[box type = ”warning” align = ”aligncenter”] Cédric Carité, przewodniczący National League of Padel (LNP) chcieli odpowiedzieć na poniższy wywiad z Jean-Noëlem Grindą odpowiadając bezpośrednio w komunikacie prasowym[/ box]
Padel Czasopismo - Jean-Noël Grinda (JNG), zwycięzca Roland Garros Junior, były francuski numer 2 w tenisie, wspomina swoją podróż po okolicy Padel jako były współprzewodniczący Francuskiej Federacji Padel (FFP) i wielki fan tego sportu. JNG wybrał Padel Magazyn, aby wyjść z rezerwy i odpowiedzieć na różne komentarze. Aby udowodnić wszystkie swoje słowa, JNG w całkowitej przejrzystości chciał wesprzeć swoje zeznanie, publikując Wyroki sądowe w sprawie FFT - Carity i Korespondencja między FFP i FTT.

Padel Magazyn - czy chcesz Padel z FFT? I dlaczego trwało to tak długo?

Jean-Noël Grinda (JNG) - Po pierwsze, wbrew temu, co zostało powiedziane, byłem inicjatorem zbliżenia między Padel i Francuska Federacja Tenisowa (FFT), gdy tylko stanąłem na czele FFP w 2007 roku. Mamy wiele dokumentów, odbyliśmy kilka spotkań z FFT w Roland Garros z ówczesnym Prezydentem i jego zespołami . Jeśli FFT zintegrował teraz Padeldlatego ambicja dla nas nie jest nowa.

Padel Magazyn - Powiedziałeś poza wywiadem, że żałujesz, że niektórzy posuwają się do krytykowania uczciwości i uznania FFP ...

Jesteśmy federacją od lat 22. Byłem współprzewodniczącym FFP przez lata 7.

Korzystamy z Konwencji podpisanej z Jeu de Paume (zgodnie z ówczesną dyrektywą Dominique BREDIN) i udzielamy dotacji od Ministerstwa Sportu na lata 21.

W 2009 roku Francuska Federacja Tenisowa przyznała nam dotację w wysokości 20.000 XNUMX euro na rozwój Padel w Ile-de-France, pierwszy krok w kierunku ostatecznego połączenia (projekt umowy o partnerstwie FFT / FFP został sporządzony z panem BAUDEM na wniosek Christian BIMES).

Projekt krajowego planu renowacji kilkudziesięciu kortów tenisowych, które są rzadko używane jako korty tenisowe Padel wspomniano nawet o urozmaiceniu oferty tych klubów.

Zorganizowaliśmy mistrzostwa świata w 2000 z narodami 14, Place du Capitole w Tuluzie, mistrzostwa Europy w AIX w PROVENCE w 2009 i uczestniczyliśmy we wszystkich Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych przez FIP (których byliśmy członek)

Czy naprawdę uważasz, że moglibyśmy to wszystko zrobić, gdybyśmy nie mieli odpowiedniego uznania?

Tak więc, kiedy czytam tu czy tam lub kiedy słyszę skandalicznie krytykę FFP, skorzystalibyśmy z tej sytuacji, aby się wzbogacić, a ja nie, uważam to za śmieszne!

Padel Magazyn - Dlaczego przejąłeś kontrolę nad FFP?

FFP znajdowała się pod zarządem komisarycznym z planem kontynuacji spłaty 50382 10 euro długu w ciągu XNUMX lat, długów, które odziedziczyliśmy z przeszłości i zmniejszyliśmy o połowę dzisiaj. Osoby odpowiedzialne w tamtym czasie przyszły do ​​mnie, aby im pomóc. Postawiłem jako jedyny warunek mojego przybycia, że ​​mogę poprowadzić Padel w kierunku FFT, bo uważałem, że to najlepsza gwarancja rozwoju tak bliskiego mi sportu.

Biorąc pod uwagę mój status byłego tenisisty Pucharu Davisa i szczególne relacje z Christianem Bimesem, ówczesnym prezesem FFT, pomyślałem, że mogę się tam dostać w dość krótkim czasie. Komisja FFP zaakceptowała wówczas moją propozycję i dlatego zostałem współprzewodniczącym FFP. To był jedyny powód mojego przybycia do Padel.

Ale w takim razie dlaczego integracja FFT zajęła tak długo Padel ?

Christian Bimes nie chciał ponownie startować w 2009 roku, kiedy opowiadał się za natychmiastową integracją Padel. Kiedy Jean Gachassin został nowym prezesem FFT, Padel nie był już pilnym priorytetem dla FFT. Wyraźnie wyraził to również w liście, który wysłał nam 5 lat temu.

Ministerstwo poprosiło nas o niezależność. Ale to nie było możliwe. Zbyt skomplikowane, zbyt duże zadłużenie, a potem trzeba było mieć pewną liczbę licencjobiorców, aby być wystarczająco dojrzałym sportem ... Co wciąż nie jest prawdą.

A potem w 2013 znaleźliśmy się bez dotacji, przy okazji zapłaciłem kieszonkowe kilka tysięcy euro i innych członków Komitetu, aby jak najbardziej opóźnić termin upłynnienia. Więc poprosiliśmy o bankructwo bardzo logicznie, ponieważ nie byliśmy już w stanie spłacić naszych długów.

Wszystkie te powody spowodowały, że zakończenie tej fuzji zajęło więcej czasu niż oczekiwano. Ale to już koniec. Jestem zachwycony i mam nadzieję, że Padel naprawdę wybuchnie. Obserwujemy również bardzo wyraźny rozwój Padel przez rok lub dwa.

Wyjaśniłeś mi, że byłem rozczarowany Cédricem Carité, a nawet miałem smutek. Dlaczego

Cédric Carité to dobry zawodnik, grał z moim synem w drużynie Francji i przyjąłem go u siebie. Zaufaliśmy mu i pomogliśmy mu pod każdym względem w rozpoczęciu pracy Padel. FFP uczyniła go swoim jedynym pracownikiem i wyznaczyła DTN. W zamian słono kosztowało FFP (25000 2013 euro opłat prawnych (2014, XNUMX)) za kilka wszczętych przez nią postępowań. Stał się „persona non grata” w wielu francuskich klubach z powodu szokującego zachowania na boisku lub poza nim, które zakończyło się nielegalną akcją przeciwko FFP, za którą został skazany. (Wyroki sądowe w sprawie FFT - Carity)

Smutny i rozczarowany ... Tak!

Zmieńmy temat, jeśli pozwolisz mi opowiedzieć o Twojej historii wokół Padel… Czy zaczyna się wkrótce po Twojej karierze tenisowej?

Żyłem zawsze Padel.

Właściwie znałam Enrique Corquera, założyciela Padel w latach siedemdziesiątych założyliśmy około dziesięciu prywatnych Padel w Acapulco. W tym czasie spotykaliśmy się co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia, aby rywalizować w czymś, co hucznie nazwaliśmy naszymi „mistrzostwami świata”. Było dość malowniczo, bo nie było klubów, a mecze rozgrywane były na różnych kortach w różnych prywatnych domach! Ponadto w każdym domu obowiązywały inne zasady w zależności od specyfiki sądu. Wymiary nigdy nie były takie same, wysokość siatki, ściany (patrz brak niektórych ścian!) Nie były identyczne i każdy właściciel domu miał swoje zdanie na temat tego, jak należy grać. Zakaz serwowania salwy lub wybijania piłki poza boisko to tylko niektóre przykłady! Nie trzeba dodawać, że było już wiele dyskusji, ale nadal w dobrym nastroju.

Na szczęście po sukcesie gra została stopniowo standaryzowana, aby w końcu osiągnąć zasady i wymiary, które znamy dzisiaj.

Od dwóch lat Padel w końcu nabrał niezwykłego rozkwitu. Ludzie, którzy próbują, są pasjonatami Padelzarówno młodych, jak i starych. Miałem operację kolana, a mimo to Padel pozwala mi się dobrze bawić. Gram w to prawie codziennie z żoną i wszystkimi sąsiadami, którzy tam byli. Moja ziemia jest w moim ogrodzie, to wam powiedzieć.

Jaka jest przyszłość Padel dla Was ?

Le Padel ma wspaniałą przyszłość. Dzięki wsparciu FFT, Padel w końcu skorzysta ze wsparcia logistycznego i strukturalnego, na jakie zasługuje, i które umożliwi mu osiągnięcie trwałości. Plik Padel jest sportem idealnym do uzupełnienia oferty w klubach tenisowych. Zobacz, co dzieje się w Hiszpanii, gdzie kluby tenisowe nabrały rozpędu dzięki tworzeniu kortów tenisowych. Padel zróżnicowanie oferty dla klientów. Do tego stopnia, że ​​stał się sportem narodowym.

Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę to we Francji, ponieważ jest to po prostu fenomenalny sport.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Ps: Podziękowania dla contrast-photographe.com za realizację tych pięknych zdjęć.

[autor image = ”https://padelmagazine.fr/wp-content/uploads/2014/08/10499544_659989347431520_1733810129664643128_o.jpg”] Po uzyskaniu dyplomu instruktora padel od Federacji Padel Madrilenian Franck Binisti utworzył z mała grupa: Padel Magazyn. Ta strona stanie się pierwszą francuską stroną internetową Padel. Dzięki czytelnikom Padel Magazyn utworzy katalog padel GOTOPADEL. Franck zarządza również rozwojem National Padel Puchar we współpracy z Christophe Lesage i National Tennis Cup. [/ Autor]

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.