Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z cudownym dzieckiem Javi Leal, 17, która właśnie zajęła 24 miejsca w rankingu World Padel Tour i nie planuj na tym poprzestać!

Najlepszy zawodnik pokolenia 2003Javi Leal jest jednym z najbardziej obiecujących młodych ludzi na świecie World Padel Tour. Po zrealizowaniu jego pierwsze główne losowanie na World Padel Tour, obok Miguela Semmlera, ten z Kadyksu ma zamiar dalej wspinać się po szczeblach kariery z dużą prędkością. Ten niesamowity zgniatacz, który teraz trenuje w Madrycie, odpowiada na nasze pytania.

Javi Leal High Volley Backhand WPT Madrid 2021

Padel Magazine : Javi, od jak dawna ćwiczysz padel ? Czy próbowałeś wcześniej innych sportów? Kiedy zacząłeś marzyć o graniu w World Padel Tour ?

Javi Leal : W rzeczywistości padel to jedyny sport, w którym naprawdę uprawiałem. Zacząłem w nią grać, gdy miałem 10 lat i zacząłem marzyć World Padel Tour jak tylko dotknąłem mojej pierwszej pali!

Padel Magazine : Trzeba powiedzieć, że bardzo szybko zacząłeś wygrywać turnieje… Jakie były główne?

Javi Leal: W kategoriach młodzieżowych zdobyłem 5 mistrzostw Andaluzji, 2 mistrzostwa Hiszpanii, mistrzostwa świata w parach i mistrzostwa świata drużyn z hiszpańską selekcją!

Padel Magazine : Więc musiałaś mieć wielu partnerów, którzy z nich najbardziej Cię naznaczyli? Dziś dzielisz ten tor z Miguelem Semmlerem, czy możesz nam powiedzieć, co przynosi ci ten były tenisista?

Javi Leal: Rzeczywiście grałem z wieloma różnymi młodymi graczami, tym, który zrobił na mnie największe wrażenie, był Enrique Goenaga. (Uwaga redaktora: 18-letni Enrique Goenaga gra również World Padel Tour i zajmuje 163. miejsce w rankingu). Miguel daje mi dużo spokoju swoją grą i swoim doświadczeniem. To pozwala mi zagrać padel bardziej agresywny.

Miguel Semmler - Previas Alicante 2021

Miguel Semmler

Padel Magazine : Dziś jesteś w 100% oddany padel, czy możesz nam powiedzieć, jak wyglądają twoje dni?

Javi Leal: Zasadniczo robię 1h30 z padel i 1h fizyki rano i znowu 1h30 padel  popołudnie od poniedziałku do czwartku! A w piątek robię tylko półtorej godziny padel. W sumie minęła 15:30 treningu padel na tydzień !

Padel Magazine : Widząc, jak grasz wcześniej, masz profil współczesnego lewicowego gracza, który zajmuje dużo miejsca i dużo kręci. Kiedy zacząłeś tak mocno uderzać piłkę? Dla Ciebie ten styl gry reprezentuje przyszłość padel ?

Javi Leal: Właściwie zacząłem grać w ten sposób od samego początku, to zawsze był mój styl gry. Nie mogę powiedzieć, że to przyszłość padel ale raczej teraźniejszość! Przyszłość już tu jest! Dziś gra jest zawsze szybsza, a gracze zawsze potężniejsi!

Javi Leal Miguel Semmler WPT Madryt

 

Padel Magazine : Jeśli ponownie przeprowadzimy z tobą wywiad za dwa lata, jaki będzie twój ranking?

Javi Leal: Mam nadzieję, że będę w pierwszej dziesiątce, będę nadal ciężko pracować i zrobię wszystko, aby się poprawić i spróbować to osiągnąć!