Budować korty do Padla w Japonii nie jest takie proste. Z tajfuny, Z trzęsienia ziemi częste mogą uszkodzić konstrukcje. Jakie są ich tajniki ?

Życie w Japonii przypomina trochę życie na łodzi. Porusza się cały czas, a kapryśne zmiany pogody mogą poważnie uszkodzić Twoje budynki. Każdego roku odnotowuje się setki trzęsień ziemi, a mimo to budynki i obiekty sportowe pozostają na nogach.

Więc to jest pytanie, które sobie zadaliśmy; Jaki jest sekret Japonii w utrzymywaniu zawsze sprawnych torów Padla po tylu trzęsieniach ziemi, a zwłaszcza jak przygotować się na przejście tajfuny? Koji Nakatsuka, odpowiada nam prezes Japońskiego Stowarzyszenia Padel.

  • Czy jest różnica między budowaniem europejskiego toru do padla a japońskiego?

Wymiary toru są oczywiście takie same. W Japonii pracujemy na solidnej płycie, która umożliwia ruchy podłoża bez tworzenia pęknięć. Kotwy w ziemi są wykonane z nieco grubszych płyt na zewnątrz, używamy podstaw słupowych o grubości 3 milimetrów wobec 2 milimetrów w Europie.

Kolejną różnicą jest siatka powyżej granic pola. Mamy mało miejsca, więc piłki muszą pozostać na torze. Produkujemy własne siatki o drobniejszej średnicy, mniejszej wadze, a przede wszystkim z materiału, który nie zatrzymuje wody i wilgoci, co pozwala uniknąć przeciążenia konstrukcji.

Wreszcie, w przypadku klubów na świeżym powietrzu, w przypadku silnych wiatrów, proponuje się poziome wzmocnienie między słupkiem a słupkiem.

  • Aby uniknąć ruchów gąsienic podczas tajfunu lub trzęsienia ziemi, na pewno musisz popracować nad fundamentami? Czy mogliśmy wiedzieć jak?

Nie sądzę, aby fundamenty, które tworzymy pod japońskim torem padla, były zupełnie inne niż w przypadku toru w innym miejscu na świecie. Wszyscy wiemy, że jest to bardzo ważna część konstrukcji, której nie można przeoczyć.

Kotwice mogą się różnić. W Europie często używa się kotew wkręcanych. Tutaj używamy wybitych kotwic, które otwierają się w ziemię, gdy w nie pukamy. Ten system umożliwia ruch gąsienicy i zapobiega pękaniu.

  • Jakie środki bezpieczeństwa podejmują kluby w przypadku wezwania tajfunu lub trzęsienia ziemi? W jaki sposób wznawia się działania? od razu czy instalacje są testowane?

Nie podejmujemy specjalnych środków, to takie powszechne (śmiech). Ufamy, że nasz sprzęt, kraty, słupy, okna, a nawet siatka są wysokiej jakości i starannie wykonane. Gdyby wydarzyła się katastrofa, co możemy zrobić? Natura ma swoje kaprysy. Z drugiej strony, gdy mamy informację o trzęsieniu ziemi lub tajfunie, informujemy kluby, aby mogły schować cały materiał, który mógłby odlecieć, zranić kogoś lub przeprowadzić szkody materialne, takie jak krzesła, stoły, ławki, stoły itp.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.