Kiedy zaczynasz punkt w padel, warto podejść do tego zawsze z rozszerzeniem to samo ujęcie dla większej wydajności i szybkości wykonania. Tło drogi startowej lub filet, oto nasze wskazówki.

Rakiety śnieżne. Temat często dyskutowany i często kwestionowany. Czy uczymy się padel z konkretnym ujęciem lub pozwolić graczom wyrazić siebie? W każdym razie jedno jest pewne, każdy gracz ma punkt odniesienia. Co twoje ?

Nie będziemy się spierać o przyczepność rakiety jako taką, ale raczej o wybierz najlepszą możliwą przyczepność na początku każdego ściegu. Ten „referencyjny” uchwyt pozwala wszystkim graczom na przyjęcie piłki i spokojne rozpoczęcie punktacji.

Dla początkujących

Zaczynasz padel. Naprawdę nie wiesz, jak chwycić palę. Nie ma problemu. Pamiętaj tylko o ustawieniu pali przed tobą między uderzeniami, wspierając go niedominującą ręką. Ta niedominująca ręka pozwala odciążyć mocną rękę, ale także zmodyfikować chwyt rakiety zgodnie z kolejnym uderzeniem, które będziesz musiał wykonać (forhend, bekhend, wyjście z okna, atak…). Prawdą jest, że kiedy zaczynasz, musisz pomyśleć o czymś innym niż zmiana uchwytu rakiety, ale po prostu umieszczenie pali przed sobą, podtrzymywanego obiema rękami, da ci niezbędny fundament na nadchodzące miesiące lub lata. , kiedy poczujesz się komfortowo i osiągniesz następny poziom.

Dla średnio zaawansowanych graczy

Nadszedł czas, aby „dopracować” Twoją grę, a to wymaga wzięcia punktu odniesienia. Każdy ma swoje własne, ale pamiętaj, że istnieją dwa sposoby, aby dowiedzieć się, które ujęcie jest dla Ciebie najlepsze.

  • Albo ustawisz się przy chwytaniu swojego najlepszego strzału. Uwierz, że forhend to najlepszy strzał, więc już jesteś gotowy do powrotu z chwytem forhendowym.
  • Albo ustawisz się z chwytem najtrudniejszego do przygotowania strzału. Objaśnienie: Jeśli jesteś w chwycie forhendowym i masz trudności z szybkim dostępem do chwytu bekhendowego, być może lepiej jest poczekać w chwycie bekhendowym, aby uzyskać szybki dostęp do chwytu forhendowego.

Jest to zatem faza gry, nad którą warto się rozwodzić, aby móc jak najszybciej zareagować i uniknąć niewymuszonych błędów.

Mała rada: kiedy zostaniesz poproszony o pozostanie w pozycji oczekiwania z palą przed sobą, prawie nigdy nie masz czubka pali w kierunku przeciwników, zawsze jest lekko nachylony w jedną lub drugą stronę. inny. Ta strona wskaże Twój punkt odniesienia. Dla osoby praworęcznej z palą przechyloną w lewo, chwyt bekhendowy, przechylony w prawo lub w osi, chwyt forhendowy.

Dla zaawansowanych graczy

Chwyt rakiety, a zwłaszcza prędkość osiągania jednego lub drugiego uderzenia, robi różnicę w padel. Jeśli pozostajesz na benchmarku graczy na wysokim poziomie, to często jest to od tyłu, ponieważ jest to podstawowy strzał w dół toru, który pozwala grać piłkami docierającymi do nas na ciele, co pozwala nam chronić do sieci. Ponadto ten podstawowy chwyt bekhendowy można bardzo szybko zmienić na chwyt forhendowy z lub bez ręki niedominującej (znacznie trudniejszy z forhendem bekhendowym).

Więc jeśli chcesz skupić się na profesjonalistach i ich chwytach rakietowych, śmiało, Lebron jest jednym z graczy, który najbardziej zmienia chwyt podczas zdobywania punktów, Juan Martín Díaz jest mistrzem refleksu dzięki temu chwytowi referencyjnemu backhand. Ale wiedz, że siła gracza pochodzi z jego umiejętności tworzenia własnej gry, własnego stylu.

Masz teraz karty w ręku, do Ciebie należy odkrycie i wybranie punktu odniesienia.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.