Kategorie: NEWSInternationale

Javier Porras: „Rozważana unifikacja światowego rankingu”

Jeśli od wielu lat zawodowy obieg padelThe World Padel Tour (WPT) i Międzynarodowa Federacja padel (FIP) były zimne, to już przeszłość. Javier Porras, Dyrektor Generalny WPT, powierza nam ścieżki pracy WPT.

W zaawansowanej refleksji: ujednolicenie rankingów między WPT i FIP

Javier Porras Claros, dyrektor generalny WPT wyjaśnił nam, że „WPT i FIP dyskutowały o ujednoliceniu rankingów padel międzynarodowo ”.

Rzeczywiście, obecnie istnieją międzynarodowe rankingi 2 zarządzane przez różne podmioty 2, FIP ma swój własny, a WPT inny związany z jego mistrzostwami.

Ta unifikacja, jeśli wejdzie w życie, uprości system, który istniał do tego czasu. Turnieje organizowane przez WPT lub FIP umożliwią tym samym uzyskanie wyjątkowego światowego rankingu uznawanego przez 2 instytucje.

Turnieje organizowane przez te 2 organizacje pozwoliłyby wszystkim graczom zdobyć punkty do światowego rankingu. Aby zrekompensować różnice poziomów między FIP a WPT, turnieje zostaną podzielone na kategorie. Trochę jak tenis z turniejami 250/500/1000…

Jeśli te refleksje się urzeczywistnią, moglibyśmy ujednolicić ranking w przyszłym roku.

Kolejny przystanek w Miami? 

Ponadto World Padel Tour kontynuuje swój międzynarodowy rozwój, ponieważ obecnie będzie „w zamian za ustanowienie sceny w Miami, nawet jeśli nic jeszcze nie zostało zrobione".

Zasady WPT są jasne: „Umiędzynarodowić jak najwięcej"

Organizowanie wystaw padel należy się również spodziewać w przyszłym roku na całym świecie.

Konkurs odbywa się między różnymi Mistrzami w celu uzyskania oceny „najpiękniejszego Mistrza”

Monte Carlo Padel Mistrz bardzo wysoko postawił poprzeczkę. Ten mistrz jest z pewnością najwspanialszym ze wszystkich, z już bardzo dobrze rozwiniętą organizacją.

Gracze są oczywiście pod urokiem, ponieważ mają prawo do przylotu / odlotu helikopterem z hotelu na pola.

Dubaj jest kolejnym wielkim mistrzem zaplanowanym na koniec października, a organizatorzy tego turnieju zamierzają pokazać, że mogą zrobić lepiej.

Dyrektor WPT wyjaśnia, że ​​„bardzo dobra rzecz dla padel ogólnie."

Mówiąc bardziej ogólnie, Javier Porras wyraża „jego wielką satysfakcję widzi padel rozwijać się wszędzie, a zwłaszcza we Francji i Włoszech, gdzie rozwija się ogromnie ” 

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Publié par
Franck Binisti