Kto nigdy nie był ofiarą włożyć do lodówki padel ? Strategia może się opłacić, jeśli w parze występuje wyraźna nierównowaga, a jej wykonanie jest dobrze wykonane.

Roman Taupin de Padelonomika powraca do tego wciąż inspirującego tematu.

„Wkładanie do lodówki” lub „strategia grania tylko na jednego z dwóch przeciwnych graczy” nie jest bynajmniej anty-hazardem, jest to jedna z podstawowych strategii gry. padel niezależnie od jego poziomu. Ale czy wiesz, jak zrobić dobrą strategię „zamrażania”, aby zniesmaczyć przeciwników? Małe dodatki, które warto wiedzieć, aby ulepszyć tę strategię:

włożyć do lodówki padel

- Nigdy nie graj 100% kulek na jednego gracza, raczej zarabiaj 80% -20%. W przeciwnym razie twoja gra będzie przewidywalna, a przeciwnicy będą w stanie przewidzieć twoje strzały. Ponadto gracz, który otrzyma wszystkie piłki, może nabrać pewności siebie i stać się coraz silniejszy psychicznie w miarę postępów w grze. 80-20 pozwala przełamać monotonię i zaskoczyć.

- Wybierz kulki, w które grasz na każdym graczu. Piłki, które są dla Ciebie skomplikowane, grasz nimi na „słabym” graczu, który nie narazi Cię na niebezpieczeństwo. Z drugiej strony, jak tylko masz łatwą piłkę, atakujesz „silnego” gracza. To sfrustruje drużynę przeciwną, która nie będzie miała czasu, aby wejść w rytm. „Silny” zawodnik będzie bardzo sfrustrowany, ponieważ nie będzie mógł powiedzieć, że nie dotknie piłki (bo niektórych dotknie) i popełni wiele błędów (bo jedyne piłki, których dotknie, będą być bardzo skomplikowanymi kulami) .

- Możesz „włożyć do lodówki” tylko w obronie lub tylko w ataku, tylko w 3 kolejnych grach, potem zrobić grę „off” i zacząć od nowa, może to być też sposób na urozmaicenie, destabilizację przeciwników skuteczniej, aby nigdy nie wpadły w rytm.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.