Jeremy Ritz obecnie zajmuje 15 miejsce w rankingu FFT. Były menedżer Prawdziwy Padel Klub w Sophia Antipolis przywołuje jego doświadczenie w świecie padla i przedstawia swoją wizję  Rozwój francuski.

Jego początki w Padel

"Odkryłem padla przypadkiem na południowym zachodzie na wakacjach. Od razu nam się podobało. Dużo się tym bawiliśmy Morgan Mannarino, który był moim partnerem na początku. Następnie wróciłem do Paryża, gdzie wtedy mieszkałem, i czasami podróżowałem na turnieje na południu ”.

" spotkanie z Robinem Hazizą pozwolił mi wierzyć razem z nim i dzięki niemu w rozwoju padel. Więc stworzyliśmy Real Padel Klub w Sophii. To był dla mnie ruch na Lazurowe Wybrzeże. To był pierwszy klub padel prywatny we Francji".

Pracuj w świecie Padla

„Kiedy widzę eksplozję padla, potwierdza wybór, jakiego dokonaliśmy w tamtym czasie, aby w to uwierzyć. Byliśmy trochę jedyni, trochę szaleni. Bardzo się cieszę, że tak bardzo się rozwija i że ludzie dobrze się bawią w tym sporcie.

„Nie żałuję już, że nie pracowałem w padlu, ponieważ to mi nie pasowało na dłuższą metę, zwłaszcza, że ​​musisz dużo pracować wieczorami i w weekendy ”.

„Nie mówię, że kiedyś nie wrócę, ale raczej jako inwestor lub w pomocy rozwojowej. Zaproponowano mi kilka projektów, ale jeszcze nie znalazłem czegoś, co mi odpowiada, ale tak jest myślę o przyszłości."

„Myślę, że mimo wszystko jest to działalność, w której jest prowadzona rentowność jest trudna do znalezienia. Moim zdaniem jest to konieczne minimum 8 kortów, w przeciwnym razie nie jest to wystarczająco warte, z wyjątkiem szczególnych przypadków, takich jak Lyon czy Tuluza, gdzie mają bardziej globalne podejście i zainwestowali w hangar. „

„Dzisiaj płacenie czynszu w dużym mieście i wykonywanie mniej niż 8 prac to dużo pracy i ryzyko, jak na raport, który jest zbyt nieatrakcyjny. To są ciężkie inwestycje i to ciężka praca. „

„Potrzebne byłoby nieco bardziej globalne porozumienie”

„Widzę wiele pozytywów w rozwoju padla. Rozwija się w strukturach prywatnych, w klubach tenisowych, To jest zajebiste. Dziś jesteśmy na etapie, w którym padel bardzo się rozwija przez ludzi, to znaczy we wszystkich miejscach, gdzie jest ktoś, kto dodaje energii i stara się o niego. Ale we wszystkich miejscach, w których zostawiamy ziemię w spokoju, bez animacji, działa znacznie mniej ”.

„Nie jesteśmy wystarczająco dojrzali pod względem rozgłosu na rynku padla, aby uważać, że same korty do padla są wystarczające. Nadal wymaga tej znaczącej ludzkiej interwencji. To dopiero początek.

„Po stronie konkurencji wciąż są niedoskonałości, ale znając Padla 10-15 lat temu, jesteśmy lata świetlne od tego, co mieliśmy wcześniej. Więc nie jestem w tej kwestii krytyczny i wydaje mi się to świetne ”.

„Negatywy: jak we wszystkim, jest całkiem sporo osób, które chcą wykorzystać ten rozwój. Brakuje mu trochę koordynacji między wszystkimi graczami i musi być trochę bardziej globalne porozumienie, aby móc iść wyżej. ”

„Ogólnie rzecz biorąc, oprócz kilku rzeczy, które można łatwo poprawić, jest to bardzo pozytywne”.

„Będę dalej trenować”

„Chcę kontynuować wszystkie turnieje we Francji padel. Będę podróżować mniej niż wcześniej, ponieważ moje inne zajęcia wymagają czasu, aw szczególności miałem małego chłopca, więc pobyt w domu sprawia mi jeszcze większą przyjemność niż wcześniej. Plan jest taki, żeby zagrać w P2000 w 2021 roku, a także na P1000 w okolicy mojego domu. "

„Drużyna Francji nie jest głównym celem. Moim dzisiejszym celem jest dobra zabawa i dobra zabawa. Jeśli gram bardzo dobrze, to oczywiście dlaczego nie. Brałem już udział w Mistrzostwach Europy i Świata i świetnie się bawiłem, ale nie jest to już motywacja jak dawniej ”

„Nie byłem w Paragwaju z wyboru, ponieważ zostało mi jasno powiedziane, że nie byłem wtedy siódmym, ale tak naprawdę ósmym i że była bardzo mała szansa, że ​​zagram. Jeśli chodzi o Włochy, byłem na to całkowicie chętny, ale niestety powód rodzinny uniemożliwił mi wyjazd tam w ostatniej chwili ”.

„W ogóle nie zamykam drzwi, ale to już nie jest moja główna motywacja”.

Pequery: Mój partner

„Z różnych powodów regularnie zmieniałem partnerów. Grałem z Maxem Moreau, który nie jest najbardziej stabilnym graczem na torze. Grałem przez rok ze Scateną, która następnie rozpoczęła projekt ekstremalnego zaangażowania w padla i nie było to moim pragnieniem. Grałem też z Jerome Ferrandez, roczniakiem, z którym dobrze się układało, ale miał dziecko i był mniej skłonny do podróżowania.

„A teraz gram z Jean-Michel Pequery. Niestety w tym roku nie mogliśmy za dużo grać, ale idzie bardzo dobrze. Mam partnera, z którym bardzo chętnie gram i nie mam planów na zmianę, przynajmniej z mojej strony… ”

„Fizyczny aspekt stał się bardzo ważny”

„Co podoba mi się w świecie padel, jest to wymiar fizyczny na World Padel Tour. Kiedy patrzymy na dzisiejsze i poprzednie mecze, myślę, że budowa ciała stała się bardzo ważna. To jedna ze zmian. Jest to również zauważalne na francuskim torze: najlepiej wyszkoleni gracze są najsilniejsi, ale to przede wszystkim ci, którzy mogą włożyć więcej intensywności. ”

„Zamierzam rozegrać jeszcze kilka turniejów”

„Ritz 2021 będzie wielkim turniejem padla z Jeanem Michelem. Małe turnieje (P1000, P500) w pobliżu mojego domu z Jean Michel, kiedy jest dostępny, lub z innymi, kiedy go nie ma ”.

„Na poziomie osobistym spróbuję być bardzo zaangażowanym ojcem, ponieważ jest to wspaniałe doświadczenie i dobrze się bawię w tej nowej roli. Zawodowo mam wiele projektów, ale cofam się o krok od wszystkiego, co działa, więc będę bardziej dostępny, szczególnie latem, czyli okresem, w którym nie grałem w ostatnich latach. Jest więc prawdopodobne, że zobaczysz mnie trochę częściej na turniejach ”.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.