Nasz ekspert od sprzętu, Stéphane Penso, przekazuje nam całe swoje doświadczenie w sportach rakietowych, aby pomóc nam wybrać nasze rakiety śnieżne. padel !

Rakiety śnieżne… ale nie tylko!

Wielu graczy tak myśli rakieta jest jedynym ważnym dodatkiem do ćwiczeń padel i skupiają się głównie na zdobyciu idealnej broni. Pala jest rzeczywiście bardzo ważna i będzie decydowała zarówno o poprawie wyników na ziemi, jak io uniknięciu pewnych niedogodności mięśniowych.

Ale nie zapominajmy o innych akcesoriach padel jak buty, które również mogą mieć duży wpływ na nasz poziom gry i postępy. Plik padel będąc sportem łączącym zwinność i ciągłe ruchy, noszenie dobrych butów staje się niezbędne, aby uniknąć kontuzji, a zwłaszcza wspierać płynność i ruch gracza.

3 podstawowe kryteria

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie buty sportowe muszą się zgadzać 3 kryteria główny :

1- Chroń stopę

2- Pomóż zapobiegać incydentom kostno-ścięgnistym stopy i kończyn górnych stawów

3- Zachęcaj do wykonywania sportowego gestu, aby sprzyjał osiągom

Poznaj dobrze swoje stopy

Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, podsumujmy najpierw, co dla Was, graczy padel.

Najpierw musisz wiedzieć, jaki masz typ sylwetki (aby jak najlepiej pokierować sprzedawcą).

Masz krok uniwersalny, pronator lub supinator?

To kluczowe pytanie, które należy sobie zadać przed zakupem obuwia sportowego.

Rzeczywiście, producenci mogą czasami oferować modele dostosowane do każdego z tych 3 rodzajów kroku i lepiej nie popełniać błędu, aby uniknąć ryzyka kontuzji (w szczególności zapalenia ścięgna kolana).

La pronacja odpowiada zwisaniu stopy do wewnątrz, supinacja odchylając stopę na zewnątrz i krok neutralny (uniwersalny) do idealnego ułożenia stopy podczas biegania lub chodzenia.

Skąd wiesz, czy jesteś pronatorem, neutralnym czy supinatorem?

Jeśli pronacja lub supinacja Twojego kroku nie są widoczne gołym okiem, możesz zbadać oznaki zużycia przedniej części podeszwy butów (uliczne lub sportowe):

  • krok pronator używaj więcej wewnętrzna część
  • krok supinator używaj więcej zewnętrzna część
  • krok neutralny lub Universelle używaj więcej Środkowa część (patrz powiązany szkic poniżej)

Ogólnie rzecz biorąc, sportowcy są podzieleni w następujący sposób: 45% neutralni, tyle samo pronatorów i 10% supinatorów.

Buty od padel są zatem dobrej jakości i specjalnie dostosowane do Twojego stylu kroku kapitały. Bezpośrednio wpływają na konkurencyjność i komfort oraz mogą drastycznie zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Buty od padel... grać padel !

Grać padel, nie zaleca się zabawy padel, Jest KLUCZOWY bawić się butami padel !

Oprócz wszystkich kryteriów wymienionych powyżej istnieje sześć ważnych elementów „dla kupującego”, które wchodzą w grę po uruchomieniu zakupu:

1- Wygoda

2- Amortyzacja

3- Dynamizm

4- Stabilność

5- zrównoważony rozwój

6 - cena

Inne ważne funkcje

Waga

Lekkie trampki do szybszego startu lub ciężkie buty dla lepszej przyczepności. Lekkość buta padel to jeden z głównych punktów, nad którymi tak ciężko pracują marki tego sportu. Rzeczywiście, buty padel wymagają wielu wzmocnień, które zwiększają ich wagę, dlatego warto wybierać modele wykorzystujące maksymalnie elastyczne materiały. Pozwoli nam to, oprócz ograniczenia pocenia się, być bardziej komfortowym w naszych ruchach, a zwłaszcza mniej nas męczyć.

Przyczepność

Pochodzisz z tenisa, a glina to Twój ogród, z przyjemnością zjeżdżasz na stokach padel dzięki piasku.
Pochodzisz ze squasha, będziesz dążyć do maksymalnej przyczepności, ponieważ poślizg, gonitwa lub jazda na łyżwach nie są częścią twojego słownictwa.

Wygląd

Oczywiście. Design to niezbędny element fashionistek wszystkich pasków, dla których kosmetyki są najważniejszym kryterium zakupu.

Poniżej możesz zobaczyć, że marki mają różne rozdzielczości przy projektowaniu nowego produktu!

Jak widać, zakup pary butów sportowych to nic innego jak anegdota! Plik padel to sport, który wymaga dużo ruchu bocznego. Dlatego but nie powinien być ani zbyt szeroki, w takim przypadku nasza stopa będzie pływać w bucie, powodując tarcie i pęcherze, ani zbyt wąska, co powodowałoby dyskomfort i zwiększało pocenie się.

la taille

Co prowadzi nas do omówienia taillewreszcie element absolutny, który określi i zweryfikuje wszystkie inne parametry. Radzę wybrać rozmiar o ½ większy od zwykłego rozmiaru, ponieważ rozmiar padel to sport, w którym musimy gwałtownie hamować i nieustannie zmieniać kierunek. Ten larger rozmiar większy zapobiegnie powtarzającym się cierpieniom stóp, a zwłaszcza palców u nóg (osobiście biorę o 1 rozmiar więcej, w połączeniu z grubymi skarpetami). Sprawdź również szwy buta: źle umieszczony szew może być prawdziwą męką i stać się wszechobecnym dyskomfortem w naszym bucie.

Marki wyraźnie stawiają na buty

Jak zrozumiałeś, ważne jest, aby być dobrze okutym, aby móc najlepiej radzić sobie na stoku. padel. Marki dobrze to zrozumiały i dziś oferują coraz bardziej techniczne i wygodne buty. Czy to Babolat, Head, Wilson, Kuikma, Dunlop, lub teraz Noxwszyscy rozumieli, jak ważne jest oferowanie butów, które pozwalają graczom świetnie czuć się w ich tenisówkach.

Wkrótce wrócimy do najlepszych modeli 2021 roku. W międzyczasie zawsze możesz poprosić o poradę w sklepach swoich klubów lub o dalsze informacje. z witryn naszych partnerów !