W nowym filmie trener mentalny Jean-Michel Pequery wyjaśnia, dlaczego dla amatorów ważne jest przygotowanie mentalne. Wybrane ekstrakty.

„Gracze, którzy stworzą P25, P100… znajdują się w dokładnie takim samym stanie emocjonalnym, jak profesjonalni gracze. (…) W większości przypadków ci gracze wezmą udział w zawodach, które nie zmienią ich życia. Przez większość czasu mają pracę. (...) A jednak zawodnik P25, P100 będzie zestresowany jak zawodowy gracz. Być może znajdzie się nawet w delikatniejszych sytuacjach! Po co ? Bo profesjonalista, nawet jeśli jest zestresowany, będzie mógł mieć dość wysoki średni poziom. Zawodnik amator, który ma mniejszą technikę, mniejszą objętość gry, mniej treningu, a może i gorszą kondycję fizyczną, może (w najgorszym przypadku) nie być w stanie oddać pierwszych piłek... Nie oznacza to jednak, że tak to jego poziom wytrenowania, ale to jego poziom w stresie podczas meczu”.

Czy Wy również spotykacie się z tym problemem, gdy bierzesz udział w swoich „niedzielnych turniejach”? Przejdźcie zatem do poniższego filmu!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !