TRAVEL i SPORT to dwa sektory, które zostały poważnie dotknięte pojawieniem się w Europie COVID-19 w 2020 roku… Globalna pandemia obciążyła, a czasem komplikowała wykonalność projektów: wyjazdy sportowe na wakacje, turnieje za granicą lub sport kursy w Europie.

Ostatnie wiadomości Novaka Djokovica w tenisie w Australii lub akta Lucia Martinez i Mari Carmen Villalba na WPT w Miami to kilka (małych) przykładów!

Oto kilka mądrych wskazówek, jak przygotować swój pobyt, aby móc spokojnie wyruszyć w sportową podróż do Europy:

  • Rygoryzm i bezpieczeństwo zarejestrowanych operatorów turystycznych ATOUT FRANCE:

Sprzedaż podróży sportowych jest ściśle regulowana w Europie wyłącznie w celu: ochrony konsumentów. Marketing stażu z wyżywieniem i/lub zakwaterowaniem jest już uważany za wyjazd zgodnie z prawodawstwem europejskim.

W tym kontekście Francja wydaje rejestrację ATOUT FRANCE firmom, które zapewniają optymalną gwarancję swoim klientom w zakresie wypłacalności, ubezpieczenia i zgodności z elementami określonymi w umowach o podróż. Podobne zezwolenia wydawane są w innych krajach europejskich.

Rtutaj znajdziesz listę francuskich biur podróży, zwanych „oficjalnymi”.

  • Specyfika w czasie rzeczywistym warunków dostępu do krajów europejskich:

Stale zmieniające się od wielu miesięcy wiadomości o COVID należy dodać do listy tematów, takich jak np. formalności wjazdowe i pobytowe czy przepisy celne.

Warunki dostępu, dotychczasowy protokół COVID-19, a także wiele elementów informacyjnych z podziałem na kraje są komunikowane na stronie. FRANCJA DYPLOMACJA.

  • Szczepienia, przepustki i podróże w europejskiej strefie Schengen:

Istnieje wiele różnic, gdy mówimy o „Europie” i „Unii Europejskiej”. Te ogólne terminy należy określić, aby wiedzieć, o jakim temacie mówimy. Jeśli chodzi o podróże sportowe, powinniśmy raczej mówić o europejskiej strefie Schengen. Rzeczywiście, Szwajcaria i Norwegia, bardzo popularne wśród Europejczyków, to kraje uważane za spoza UE, ale za członków Schengen.

W Internecie pojawia się znaczna liczba fałszywych oświadczeń.

Na przykład obywatel Europy, który nie posiada unijnego cyfrowego certyfikatu COVID, może podróżować do „Europy” na podstawie testu przeprowadzonego przed lub po przyjeździe (szczegóły według kraju).

Wszystkie oficjalne informacje na temat szczepionki przeznaczonej do podróży po Europie można znaleźć tutaj.

  • Ubezpieczenie COVID zapewniające prawdziwy spokój ducha:

Operatorzy turystyczni muszą systematycznie oferować swoim klientom ubezpieczenie obejmujące całość lub część elementów pobytu.

Od 2020 roku operatorzy turystyczni oferują również ubezpieczenie, które odpowiada na nowe problemy związane z COVID-19: okres izolacji, pozytywny test PCR, przypadek kontaktowy... Jak zrozumiesz, ubezpieczenie pokrywa koszty zwrotu Twojej podróży. jeśli niestety nie możesz podróżować!

Te ubezpieczenia są oczywiście dodawane do tych, które miałbyś z kartami bankowymi.

  • Sytuacja zdrowotna w Hiszpanii, europejskim kraju padel :

Hiszpania poradziła sobie z pandemią COVID-19 inaczej niż Francja.

Od czasu niedawnej ustawy z dnia 29 marca 2021 r. używanie maski w pomieszczeniach i odległość fizyczna pozostają w ich opinii dwoma kluczowymi elementami profilaktyki.

W zależności od tego lub innego terytorium Hiszpanii (zwanych Wspólnotami Autonomicznymi Hiszpanii), poziomy alarmowe od poziomu 1 do poziomu 4 umożliwiają poznanie obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących funkcjonowania miejsc otwartych dla publiczności, demonstracji i imprez wszelkiego rodzaju, dla bardzo ważnego życia nocnego dla zagranicznego turysty, czy np. częstotliwości uczęszczania na plaże (…)

Oto tabela podsumowująca instrukcje dotyczące odwiedzania miejsc dostępnych dla publiczności w odniesieniu do obowiązującego poziomu alarmowego:

 Poziom alertu 1Poziom alertu 2Poziom alertu 3Poziom alertu 4
Spotkania osób z różnych gospodarstw domowychMaksymalnie 12 osóbMaksymalnie 12 osóbMaksymalnie 12 osóbMaksymalnie 8 osób
Hotele i restauracje12 gości na stół na zewnątrz 12 gości na stół w pomieszczeniu12 konw. na zewnątrz 12 konw. wewn.12 konw. na zewnątrz 12 konw. int8 konw. na zewnątrz 8 konw. wewn.
Sale fitnesswskaźnik 75%wskaźnik 50%wskaźnik 55%wskaźnik 33%
Transport publiczny z ponad 9 miejscamiwskaźnik 100%wskaźnik 100%wskaźnik 100%wskaźnik 100%
Wydarzenia kulturalnewskaźnik 75%wskaźnik 75%wskaźnik 75%wskaźnik 57%
Życie nocneNa zewnątrz: 100%
Wnętrze: 75% (% wiek w pojemności)
100% 75%100% 75%75% 50%
Centra spawskaźnik 75%wskaźnik 75%wskaźnik 50%Zamknięte
Baseny zewnętrznewskaźnik 75%wskaźnik 50%wskaźnik 33%wskaźnik 33%
Plażewskaźnik 100%wskaźnik 100%wskaźnik 100%wskaźnik 50%
Obiekty handlowe i usługiNa zewnątrz: 100%
Wnętrze: 75% (% wiek w pojemności)
75% 50%50% 33%50% 33%
Miejskie place zabaw i place zabawouvertsouvertsouvertsZamknięte

Gestacja poziomów alarmowych w Hiszpanii.

  • Wyspy Kanaryjskie, w tym Teneryfa, pionier w refleksji nad walką z COVID-19 na rzecz „bezpieczeństwa zdrowotnego”

Departament Turystyki Wysp Kanaryjskich uruchomił GLOBAL TOURISM SAFETY LAB. Ten unikalny na poziomie międzynarodowym projekt ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa zdrowotnego turystów i mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

Koncepcja ma na celu wycięcie wszystkich kanałów podróży i punktów kontaktowych dla wczasowicza, aby dostosować je konkretnie do wiadomości związanych z COVID-19.

Procesy weryfikacji i/lub tworzenia działań w terenie są wprowadzane w celu „dobrego życia razem podczas walki z COVID-19”.

Zrozumiałeś to, zachowując kilka środków ostrożności przed wyjazdem, możesz w pełni skorzystać z europejskiej wycieczki!

Pobyt padel pewny środek, aby wykorzystać atuty Teneryfy? La Toupie Bleue zabrać cię tam!


Remi Collat

Założyciel agencji La Toupie Bleue oferuje tematy na staże i wakacje padel w Europie. Specjalista ds. pobytu padel nie waha się przekazać nam swojej opinii na te tematy.