Stowarzyszenie Francuskich Graczy padel (AJFP) reprezentowany przez Jérémy'ego Ritza, odpowiedzialnego za relacje z Francuską Federacją Tenisową, omawia rolę związku i jego cele.

Dlaczego stowarzyszenie?

AJFP został stworzony, aby umożliwić graczom: padel rozmawiać razem, a nie w sposób rozproszony. Pozwala to na FFT mieć lepszy widok na graczy na boisku. Docelowo ma usprawniać i wspierać rozwój padel.

Wraz z Arnaud Di Pasquale i Stéphane Berrafato chcemy spróbować zaoferować graczom więcej i lepiej. A kiedy mówimy o graczach padel, mówimy o graczach turniejowych. Ponieważ jeśli dziś stowarzyszenie składa się z większości graczy, którzy są częścią francuskiej pierwszej dwudziestki, w rzeczywistości ma powołanie do reprezentowania konkurentów w sposób bardziej globalny.

Jak każda rozwijająca się firma, istnieją wyzwania. I mamy nadzieję, że dzięki temu stowarzyszeniu pomoże wesprzeć rozwój tego sportu.

Jaki będzie Twój związek z FFT?

Jesteśmy w logice konstruktywnej współpracy z FFT. Posiadamy wiedzę i wizję turniejów w klubach. Widzimy, jak to się robi.

Czasami pojawiają się nieścisłości lub błędy. Czasami widzimy rzeczy, które są może trochę dziwne. Czasami widzimy rzeczy, które działają dobrze i wracamy z powodów, których nie możemy zrozumieć.

Chodzi o to, aby przekazać im te informacje i spróbować je poprawić. Wcale nie jesteśmy w duchu sprzeciwu. Z FFT mamy te same cele. Dlatego tak naprawdę istnieje ambicja wspólnej pracy dla dobra naszego sportu.

Od roku padel przybrał ważny obrót. Wiemy, że FFT robi wiele rzeczy. W części konkursowej postaramy się mu pomóc i wnieść nasze doświadczenie w teren.

AJPF - Stowarzyszenie Francuskich Zawodników padel

Co Twoim zdaniem należy rozwinąć lub ulepszyć?

Często mieliśmy wrażenie, że przepisy mogą się zmieniać. Dlatego uważam, że to stowarzyszenie umożliwi lepszą organizację przy większej przejrzystości i zawsze aktywnej współpracy z FFT. Ponieważ jest oczywiste, że zespół FFT na miejscu również nie może robić wszystkiego w tym samym czasie.

Omówiliśmy już z FFT. To bardzo serdeczne dyskusje. I myślę, że możemy przywieźć im rzeczy pozostając u nas.

Myślę, że możemy wnieść swój wkład w wiele punktów:

  • Popraw warunki graczy na wszystkich poziomach, najpierw w części elitarnej, a potem ogólnie w rywalizacji.
  • Popraw ogólną spójność, na przykład problemy z harmonogramem, w regionach, w których jest dużo turniejów, a w innych mniej.
  • Unikaj znalezienia się w 2 turniejach P1000 w tym samym tygodniu, ponieważ nieuchronnie spowoduje to rozbieżności. I nie uważanie tych turniejów za gorsze byłoby dobrą rzeczą. Umożliwiło to podniesienie jakości P1000, które również miały być turniejami elitarnymi.
  • Bardziej globalna kontrola nad dowodami padel aby turnieje były spójne.
  • Szybsze ustalanie terminów głównych wydarzeń, aby gracze mogli się zorganizować.
  • Większy przydział środków finansowych na turnieje elitarne.

Ponadto nie możemy tłumić prywatnych inicjatyw, takich jak możliwość oferowania większych przydziałów finansowych w turniejach.

Jednorodność między dowodami padel jest jednym z kluczy do rozwoju konkurencji we Francji. Dziś mamy zidentyfikowany problem: istnieją duże różnice w poziomach między turniejami tej samej kategorii. Co więcej, wielu graczy na wszystkich poziomach jest świadomych tego problemu.

Nie wiem, czy jest na razie idealne rozwiązanie. Ale właśnie naszym zadaniem będzie współpraca z FFT w celu poprawy tej sytuacji.

Czy Stowarzyszenie ma inne powołania?

Dziś zaczynamy ze strukturą około dziesięciu członków. Otworzyliśmy już kilka profili mniej nastawionych na konkurencję. Ale na dłuższą metę nie powstrzymujemy się od stania się stowarzyszeniem, które mogłoby zrzeszać wszystkich graczy, którzy grają w turniejach.

Stowarzyszenie nie zostało stworzone dla kilku graczy, ale w celu obrony interesów wszystkich graczy turniejowych. Zaczynamy od elitarnych graczy. Ale stowarzyszenie ma na celu rozwój. I w końcu może oferować udogodnienia dla swoich członków.

Stowarzyszenie mogłoby również docelowo zaoferować PRO AM na przykład dla klubów rozwijających się.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.