[box type = ”warning” align = ”aligncenter”] Cédric Carité, prezes National Padel League (LNP) chciał zareagować na poniższy wywiad z Jeanem-Noëlem Grindą w odpowiadając bezpośrednio w komunikacie prasowym[/ box]
Padel Magazine - Jean-Noël Grinda (JNG), Zwycięzca Roland Garros Junior, były francuski tenisista 2, powrócił do kariery Padel jako były współprzewodniczący Francuskiej Federacji Padel (FFP) i wielki fan sportu. JNG wybrał Padel Magazine wydostać się z rezerwy i odpowiedzieć na różne pytania. Aby udowodnić wszystkie swoje słowa, JNG w całkowitej przejrzystości, chciał towarzyszyć jego zeznaniom, umieszczając je na linii Wyroki sądowe w sprawie FFT - Carity i Korespondencja między FFP i FTT.

Padel Magazine - Czy chciałeś przybliżyć Padela do FFT? I dlaczego zajęło to tak dużo czasu?

Jean-Noël Grinda (JNG) - Po pierwsze, wbrew temu, co powiedziano, byłem inicjatorem zbliżenia między Padelem a Francuską Federacją Tenisową (FFT) i od momentu mojego przybycia na czele FFP w 2007. Mamy wiele dokumentów, umówiliśmy się na kilka spotkań z FFT w Roland Garros z Prezesem i jego zespołami. Jeśli FFT zintegrowało teraz Padela, ambicje nie są dla nas wczorajsze.

Padel Magazine - Powiedziałeś wywiad zewnętrzny, że żałujesz, że niektórzy posunęli się tak daleko, że krytykują uczciwość i uznanie FFP ...

Jesteśmy federacją od lat 22. Byłem współprzewodniczącym FFP przez lata 7.

Korzystamy z Konwencji podpisanej z Jeu de Paume (zgodnie z ówczesną dyrektywą Dominique BREDIN) i udzielamy dotacji od Ministerstwa Sportu na lata 21.

W 2009 Francuska Federacja Tenisowa przyznała nam dotację w wysokości 20.000 euro, aby pomóc nam w rozwoju Padela w Ile-de-France, co jest pierwszym krokiem w kierunku ostatecznego zbliżenia (projekt umowy o partnerstwie FFT / FFP został opracowany z Pan BAUD na wniosek Christiana BIMESA.

Wspomniano nawet o projekcie krajowego planu renowacji kilkudziesięciu kortów tenisowych niewykorzystywanych na kortach Padel w celu dywersyfikacji oferty tych klubów.

Zorganizowaliśmy mistrzostwa świata w 2000 z narodami 14, Place du Capitole w Tuluzie, mistrzostwa Europy w AIX w PROVENCE w 2009 i uczestniczyliśmy we wszystkich Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych przez FIP (których byliśmy członek)

Czy naprawdę uważasz, że moglibyśmy to wszystko zrobić, gdybyśmy nie mieli odpowiedniego uznania?

Tak więc, kiedy czytam tu czy tam lub kiedy słyszę skandalicznie krytykę FFP, skorzystalibyśmy z tej sytuacji, aby się wzbogacić, a ja nie, uważam to za śmieszne!

Padel Magazine - Po co przejmować kontrolę nad FFP?

FFP był w stanie komisarycznym z planem dalszego spłacania długów 50382 w latach 10, długów, które odziedziczyliśmy z przeszłości i zmniejszyliśmy o połowę dzisiaj. Przywódcy przyszli do mnie po pomoc. Jako jedyny warunek przy moim przybyciu mogłem skierować Padela na FFT, ponieważ uważałem, że jest to najlepsza gwarancja rozwoju sportu, który jest mi tak drogi.

Mając status byłego tenisisty Davisa Cup i uprzywilejowane relacje z Christianem Bimesem, a następnie Prezesem FFT, pomyślałem, że uda mi się tam dotrzeć w stosunkowo krótkim czasie. Komitet FFP w tym czasie zaakceptował moją propozycję i zostałem współprzewodniczącym FFP. To był jedyny powód mojego przyjazdu do Padel.

Ale dlaczego tak długo zajęło FFT zintegrowanie Padela?

Christian Bimes nie chciał reprezentować się w 2009, gdy był za natychmiastową integracją Padela. Kiedy Jean Gachassin został nowym prezesem FFT, Padel nie był już pilnym priorytetem dla FFT. Wyjaśnił to również w liście, który przesłał nam 5 lata temu.

Ministerstwo poprosiło nas o niezależność. Ale to nie było możliwe. Zbyt skomplikowane, zbyt duże zadłużenie, a potem trzeba było mieć pewną liczbę licencjobiorców, aby być wystarczająco dojrzałym sportem ... Co wciąż nie jest prawdą.

A potem w 2013 znaleźliśmy się bez dotacji, przy okazji zapłaciłem kieszonkowe kilka tysięcy euro i innych członków Komitetu, aby jak najbardziej opóźnić termin upłynnienia. Więc poprosiliśmy o bankructwo bardzo logicznie, ponieważ nie byliśmy już w stanie spłacić naszych długów.

Wszystkie te powody spowodowały, że doprowadzenie do zbliżenia trwało dłużej niż oczekiwano. Ale to już koniec. Jestem zachwycony i mam nadzieję, że Padel naprawdę eksploduje. Od roku lub dwóch lat Padel rozwija się bardzo wyraźnie.

Wyjaśniłeś mi, że byłem rozczarowany Cédricem Carité, a nawet miałem smutek. Dlaczego

Cédric Carité jest dobrym graczem, grał z moim synem we Francji, a ja otrzymałem go w domu. Zaufaliśmy mu i pomogliśmy mu na każdym poziomie dostać się do Padela. FFP uczynił go swoim jedynym pracownikiem i nazwał go DTN. W zamian kosztował FFP (25000 euro w opłatach prawnych (2013, 2014)) dużo pieniędzy za kilka wszczętych przez niego postępowań. Stał się „persona non grata” w wielu francuskich klubach z powodu szokującego zachowania na boisku lub poza nim, co zakończyło się nielegalną akcją przeciwko FFP, dla której został skazany. (Wyroki sądowe w sprawie FFT - Carity)

Smutny i rozczarowany ... Tak!

Zmieńmy temat, jeśli pozwolisz, aby porozmawiać o twojej historii wokół Padela ... Zaczyna się wkrótce po twojej karierze w tenisie?

Zawsze mieszkałem Padel.

Właściwie znałem Enrique Corquera, założyciela Padela w latach 70, i założyliśmy kilkanaście prywatnych ziem od Padel do Acapulco. W tym czasie co roku spotykaliśmy się w okresie świątecznym, aby rywalizować w tak pompatycznie nazywanych „mistrzostwami świata”. Było to dość malownicze, ponieważ nie było klubów, a mecze rozgrywano na różnych kortach w różnych domach prywatnych! Ponadto w każdym domu obowiązywały inne zasady w zależności od specyfiki sądu. Wymiary nigdy nie były takie same, wysokość siatki, ściany (patrz brak niektórych ścian!) Nie były identyczne i każdy gospodarz miał swoją opinię na temat tego, jak ma być rozgrywana gra. Przykładem może być zakaz skradzionej usługi lub zrzucenie piłki z boiska! Nie trzeba dodawać, że debata była już dużo, ale zawsze w dobrym nastroju.

Na szczęście po sukcesie gra została stopniowo standaryzowana, aby w końcu osiągnąć zasady i wymiary, które znamy dzisiaj.

Od dwóch lat Padel w końcu wystartował. Ludzie, którzy próbują, są pasjonatami Padela, zarówno młodzi, jak i starzy. Miałem operację kolana, a jednak Padel pozwala mi się dobrze bawić. Gram tam prawie codziennie z żoną i wszystkimi sąsiadami, którzy tam byli. Moja ziemia jest w moim ogrodzie, to wam mówi.

Jaka jest dla ciebie przyszłość Padela?

Padel ma cudowną przyszłość. Dzięki wsparciu FFT Padel w końcu skorzysta ze wsparcia logistycznego i strukturalnego, na jakie zasługuje, i który pozwoli mu stać się zrównoważonym. Padel to idealny sport do uzupełnienia oferty w klubach tenisowych. Zobacz, co dzieje się w Hiszpanii, gdzie kluby tenisowe uzyskały nowy impuls dzięki utworzeniu kortów Padel w celu zróżnicowania oferty dla klientów. Do tego stopnia, że ​​stał się sportem narodowym.

Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę to we Francji, ponieważ jest to po prostu fenomenalny sport.

Franck Binisti - Padel Magazine

Ps: Podziękowania dla contrast-photographe.com za realizację tych pięknych zdjęć.

[autor image = ”https://padelmagazine.fr/wp-content/uploads/2014/08/10499544_659989347431520_1733810129664643128_o.jpg”] Po uzyskaniu dyplomu instruktora padel od Federacji Padel Madrilenian Franck Binisti utworzył z mała grupa: Padel Magazine, Ta strona stanie się pierwszą francuską stroną Padel. Dzięki czytelnikom Padel Magazine skonfiguruje katalog padel GOTOPADEL. Franck zarządza także rozwojem National Padel Cup we współpracy z Christophe Lesage i National Tennis Cup. [/ Autor]

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.