Jean-Thomas Peyrou, dyrektor P2 Bordeaux, wspomina organizację turnieju, jego genezę, brak mężczyzn z pierwszej ósemki i kobiet z numerem 8i ogłasza najważniejsze momenty tygodnia.

Zajęcia poza turniejem  

Zajęcia poza turniejem, będziemy je zamieszczać na stronie www.betclic-bordeauxpremierpadel.com/, będziemy je mieć w sieciach społecznościowych Betclic Bordeaux, Premier Padel...

Codziennie będą zajęcia, zaczniemy jutro od wioski partnerów i Decathlonu, Head kto będzie prowadził zajęcia. Na placu Areny jest boisko, wspaniałe boisko, które dzisiaj kończą. Będzie to czerwony tor, w 100% Betclic, na którym będziemy mogli przeprowadzać testy produktów i wydarzenia. Odbędzie się konferencja nauczycieli, spotkanie z instruktorami Ligi Tenisowej Nouvelle Aquitaine, a także testy produktów dla wszystkich, którzy przyjdą obejrzeć widowisko w Arkéa Arena. 

„Dzień francuski” w środę!

Jutro rozpocznie się losowanie finałowe, w którym do walki wezmą udział najlepsi rozstawieni. Walczyłem, żeby nasz Dzień Francuski odbył się w środę: Alix, Bastien, Dylan, Jessica i Carla zagrają w środowe popołudnie.

Jeśli chodzi o rotację, nie chcę gadać bzdur, myślę, że w trzeciej zmianie zagrają Bela i Tello na środku, potem Dylan i Bastien, potem Thomas i Aris, potem Alix i Julieta . I wydaje mi się, że rozegramy siódmy mecz z Carlą i Jess. A więc „dzień francuski”, środa i jeszcze wolne miejsca. Jest wiele szkół padel którzy przyjdą, myślę, że jesteśmy w ponad 1800 miejscach: nie mogę się doczekać, aż ta Arena będzie wypełniona. 

bordowy tor premier padel

Inne najważniejsze informacje

Następnie odbędzie się wieczór turniejowy, nasza strefa VIP będzie się trochę wyróżniać, zrobiliśmy wielką rzecz, zaczyna się w środę. Będzie wieczór i wieczór turnieju Head od środy: wieczory każdego wieczoru, łącznie z wieczorem mistrzów, aukcją, medalistami olimpijskimi, którzy będą obecni, wykwintne kolacje, degustacje wspaniałych win... W piątek rozpoczynają się transmisje na Canal, a potem w sobotę jesteśmy już kompletni. Wróciliśmy do sprzedaży, ale w sobotę, w dniu półfinału, Arena będzie pełna. 

W południe odbędą się dwa półfinały z rozrywką na środkowym boisku. Zobaczycie, są dwa, trzy momenty nieco gorące, pokazy, występy taneczne. Wystąpią ludzie ze Studio Attitude, którzy zdobyli nagrodę Incredible Talent, będzie mała niespodzianka „All Star”. O 18:00 odbędą się dwie pozostałe połowy, a w niedzielę o 14:00 rozpocznie się finał kobiet, następnie finał mężczyzn i wręczenie trofeów.

Tutaj także wielka niespodzianka w związku z prezentacją trofeów, wprowadziliśmy innowację: tematem trofeum będzie legenda o królu Arturze.  

Geneza turnieju

Geneza turnieju zaczęła się od spotkania z Jeanem-Lucem Baldellim, który towarzyszy mi w wielu sprawach, przy wielu projektach i nad wieloma rzeczami pracujemy razem. Zaprosił mnie na koncert M. w tym miejscu, Arkéa Arena. Spotkaliśmy się z prowadzącymi salę, a on popatrzył na mnie i powiedział: „Będziemy obchodzić stół na sali”.

Mijają miesiące, tygodnie, a on zostaje głównym partnerem zeszłorocznej edycji FIP Rise w Bordeaux. Skontaktowałem się z QSI, aby uzyskać informacje na temat organizacji wydarzenia Premier Padel. Pozostało to na stole przez jakiś czas, a potem, w miarę postępu spotkań, rozmawialiśmy z nimi. Byli bardzo uwiedzieni naszym projektem, bardzo uwiedzieni naszą energią. Michaël Llodra dołączył do przygody i szybko udało nam się umówić na randkę.  

Trochę rzuciliśmy się w tę przygodę, nie znając tak naprawdę jej szczegółów, z pasji padel i dlatego, że po prostu chcieliśmy to zrobić! Chcę więc powiedzieć, że to był rok ciężkiej pracy, ale szczególnie ostatnie trzy lub cztery tygodnie, które były dla nas bardzo trudne, w związku ze wszystkim, co dzieje się w związku z Premier Padel...

„Nie myśl już o ludziach, którzy nie przyjdą”

Podjęliśmy decyzję, że spróbujemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, dla graczy, zorganizować turniej w najlepszy możliwy sposób, ale odłożyć to na bok. I jestem przekonany, że nawet pod nieobecność najlepszych publiczność, która będzie obecna, będzie chodzić na wielkie mecze i szybko postaramy się nie myśleć już o tych, którzy nie przyjdą. 

Gdy dowiedziałam się o ich nieobecności, nie mam zamiaru mówić, byłam zdruzgotana. Oczywiście, że wszyscy na świecie padel był przekonany, że ci gracze przyjdą. Tak więc przechodzimy trochę przez pierwszy rok tej organizacji Premier Padel, ucierpieliśmy z powodu złej organizacji poprzednich turniejów. Dwa tygodnie temu gracze i tak byli o krok od strajku.

To wszystko było bardzo gęste, nie mówiąc już o przekształceniu Areny, która w rzeczywistości jest pustą skorupą, czyli że nie ma niczego, nie ma prądu, nie ma gniazdka. Musieliśmy wszystko przywieźć, przenieść, stworzyć wszystko w cztery dni!”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.