Gra w deszczową pogodę nie jest łatwa, ale nadal możliwa. Jeśli nie masz dostępu do krytego kortu, ale masz niepohamowaną ochotę na grę, oto kilka wskazówek, jak rzucić wyzwanie przeciwstawnym elementom.

Czy na pewno chcesz zagrać? 

To może brzmieć naiwnie, ale czy na pewno ryzykujesz wyjście na zewnątrz, gdy tor jest mokry? Lekki deszcz nie przeszkodzi w zabawie, ale zwiększa ryzyko poślizgnięć i kontuzji. Zresztą tak jak przy niskich temperaturach trzeba trochę czasu rozgrzać i nie zaniedbać ubrania, żeby się nie przeziębić.

Wynoś się mocno!

Granie na śliskim podłożu nie ma oczywiście nic wspólnego z grą na suchym torze. To jak w Formule 1 czy Moto GP, trzeba mieć odpowiednie podeszwy, żeby dobrze przylegały do ​​powłoki. Jak słusznie wskazano Panie Paddel Padelboiska ze sztucznej murawy są śliskie, co ogranicza ruchy ciała. Ten brak stabilności powoduje upadki. Dlatego nie wolno rzucać się bezmyślnie! Lepiej stracić punkt niż stracić równowagę i zostać zranionym.

SARDYNIA - DESZCZ 2

Zadbaj o swój styl!

Kto powiedział, że deszcz mówi, że kule są mokre, a zatem cięższe. Twoja gra musi zatem dostosować się do tych danych. Im dłużej trwa mecz, tym więcej piłek utrudni dobre wykonanie wymiany. To zadziała na twoją koncentrację, ponieważ oprócz wsparcia, będziesz musiał ustawić się tak dobrze, jak to możliwe, aby uderzyć środkiem pala. To samo dzieje się, gdy musisz bawić się ścianami. W takim przypadku lepiej unikać dotykania szyby przez piłkę i spędzać jak najwięcej czasu w locie, ponieważ jeśli piłka ślizga się po szkle, skuteczne rzucanie będzie bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.

Istnieje szereg czynników, które należy najpierw wziąć pod uwagę, które wpłyną na styl gry, który będzie inny niż ten, który można uprawiać na suchych kortach.
Kulki wchłaniające wodę stają się coraz cięższe. Dlatego ważne jest, aby uderzyć piłkę w środek rakiety, aby jej nie osłabić, a dopiero potem wynieść piłkę na boisko!

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)