Padel Magazine - Jean-Luc Ténédos, prezes FLanders Tennis League, odpowiedział na trzy pytania zadane przez internautów.

Co zaproponujesz klubom tenisowym, aby zachęcić je do wejścia na padel? 

Jesteśmy przekonani, że padel to sport z przyszłością. Aktywność to prawdziwa szansa dla klubów na urozmaicenie swojej działalności. W tym celu Liga Flandrii postanowiła dać środki klubom tenisowym, aby otworzyć się na padel.

Aby opracować padel, postanowiliśmy ustanowić pomoc na tworzenie ziemi (5000 € / ziemia). Jest ograniczony do pola 1 dla licencjonowanych klubów 200 i pól 2 dla więcej niż licencjonowanych klubów 200. Aby z niego skorzystać, konieczne będzie stowarzyszenie klubu (stowarzyszenie prawa 1901), zwolnienie wszystkich jego członków (dawnych i przyszłych), zatrudnienie DE po szkoleniu Padel i projekcie rozwoju.

Czy zamierzasz zaproponować specjalne wydarzenia?
Od wiosny 2015 Liga Flandrii będzie miała co najmniej jedno boisko do padla. Będziemy mogli polegać na tym obiekcie, aby odkryć tę aktywność, proponując dni otwarte. Chcemy zorganizować od jednej do dwóch faz departamentalnych, które będą kwalifikowały się do fazy regionalnej.

Czy pomożesz także prywatnym inicjatywom, takim jak Padel Attitude lub Padel Sensation? Jeśli tak, to w jaki sposób?

W tej kwestii zastanawiamy się nad FFT.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.