Nasi koledzy z Padel Wysoki spotkać uczucie World Padel Tour, Javi Leal. 17-letni Andaluzyjczyk daje nam ślady, które pozwalają nam zrozumieć jego bardzo szybki rozwój.

Javi, dziecko jak żadne inne

„Jestem bardzo spokojną i zrelaksowaną osobą. To przeciwieństwo tego, co jestem na korcie ”

? Dojrzała jak na swój wiek i pokorna, Javi Leal opowiada, jak odkrył, że nie jest taki jak inni, że ma wyjątkowy talent.

„Mój ojciec dużo grał padel Kiedy byłem młody. Widziałem, jak grają i zacząłem, gdy miałem 7 lat. Wygrałem z ojcem, gdy miałem 9 lat."

„Zdałem sobie sprawę, że mam talent. Grałem też w piłkę nożną jako obrońca, ale byłem w tym lepszy padel… I bardziej obraźliwe ”.

javier-leal-dieciseisavos-cupra-vigo-open-2021_dsc5436-copia-1170x658

Nowy talent andaluzyjski

Młody Javi dorasta Puerta de Santa Maria (Kadyks), Andaluzja. Miasto portowe słynie z tego, że jest najstarszym miastem w Europie, a szkoda najmłodszego gracza World Padel Tour.

„To małe miasteczko w południowej Hiszpanii, ale szkolenie jest dobre. Mauricio Grandes był moim trenerem, a on jest byłym World Padel Tour".

Zaczął w klubie Las Marias, podążając śladami Juan Lebron.

"Przeprowadziłem się do Madryt aby moje marzenie się spełniło. Jestem bardzo wdzięczny mojej rodzinie ”. Cała rodzina Leal postanowił również pójść za Javim, aby zapewnić mu jak najlepsze wsparcie, aby odnieść sukces. Obecnie trenuje w M3 Padel Akademia.

javi-leal-miguel-semmler-octavos-cupra-vigo-open-2021_dsc6325-copia-1170x658

8 zwycięstw z rzędu w Vigo

Au World Padel Tour z Vigo, Leal / Semmler dokonał wyczynu wydostania się z preprevias, previas, a następnie zakwalifikował się w ćwierćfinały z głównego stołu. Dlatego młodzi Hiszpanie wygrali 8 meczów w 5 dni, bezprecedensowy wyczyn.

„Najtrudniejsza część jest preprevias w turnieju ”, niespodziewanie wyjaśnia młody człowiek. Dlatego potwierdza, że ​​preprevie są bardzo konkurencyjne.

„Dużo razem trenujemy (Z Miguel Semmler)niektórzy z najlepszych zawodników trenują tylko rano, ale my trenujemy rano i po południu. Codziennie."

„Mamy teraz dobre wyniki i chcę z nim grać jak najdłużej. Ale to nie jest coś, o czym rozmawiamy. Jestem bardzo zadowolony z Miguela ”.

Cel dla Santander miał wrócić do kwater. Para ostatecznie przegrała w szesnastym miejscu z Moyano / Rico, już dobry wynik!

Aby znaleźć pełny wywiad, przejdź do Padel Wysoki

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.

Tagi