Po wielkim meczu w pierwszej rundzie Greenweez Paris Premier Padel Major, który zakończył się na Przegrana w dogrywce w trzecim secie przeciwko zakwalifikowanemu Sagerowi Nagelowi i Cordobie, Jérémy Scatena przechodzi do naszego mikrofonu.

“Dobry remis, ale się nie udało”

Mieliśmy dobry remis. To była dobra okazja. Graliśmy przeciwko kwalifikacjom. Ale tak się nie stało. Na ziemi było prawie 42 stopnie. Buty płonęły. Wszyscy jesteśmy zmęczeni.

To była wielka gra. Myślę w szczególności o tym momencie 6/5 w ostatnim secie, w którym możemy wypaść lepiej. Źle rozpoczęliśmy tie-break i przegraliśmy go. Z przodu mieliśmy gracza po lewej, Sagera, który uderzył bardzo mocno. Trudno było lobować.

„Moje ciało mówi stop”

Jestem zmęczony, od kilku tygodni czerpię z rezerw z kontuzjami, trochę chory, gorzej strzelam. Jestem trochę na wyczerpaniu rozumu.

Muszę jechać na wakacje. Moje ciało nie chce się już bawić. Byłoby fajnie wygrać ten mecz tuż przed przerwą, zdobyć punkty.

Mam przed końcem roku wielkie cele w rankingach. Muszę naładować baterie, żeby jechać jak najdalej.

Kierunek Korsyka na 10 dni. Odpocznę i będę się cieszył. Następnie przygotuję swój program z na pewno turniejami weekendowymi i odpoczynkiem w ciągu tygodnia.

Sager, MVP gry

Sager był dziś bardzo trudny do gry. Wbił mocno. Czy powinniśmy postąpić inaczej? Myślę, że nie grałem tak źle, grając go nisko, ale także na jego bekhend, kiedy przechodził przez środek.

Myślę, że jednym z kluczowych momentów meczu jest ten słynny punkt przy 6/5 15A, w którym udało mi się skontrować uderzenie Sagela. A Adria postanawia być po mojej stronie. Wydaje mi się, że tracimy punkt, który został zdobyty.

A potem źle zaczynam tie-break. Dokonuję pewnych wyborów taktycznych, których nie muszę dokonywać. Oczywiście jestem rozczarowany, ale poszedłem za sobą. Fizycznie było bardzo ciężko.

Przeciwnicy byli dzisiaj po prostu silniejsi.

„Mercadal jest wyjątkowy. Ale to może być negatywne”

Adria Mercadal prezentuje wyjątkowy mecz pod względem nastawienia. Więc jeśli on tylko sprawi, że będę miał takie mecze, nigdy nie będę w stanie zmienić partnerów. Jedynym problemem jest to, że czasami jest to negatywne i to na mnie wpływa. Staramy się pracować po tej stronie, żeby była mniej negatywna, żeby mi towarzyszyła.

Myślę, że zagramy razem o wiele więcej turniejów. Jednak są szanse, że czasami idziemy grać z innymi graczami. To jak w parze, czasami idzie gorzej. I myślę, że dobrze, że możemy się spotkać z innymi.

W połowie sierpnia zagram z Rogerem Aromi dla Argentyny. Często razem trenujemy. Do Madrytu szukam partnera. A pod koniec sierpnia będę z Mercadalem.

„Może przejmę APT”

Gracze kontaktują się ze mną, aby zagrać w APT. Ale muszę być ostrożny fizycznie, ponieważ brałem udział w wielu turniejach, wielu wycieczkach.

Naprawdę zdaję sobie sprawę, że najgorsza rzecz dla gracza padel zawodowo to podróże, walizki, brudne pranie, a po jakimś czasie dużo waży psychicznie wrócić w niedzielę, wyjechać w środę. Ja też chcę zadać sobie pytanie.

Znajdź pełny wywiad tutaj:

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.