Wśród wyzwań, które czekają Gilles Moretton, nowy prezes Francuskiej Federacji Tenisowej (i padel), jeden z nich składa się z unikaj rozpraszania i rozpraszania graczy z padel między wieloma małymi klubami.

Rzeczywiście, w niektórych regionach wiele klubów tenisowych zbudowało jeden lub dwa korty tenisowe. padel, oprócz swojej aktywności tenisowej. Ta nowa oferta umożliwiła konwersję niektórych licencjobiorców z tych klubów do padel i przyciągaj graczy z padel skądinąd. Ale jeden lub dwa krótkie padel - szczególnie na zewnątrz - rzadko pozwalają na federację prawdziwa społeczność graczy.

Wymaga to więcej terenu, a także konstrukcji zadaszonych, szczególnie na obszarach, gdzie pogoda jest zimna i wilgotna. Są to zatem zwłaszcza struktury prywatne, których oferta cieszy się większym powodzeniem, co do tej pory pozwalało na tworzenie wspólnot graczy i graczy padel, organizując turnieje lub imprezy.

Szerzenie wirusa padel

Jeśli liczba padel powinien wzrosnąć we Francji, jak ma to miejsce w przypadku WłochyW Belgique lub zamsz, powinno uniknąć rozproszenia terenów prowadzącego do roju graczy. Rzeczywiście, wirus padel nie będzie w stanie prosperować, jeśli gracze będą zamknięci w swoim małym klubie, bez interakcji z klubami z innych struktur!

A Padel Magazine, widzimy kilka sposobów „dekonfi- kacji” graczy w jak największym stopniu i zwiększenia „wskaźnika zachorowalności” w celu rozprzestrzeniania wirusa padel.

casa genval club belgium kryty panoramiczny teren
Zdjęcia: @IMAGELLAN by Philippe Buissin - Casa Genval - Belgia

Zachęcaj do wspólnych inwestycji

Idealnie, aby rozwinąć padel, musimy grać razem. Dlatego zamiast zmuszać każdy mały klub tenisowy do budowy własnego małego kortu tenisowego, padel w swoim rogu FFT będzie musiał zachęcać kluby do tworzenia wspólnych projektów. Chodzi o to, aby kluby łączyły swoje zasoby i siły, aby stworzyć ambitną ofertę trzy lub więcej kortów i, jeśli to możliwe, pokoje. W ten sposób będzie można oferować zajęcia, szkoły padel, konkursy itp.

Promuj tworzenie umów

Dla klubów, które zbudowały już jeden lub dwa korty padelFFT może nadal uniknąć rozproszenia, promując tworzenie porozumień między klubami padel z tego samego obszaru geograficznego. Jak w ośrodkach narciarskich, chodzi o to oferują graczom „duży obszar” ”, Zamiast zadowalać się wieloma„ małymi domenami ”.

Jeśli weźmiemy przykład trzech sąsiednich klubów działających na podstawie umowy, ich zawodnicy mogą wybrać grę w trzech klubach za wkład w wysokości około 250 euro (duży obszar) lub w dwóch klubach za 200 euro (średnia domena) lub pojedynczy klub za 150 € (mała domena) ...

Oprogramowanie rezerwacyjne wspólne dla trzech klubów umożliwiłoby podział kwot składek między różne kluby proporcjonalnie do liczby godzin spędzonych przez każdego zawodnika w każdym z trzech klubów.

Tanie bilety dla gości

FFT ma inne możliwości, aby zapewnić, że zawodnicy nie są podzieleni na klub według klubu, ale według formy duża społeczność pasjonatów. Jednym z nich jest wymuszanie na klubach uwzględniania w rocznych opłatach znacznej liczby godzin dla gości, a następnie bardzo niskich cen biletów dla gości. Zaproponować bardzo atrakcyjne stawki dla par, rodzin i młodzieży to kolejny sposób na uwiedzenie całych rodzin, które będą mogły rozkwitnąć w tym niezwykle jednoczącym i towarzyskim sporcie.

Krótko mówiąc, pomysłów nie brakuje i trzeba je wdrażać w nadchodzących miesiącach i latach. Pojawienie się nowej krwi w FFT również może się do tego przyczynić stworzenie określonej licencji padel, co prawdopodobnie zwiększy zasoby, a tym samym możliwość dofinansowania cnotliwego rozwoju tej dyscypliny. Pracuj z prywatnymi strukturami, które są dziś motorem rozwoju padel, również trzeba będzie poprawić!

Główne zdjęcie: Sąd 17

jérome arnoux journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.