Powrót do wywiadu na żywo na Instagramie Jean-Michela Pequery'ego, trenera mentalnego i obecnego 17. w rankingu padel francuskiej federacji tenisowej.

Oto podsumowanie podcastu na żywo programu FACE-à-FACE wyprodukowanego 08 kwietnia 2020 o 18:XNUMX na stronie Instagram.

  • Zgodnie z harmonogramem podczas porodu:

Nadal dużo pracuję z graczami. Gram z nauczycielem w szkole, gram z nim także sport. Dni są zajęte!

  • Po przemówieniu, które może zabrać ze swoimi graczami na temat możliwości wznowienia World Padel Tour

Oczywiście mówię im, żeby się przygotowali, ale najpierw im radzę. Ważne jest to, że robią rzeczy, aby czuć się dobrze. Poradzę im, aby zbliżyli się do swojego sportu, gdy regeneracja będzie skuteczna.

  • Na wizualizacji

Mózg nie rozróżnia prawdziwego od fałszywego. Wizualizacja jest bardzo prosta, wystarczy zamknąć oczy i przejść do gry. Wyobrażamy sobie siebie na ziemi, uderzając piłki. Koncentrujemy się na odczuciach, 20-30 minut. To bardzo interesujące.

  • Z jego historii tenisa

Grałem w tenisa przez 20 lat, dotarłem około 200. miejsca ATP, 25. francuskiego. Byłem w locie. Nie żałuję zbyt wiele. Zdałem sobie sprawę z przydatności przygotowania mentalnego w ciągu ostatnich 3-4 lat mojej kariery, przyniosło mi to wiele dobrego, a skończyło się na tym, że to moja praca.

  • Na francuskim tenisie

Niestety ostatnia generacja francuskich tenisistów była bardzo silna, tak naprawdę nie mieli szansy spaść w tym samym czasie co Nadal, Federer i Djokovic. Bez tego gracze tacy jak Tsonga czy Monfils wygraliby Grand Slam.

  • O Benoit Paire

Aby trenować, musi chcieć, być może próbował już rzeczy, nie wiemy. Gdybym z nim pracował, niekoniecznie zrobiłbym lepiej niż to, co on już dzisiaj robi. Wszyscy mówią o tym, gdy łamie rakietę, ale zapominamy o wszystkich grach, które może wygrać. Nie mogę zaakceptować faktu, że jest on nieskuteczny psychicznie, gdy łamie rakiety.

  • O możliwości, że zostanie trenerem francuskiego zespołu padel

Jestem pasjonatem Padla i jestem gotów zainwestować sam. Chciałbym przekazać moje umiejętności profesjonalnym graczom, którzy potrzebują wsparcia. Myślę, że dziś drużyna francuska ma dobre wyniki, zwłaszcza dzięki wszystkim graczom, którzy chcą się profesjonalizować. Złożyłem wniosek o bycie kapitanem, ale nie tylko bywałem z nimi tydzień w roku, miałem śledzić ich w turniejach World Padel Tour, gdzie nie zawsze mają świetne wyniki.

  • O jego nieobecności jako zawodnika na liście rajdu francuskiej drużyny

Miałem Alexis Salles przez telefon i zrozumiałem, że jestem na liście. Kiedy się pojawiło, zauważyłem, że mnie tam nie ma, byłem zdumiony. Nie zrozumieliśmy się nawzajem, to niesamowite, zwłaszcza biorąc pod uwagę moją pracę, która w dużym stopniu opiera się na komunikacji.

  • W sprawie odwołania mistrzostw Francji

Albo FFT ma informacje, których nie mamy, i faktycznie pozostaniemy zamknięci do sierpnia, a tam naprawdę nie możemy tego zrobić. W przeciwnym razie nie rozumiem, dlaczego nie robimy wszystkiego, aby ocalić Mistrzostwa Francji. Myślę, że równie dobrze moglibyśmy spróbować zdobyć kwalifikacje w lipcu lub sierpniu. World Padel Tour odkłada się, a my jesteśmy odwołani, jestem rozczarowany.

Znajdź + / INSIDE w podcastie tutaj: https://youtu.be/Nz2o27qMm4E

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!