Dla każdego gracza padelwybór rakiety może przyprawić o ból głowy przy dokonywaniu nowego zakupu. Próbujemy cię oświecić. Jakby mnożenie ofert było niewystarczające, ryzyko pożałowania swojego wyboru i wyrzucenia nieodpowiedniej rakiety jest rzeczywiście realne dla większości graczy.

następnie jak wybrać odpowiednią dla siebie rakietę i dzięki temu poczujesz się lepiej na kortach? Próba zapalenia za pomocą Pablo Crosetti, członek zespołu NOX i zespołu szkoleniowego Augustina Tapii. 

Charakterystyka techniczna

Pablo Crosetti identyfikuje cztery główne punkty na którą będziesz musiał być czujny przy wyborze rakiety. Każdy z tych punktów będzie miał bezpośredni wpływ na wyniki graczy w zależności od ich poziomu, stylu gry i preferencji.

„Cięższa rakieta bardziej obciąży ramię. Lżejsza rakieta poradzi sobie łatwiej, ale nie będzie miała tak małej dodatkowej mocy potrzebnej do niektórych strzałów.

Waga jest głównym czynnikiem powodującym kontuzje spowodowane niewłaściwym wyborem rakiety. Ryzyko związane z wyborem rakiety ze względu na jej estetykę lub dlatego, że gra nią nasz ulubiony gracz może skutkować zapaleniem ścięgna łokcia („Łokieć tenisisty”), który będzie trzymał Cię z dala od kortów przez wiele tygodni i zmusi do zmiany sprzętu po wznowieniu…

  • Saldo

„Punkt równowagi wskazuje, gdzie znajduje się ciężar rakiety, bliżej rączki lub główki rakiety”.

Warto pamiętać, że punkt równowagi blisko główki rakiety sprzyja ofensywnej i agresywnej grze, podczas gdy niskie wyważenie zapewni większą manewrowość rakiety. Tutaj znowu, zbyt duża równowaga w głowie zawodnika, który nie jest wystarczająco wytrenowany, może ostatecznie spowodować kontuzję.

  • Pozwól kształtować

„Kształt rakiety jest bezpośrednio związany z rozkładem masy. Każda forma rakiety wpływa na naszą grę ”.

Istnieją trzy kształty rakiet, które odpowiadają trzem wspomnianym wcześniej punktom równowagi: rakieta w kształcie rombu z punktem równowagi blisko główki rakiety, rakieta w kształcie łzy z równowagą pośrednią oraz rakieta o okrągłym kształcie z punktem równowagi umieszczonym bardziej w kierunku rączki.

Sanyo Gutierrez nowa woleja bekhendowa Head Alpha Pro

 

„Rodzaj gumy określa twardość rakiety”.

Miękka guma będzie bardziej wyrozumiała i wygodna, ale będzie miała tendencję do szybszego zużywania się niż twarda guma, która ma tę zaletę, że zapewnia nieco większą moc.

Która rakieta jest najlepsza do mojej gry?

Wszystkie wymienione powyżej parametry techniczne powinny pomóc Ci określić, która rakieta najlepiej pasuje do Twojego stylu gry! Chociaż możemy być podekscytowani jego potężnymi uderzeniami, nie wszyscy jesteśmy napastnikami urodzonymi jak Juan Lebron.

 

 

 

„Maksymalizuj moje mocne strony lub zmniejszaj moje słabości”

Zatem zgodnie z pierwszą opcją przedstawioną przez Corsettiego, a gracz o profilu ofensywnym będzie bardziej skłonny do orientowania się w kierunku rakiety w kształcie rombu lub kropla wody twardszą gumką, aby zwiększyć moc. Bardziej defensywny gracz w naturalny sposób poczuje się bardziej komfortowo z lekką i zwrotną rakietą.

Ale można również zobaczyć naturalnie potężnych graczy, takich jak Miguel Lamperti czy Agustin Tapia, którzy wybierają mniej ofensywne rakiety, aby zdobyć większa wszechstronność w swoich grach. Podobnie, niektórzy tak zwani gracze defensywni mogą chcieć wybrać rakietę, która może dać im niewielką nadwyżkę mocy.

 

Siatkówka forhendowa Agustina Tapii

 

Niezależnie od wybranej opcji, tak jest podstawowe znaczenie dla prawidłowego przetestowania rakiety grając z nim i próbując się nawzajem za każdym razem (forehand, bekhend, smash, wolej…). Ponieważ tylko w ten sposób będziesz wiedział, czy czujesz się komfortowo z rakietą, czy nie. Zdecydowanie zaleca się również wykonanie testów w podobnych warunkach, aby móc ocenić bezstronnie.

Masz teraz niezbędne klawisze, aby wybrać rakietę, która posunie Cię o krok dalej i pozwoli Ci dalej robić postępy i dobrze się bawić!

 

Pełny wywiad z Pablo Corsettim jest dostępny w języku hiszpańskim, ICI 

 

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat:

https://padelmagazine.fr/le-guide-pour-bien-choisir-votre-raquette-de-padel/

Malick N'diaye padel felietonista

Jeśli tenis jest sportem, który doprowadza cię do szaleństwa, pomnóż to szaleństwo przez 2, a otrzymasz padel.

Emigrant z Malagi, pasjonat sportu i fotografii, Malick od razu zakochał się w padel. Jeśli nie możesz go znaleźć na krótkiej przerwie, jego „bandeja”, On prawdopodobnie będzie wędrował z GoPro w ręku.