Javi Garcia Mora (nr 53 Cupra FIP Tour) i Raúl Marcos (#49) mają zdominowana gwiazda FIP O West Cairo. Obaj Hiszpanie spoglądają wstecz na swój autorytarny występ w Egipcie i na swoją przyszłość w tym… padel stale rozwijający się profesjonalista.

Dostosuj się pomimo warunków

Padel Magazine : Pomimo wiatru i zimna zdominowałeś ten turniej od początku do końca.

Raúl Marcos :„Nie spodziewaliśmy się, że w Kairze będzie tak zimno. Od pierwszego spotkania potrafiliśmy przystosować się do wiatru i we wszystkich meczach graliśmy bardzo dobrze. To właśnie pozwoliło nam zdobyć ten tytuł.”

Padel Magazine : Kiedy twoi przeciwnicy w finale grali bardzo trudną połowę w 3 setach, ty odpoczywałeś, korzystając z przegranej przeciwnika. Miałeś też przewagę fizyczną.

Javi Garcia Mora :„Tak, wczoraj nie mogliśmy zagrać w półfinale i dobrze przeanalizowaliśmy, kto będzie naszym rywalem w finale. Graliśmy naprawdę dobrze we wszystkich meczach i jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Le padel Egipcjanin szybko się rozwija

Padel Magazine : Z nowym torem Premier Padel, czy turnieje FIP są okazją do zdobycia punktów w porównaniu z turniejami Premier?

Raúl Marcos :„Gramy w tych turniejach, odkąd się pojawiły. Uważamy, że to bardzo dobra okazja dla graczy takich jak my. W tym roku nie daje punktów za World Padel Tour, ale pozwala nam nabrać tempa i grać. Uwielbiamy ten utwór.”

Padel Magazine : Po raz pierwszy w Egipcie, jak widzisz rozwój? padel tutaj?

Javi Garcia Mora :„To kraj, który bardzo mnie zaskoczył. Poziom gry egipskich graczy bardzo rośnie. Myślę, że jeśli będą dalej tak postępować, zajdą daleko”.

Gra po grze

Padel Magazine : Teraz pojedziesz do Vigo, potem turniej w Doha, aby Premier Padel. Jakie masz opcje na tę wycieczkę?

Raúl Marcos :„Jesteśmy graczami, którzy ćwiczą padel fizyczny. Przyjedziemy do Vigo z chęcią wejścia na scenę. Jesteśmy w 100% skupieni na tym celu, a potem pomyślimy o kolejnym turnieju, ale gra po meczu.

Padel Magazine : Między WPT, turniejami FIP i turniejami Premier Padel, jak przygotowujesz się fizycznie do sezonu?

Javi Garcia Mora :„W tym sezonie będzie wiele turniejów. Musisz dobrze odpoczywać między turniejami, prawidłowo się odżywiać i skupiać się na każdym turnieju. W ten sposób dotrzemy tam.”

Padel Magazine : Podsumowując, co chciałbyś dodać?

Raúl Marcos :”Chciałbym podziękować FIP za te turnieje, moim sponsorom, którzy mi towarzyszą oraz Padel Magazine. Wykonujesz wyjątkową pracę i jesteśmy bardzo wdzięczni. Chciałem również pogratulować Javi'emu, który miał świetną grę.

Javi Garcia Mora :”Chcę pogratulować Raulowi. Będziemy tak kontynuować, trenować i być konkurencyjni.”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !