Zbudowana w 2019 roku kraina padel Stowarzyszenia Sportowego ES czekał na organizację pierwszych oficjalnych zawodów. Od zeszłego weekendu odbywa się to z mężczyzną P1, który widział, jak Nicolas RASAMOELINA i Désiré TREUSCHEL wygrali po 100 dniach rywalizacji!

Z tylko jedną ziemią, piekielny zakład

Jeśli projekt budowy drugiego gruntu jest w przygotowaniu, klub ASÉS ma obecnie tylko jeden. Kiedy więc rozpoczął się projekt stworzenia turnieju, Michael Klug i zespół organizacyjny nie zawahali się podjąć wyzwania.

Specyfika organizacji turnieju na jednym korcie polega na tym, że gracze spędzą na miejscu więcej czasu niż zwykle. Dobry catering i ciepłe powitanie to elementy, na które postawił klub. W opinii wszystkich wyzwanie zostało w pełni podjęte!

Upał, zarejestrowany w ostatniej chwili

W ten weekend w Strasburgu było gorąco, a nawet bardzo gorąco… Ale to nie przeszkodziło nam zobaczyć pięknego padel, między neofitami biorącymi udział w ich pierwszym turnieju a bardziej doświadczonymi graczami.
Po soboty poświęconej kwalifikacjom w finale spotkały się 4 drużyny, aby wyłonić zwycięzców imprezy. Pamiętamy, że ten pierwszy turniej wygrała para RASAMOELINA / TREUSCHEL. Drugie miejsce zajęła para GUICHARD / HAMZAOUI, a na podium para PEROZENI / SCHULER zajęła trzecie miejsce.
Dla klubu ten turniej to prawdziwy sukces, który wymaga innych. Cały weekend przebiegał w bardzo dobrej atmosferze, ze świetnymi spotkaniami i… idealnym wyczuciem czasu. Zakończenie ceremonii rozdania nagród około godziny 17:30 pozwoli uniknąć burzy i gradu na koniec dnia przez XNUMX minut. Kontrolowana organizacja zatem!

ASES
RASAMOELINA / TREUSCHEL (z lewej), zwycięzcy I turnieju ASES (fot. Michael Klug)

Mimo że odkrył padel około dziesięć lat temu we Włoszech Vincent poświęcił się temu dopiero po zbyt wielu „pierwszych” turniejach tenisowych. Niewiele lepiej w bandeja, został przekwalifikowany na sędziego, to jedyny sposób, aby nadal być obecnym w czasie finału! Miłośnik sportu w ogóle, ten normański emigrant w Alzacji spróbuje, abyś przeżył wiadomości o Padel na „Wielkim Wschodzie”.