Nowe centrum padla w Sporting Tennis Club w La Baule

Już od tygodnia La Baule jest ośrodkiem międzynarodowego weterana tenisa z krajami z całego świata, które rywalizują w Mistrzostwach Świata Tenisa Weterana.

Gracze mieli dobrą niespodziankę, gdy po raz pierwszy zobaczyli boisko Padel. Republika Południowej Afryki, Mołdawia i wiele innych krajów szczególnie zainteresowało się tym sportem, który wciąż jest nieznany w ich krajach.

Z drugiej strony Argentyńczycy i Hiszpanie, którzy przybyli na mistrzostwa świata w weteranie w tenisa, szczególnie docenili ten teren.

Nasze francuskie drużyny tenisowe były również na rdv mistrzostw świata i testowane na padel ... Ocena: "Jesteśmy gotowi na mistrzostwa świata w PadelOni wyjaśniają. Ale czas był dla nich tenis, a nie padel.

„Jean Gachassin ma już w sobie padel!”

Nowe centrum padla zostało zatem zainaugurowane w weekend 13 i 14 czerwca w klubie tenisowym La Baule, gdzie prezes FFT Jean Gachassin, Jean-Pierre Dartevelle, wiceprezydent, burmistrz La Baule Yves Metaireau również że Justien Garnier (szef Francji Padel Pro) umieścić „ ręka do rakiety Rozpoczęcie tej nowej działalności w regionie Loary.

Cele sportu

Jak wyjaśniono, René Swstak prezes TCB i wiceprezydent Bernard Lebrun: ten wspaniały teren jest już naśladowany. Mamy nadzieję, że policzymy inne dziedziny 2, aby pozostać w tej pięknej dynamice i móc zaproponować testy regionalne i krajowe ".

Trzeba powiedzieć, że ten klub Padel jest wspierany przez bardzo dynamiczną grupę. Bernard Lebrun to ten, od którego wszystko się zaczyna. Mówi, że to centrum padla stanowi idealne uzupełnienie oferty klubu, a latem istnieje ryzyko zatoru na boisku Padel ".

Jak przypomina Catherine Gallot, wiceprezes ligi Pays de la Loire, podczas inauguracji „ To sport, w który naprawdę wierzymy, a ten klub padel w sporcie jest świetnym uchwytem na flagę dla padla ".

Klub Padel z Valladolid umówił się już z drużynami francuskimi we wrześniu. Obiecuje

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.