Nasz partner TECHNOPADEL wyjaśnia cały proces zakładania boiska do gry w padla, szczegółowo opisując wszystkie kroki.

Zajmujemy się tutaj tylko częścią dotyczącą instalacja pola, dlatego uważa się, że wykonano płytę, aby pomieścić konstrukcję.

Instalacja kortu do gry w padla obejmuje 4 kluczowe kroki którymi są: rozładunek materiałów, ustawienie i montaż konstrukcji, ustawienie okien, instalacja trawnika i siatki.

1 / Rozładunek materiałów

Na tym etapie należy użyć specjalistycznych maszyn, takich jak dźwig o masie minimum 4 kg, wózki widłowe itp.

Musisz spróbować rozdzielić sprzęt na boisko lub jak najbliżej jego instalacji.

2 / Ustanowienie i montaż konstrukcji

Instalacja toru padel rozpoczyna się od ustawienia pola, a mianowicie prostokąta o wymiarach 20 x 10 m wewnątrz, przy zachowaniu dokładności 90 ° w rogach.

Zawsze zaznaczając 20,05 m i 10,05 m, aby właściwie przymocować narożniki, 2,05 centymetra zostanie przycięty w celu zakotwiczenia pierwszego modułu, zawsze podnosząc część 10 m, a następnie dwie części 20 m, umieszczając listwy na oczkach i kończąc na 10 m.

Po podniesieniu konstrukcji zaczniemy ją wyrównywać. Po wyrównaniu i zakotwiczeniu umieścimy neopren i zakotwiczymy kotwy okienne.

3 / Instalacja systemu Windows

W tej fazie należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ najmniejsze uderzenie, nawet minimalne podczas manipulacji szybami, zwłaszcza w narożach, może spowodować pęknięcie.

Umieszczenie drewnianych klinów na powierzchni będzie z reguły służyło, podobnie jak ochrona, aby szkło nie dotykało ziemi.

Materiał wymagany w tej fazie:

4 opony do ochrony okien podczas instalacji
2 przyssawki do ich obsługi

Instalacja systemu Windows:

Najlepiej jest umieścić szkło na oponach, abyś mógł pracować bardziej komfortowo. Aby rozpocząć, umieść szklankę między modułami w celu późniejszego podniesienia. Następnie celem jest oparcie tafli na uprzednio umieszczone drewniane kliny. Musisz podnieść okna i podejść do nich przyssawkami, aż będą odpowiadały strukturze, uważając, aby zawsze umieszczać szybę na środku.

Następnie należy umieścić śruby wraz z osłoną, a także podkładkę neoprenową dostarczoną przez TECHNOPADEL, aby później wyregulować podkładkę i nakrętkę. Po wprowadzeniu wszystkich śrub, bezpiecznie wyregulujemy i dokręcimy.

4 / Montaż trawnika i siatki

Najpierw oczyść obszar instalacji szczotką, aby usunąć przedmioty, kamienie itp. które mogłyby uszkodzić dywan.

Następnie zaczynamy od rozwinięcia rolek dywanu i przesunięcia ich na bok. Trzeba zrobić to samo z pozostałymi dwoma rolkami, aż do pokrycia całej powierzchni, poprzez przecięcie wewnętrznego obwodu toru.
Po rozłożeniu i cięciu obciąża je, aby uniknąć ruchu, zaznaczamy trawnik, aby utworzyć linie gry, a po zaznaczeniu przecinamy pasek o szerokości 5 cm, aby wstawić linię.

Po wycięciu wszystkich linii przystąpimy do klejenia, w tym celu skrzyżowania są podnoszone, pozostawiając przestrzeń 35 cm. Taśma klejąca zostanie umieszczona na podłodze i zostanie nałożony klej samoprzylepny.
Zostanie przedłużony za pomocą ząbkowanej kielni, aby równomiernie ją rozprowadzić.

Po przedłużeniu linii dywan powraca do swojej pozycji i linia jest umieszczana. Dostosowując wszystkie połączenia, obciążamy je piaskiem, aby uniknąć ewentualnych kieszeni powietrznych. W miejscach połączeń między paskami dywanu proces jest taki sam, bez wstawiania linii.

Przychodzi po chwili, aby rozprowadzić piasek po całym boisku.

Na koniec umieścimy siatkę, utrzymując ją w nieruchomej części i nadając jej niezbędne napięcie, aby wyśrodkować jej środek na wysokość 89,5 cm. W ten sposób będziemy mogli grać w padla optymalnie.

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!