Asymilacje klasyfikacji mogą być wydawane niektórym obcokrajowcom lub niektórym francuskim graczom, tak aby ich klasyfikacja najlepiej odzwierciedlała ich poziom gry.

Le Poprowadź konkurs 2022 pozwala nam dowiedzieć się więcej o tych asymilacji.

Sprawa ogólna

Te asymilacje można dostarczyć pod pewnymi warunkami.

Zainteresowani gracze, francuscy lub zagraniczni, to:

- gracze z rankingiem międzynarodowym (ranking FIP/WPT lub APT),

- zawodnicy sklasyfikowani lub sklasyfikowani co najmniej na poziomie +2/6 w tenisie we Francji - „domniemane” rankingi tenisowe nie są brane pod uwagę,

- gracze, którzy zostali już sklasyfikowani padel (minimum 500 najlepszych mężczyzn / 300 najlepszych kobiet)

- zawodnicy, którzy zostali wyselekcjonowani do reprezentacji narodowej lub mają znaczącą pozycję w kraju pochodzenia lub ci, którzy dotarli do finału lub wygrali jeden lub więcej turniejów kategorii P 500 minimum i z rankingiem niezgodnym z tym poziomem konkurencja.

Poniżej znajdziesz różne siatki asymilacji.

W sprawie wniosków o asymilację prosimy o kontakt z Federacją pod adresem: padel@ fft.fr

Promocja rankingu tenisowego w padel

Sklasyfikowani zawodnicy, niezależnie od narodowości, którzy są lub zostali sklasyfikowani w tenisie we Francji co najmniej +2/6 (z wyłączeniem zakładanych poziomów), mogą skorzystać z asymilacji klasyfikacji. Padel.

Ta asymilacja zostanie podana zgodnie z następującą siatką:

ranking tenisa fft padel asymilacja

Wycena byłych graczy rankingowych

Gracze, którzy zajęli dobre miejsca w rankingu FFT z Padel, ponieważ jest skomputeryzowany (tj. od października 2018 r.) i pojawia się w federalnej bazie danych, może korzystać z asymilacji klasyfikacyjnej.

Ta asymilacja zostanie podana zgodnie z następującą siatką:

Stara klasyfikacja padel asymilacja

Wycena rankingowa World Padel Tour

Najlepsi francuscy gracze ewoluują na profesjonalnym torze FIP / WPT, który jest dziś punktem odniesienia na światowym poziomie; Turnieje FIP (Międzynarodowa Federacja Padel) i WPT (World Padel Tour) są liczone w jednej i tej samej klasyfikacji.

Do tej pory wyniki turniejów międzynarodowych nie są rejestrowane komputerowo w obliczeniach klasyfikacji francuskiej i dlatego są uwzględniane wyłącznie w klasyfikacji międzynarodowej. Ponadto, aby uwydatnić Słowo Padel Tour, klasyfikacja FFT jest ustalana w następujący sposób:

=> Panowie:

Francuscy gracze sklasyfikowani w TOP 200 FIP/WPT w momencie publikacji miesięcznego rankingu FFT, uszeregowani są od 1 do N; numeracja pozostałych graczy począwszy od rangi N+1.

=> Panie:

Najlepsi francuscy gracze w TOP 100 FIP / WPT w momencie publikacji miesięcznego rankingu FFT są uszeregowani od 1 do N; numeracja pozostałych graczy, począwszy od rangi N+1.

ranking fft wpt fi

Promocja APT PADEL TOUR

Niedawno powstał drugi międzynarodowy tor, APT, i niektórzy Francuzi również grają na tym torze na wysokim poziomie, uznanym przez FFT.

Ponadto, w zależności od ich rankingu APT w momencie publikacji Rankingu FFT, asymilacja może zostać przyznana graczowi, zarówno zagranicznemu, jak i francuskiemu, zgodnie z poniższą siatką:

Ranking trafności FFT padel wycieczka z wyceną

 

 

Pamiętaj, że dla graczy, którzy mogą skorzystać na asymilacji, najlepszy ranking - między asymilacją a wyliczonym rankingiem FFT - zostanie zachowany. Zwróć też uwagę, że asymilacja dana graczowi nie będzie miała wpływu na rangę innych graczy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.