Dzisiaj, gdy trzy profesjonalne tory rywalizują jednocześnie, otrzymujemy trzy różne rankingi: APT Padel Wieża, ta z World Padel Tour i FIP (w tym turnieje Premier Padel i Cupra FIP Tour). Jak porównać różne rankingi? Ile warta jest jedna klasyfikacja w porównaniu z inną? To jest wyzwanie, któremu postaramy się sprostać w tym artykule.

Nie będziemy cię okłamywać, nawet dla wtajemniczonych, graczy i organizatorów, znalezienie drogi jest bardzo trudne. Między mnóstwem turniejów i obwodów a faktem, że niektórzy gracze grają jeden obwód z pierwszeństwem przed innym, nieuchronnie trudno jest to wyraźnie zobaczyć.

Le World Padel Tour

Ten obwód przejął od Padel Pro Tour od 2013 roku i odegrał kluczową rolę w tworzeniu padel media w obecnym kształcie, a ich ranking jest nadal punktem odniesienia. Rzeczywiście, ma więcej profesjonalnych etapów niż Premier Padel i APT Padel Tour, ale nie tak wiele turniejów o niższej wartości jak Cupra FIP Tour. Rzeczywiście, tam, gdzie FIP Tour będzie oferować zawody na całym świecie, a często jednocześnie, WPT pozostaje, pomimo chęci umiędzynarodowienia, torem dość skupionym w Hiszpanii, kraju, w którym znajdujemy najlepszych graczy.

W związku z tym, a także dlatego, że gracz w grupie mężczyzn, który startuje w pierwszej rundzie pre-previas turnieju WPT, musi przejść sześć rund, aby dostać się do stołu finałowego, pozostaje to obwód, w którym ogólny poziom jest najwyższy.

Wieża FIP / Premier Padel

Przypomnijmy najpierw, że World Padel Tour i Międzynarodowa Federacja Padel połączył światowe rankingi, tym samym numer 1 WPT był numerem 1 FIP. Ale od początku roku FIP postanowiła zrobić Premier Padel nowy oficjalny obwód zawodowy. W tej chwili pięć turniejów Premier Padel odbyły się dwa, a później dwa, co powinno w sumie zwiększyć liczbę konkursów do siedmiu w 2022 roku. Oczywiście gwiazdy padel teraz na całym świecie weź udział we wszystkich turniejach Premier Padel (tak nie było na samym początku).

Puchar Ale Galan i Juan Lebron Greenweez Paris Premier Padel Major
Lebron i Galan, numery 1 FIP i WPT

Tak więc dla najlepszych graczy rankingi na WPT i dalej Premier Padel pozostają na ogół takie same. Z drugiej strony, kiedy wydostaniesz się z Top 50, wydaje się, że łatwiej jest odnieść sukces na torze FIP. Po pierwsze dlatego, że turnieje Cupra FIP Tour są bardzo liczne i obecne na całym świecie. W ten sposób umożliwiają zdobywanie punktów tym, którzy chcą podróżować.

Ponadto działanie turniejów Premier Padel i WPT to nie to samo. Rzeczywiście, nie ma preprevia włączonych Premier Padel a gracze zaczynają wcześniej w głównym losowaniu, co ułatwia zdobywanie punktów. W ten sposób gracz, który ma trudności z wejściem do WPT Top 100, może łatwiej to zrobić w rankingu FIP. Na przykład Jérémy Scatena, którego najlepszy ranking na WPT był na miejscu 99, jest teraz numerem 76 w FIP.

TRAFNY Padel Wycieczka

TRAFNY Padel Tour to profesjonalny tor, który w rzeczywistości nie znajduje się na tej samej linii, co World Padel Tour et Premier Padel. Co więcej, rozpoczął się bez FIP i trwa do chwili obecnej bez zgody międzynarodowej organizacji padel.

Ten tor, głównie południowoamerykański, skupia wielu młodych graczy i byłych talentów WPT, którzy korzystają z bardziej interesujących warunków. Niedawno widzieliśmy, że Pincho Fernandez Cano i José Diestro, obecnie 28. miejsce w World Padel Tour, udało się wygrać APT Open Padel Zabierać się do dzieła Teneryfa), tych, którzy nigdy nie przekroczyli ćwierćfinału WPT Open. Dość wyraźnie lepsi od graczy, z którymi zmierzyli się na Wyspach Kanaryjskich, Hiszpanie wciąż potrzebowali trzech setów, aby pozbyć się Tolito Aguirre i Tito Allemandiego, obecnie drugiej pary na torze. Co więcej, Allemandi wciąż znajdował się w pierwszej trzydziestce WPT w zeszłym sezonie.

Biorąc pod uwagę różne wyniki, możemy słusznie sądzić, że najlepsze pary APT mogą zająć swoje miejsce w głównych stołach WPT, a ich poziom prawdopodobnie będzie wynosił około 40. miejsca w rankingu tego obwodu. Wtedy zauważamy, że byli gracze World Padel Tour Andres Britos i Diego Ramos, którzy przez ostatnie kilka lat kwalifikowali się do WPT, zajmują teraz odpowiednio 7. i 14. miejsce w APT. Widzimy zatem, że istnieje dość wyraźna różnica między rankingami obu torów i możemy sądzić, że oprócz kilku par, większość graczy APT rywalizowałaby w przedsprzedaży i przedprewiach WPT oraz na końcu previas/rozpoczęcie pierwszej rundy turniejów Premier Padel.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.