las zasady padla nie narzucaj niczego na umieszczenie do adopcji podczas a zwrot usługi. Więc co jest najlepsze? Zawsze stać w jednym miejscu lub się ruszać?

Jeśli spojrzymy na profesjonalne mecze padla, gracze przyjmą zawsze ta sama pozycja po powrocie z serwisu. Czemu ? Ponieważ jest to najlepsze miejsce, jakie istnieje dla prędkości rotacji i piłki oferowanej przez serwer.

Ale na mniejszych poziomach, dlaczego nie zmodyfikuj tę pozycję, aby zakłócić działanie serwera ? Czy kiedykolwiek o tym myślałeś?

Nic ci nie stoi na przeszkodzie prosto do obszaru obsługi. Zasada mówi tylko, że „powrót zagrywki musi nastąpić po odbiciu piłki na pole”. Co powstrzymuje Cię przed całkowitym „przyklejeniem” się do szyby bocznej lub nawet bardzo blisko środka toru?

Wiedz, że wszystkie te pozycje, które możesz przyjąć podczas powrotu ze służby, mogą mieć jedno i drugie pomoc przy skomplikowanych zwrotach usług, ale także zakłócać działanie serwerów którzy przyzwyczaili się widzieć tokarza zawsze umieszczonego w tym samym miejscu. W ten sposób zmuszasz go do gry inaczej, a jeśli brakuje mu doświadczenia, możesz (być może) zrobić sobie przerwę.

Spróbuj rzeczyPadel to młody sport, w którym wszyscy musimy się jeszcze wiele nauczyć.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.