a Padel składa się z 50 tafli o wadze 50 kg każda oraz około 2 ton siatki drucianej i metalowej konstrukcji ...

Zebranie go zajęło nam więcej niż 15 dni.

W końcu padel narodził się w Cassis. Dzisiaj mamy wielu graczy Padel, w tym Didiera Deschampsa, tak bardzo, że musieliśmy postawić drugie pole.

wiosło z czarnej porzeczki

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.