W tę niedzielę odbył się finał APT Simsa Torreon i jest to para Tolito - Restivo, które wywołało sensację tworząc niespodziankę podczas zwycięstwa nad numerami 1 Arce - Del Blanco

Przy okazji tych zawodów na meksykańskiej ziemi jeden z naszych dobrze znanych na torze Francuzów opowiadał o tym wydarzeniu, warunkach gry i entuzjazmie tego sportu w tym pięknym kraju Ameryki Środkowej.

Specjalne warunki gry

Zawody rozegrano w Torreon, mieście w północnym Meksyku, położonym 1 m n.p.m.

Suchy klimat, wysokie temperatury w środku popołudnia oraz wysokość nad poziomem morza sprawiły, że organizatorzy turnieju zdecydowali się na rozgrywanie meczów piłkami bezciśnieniowymi.

Jak wyjaśnił nam Scat, bardzo trudno było wydostać piłkę z boiska, wymiany trwały a punkty były z konieczności dłuższe.

Scatena z siatkówki bekhendowej APT Padel Wycieczka 2021

„Musisz uzbroić się w cierpliwość, lob, a nie spieszyć się do sieci. To trochę przeciwieństwo zwykłych warunków, musisz dostosować się, aby sylwetka mogła utrzymać się przez całą grę. To turniej bardziej mentalny i fizyczny niż czysto padel". Jérémy wyjaśnił nam.

Francuz wrócił również do swoich uczuć związanych z grą podczas pierwszego meczu: ”Rozpocząłem rywalizację bez wielkich złudzeń, bo nie sądziłem, że warunki mi będą odpowiadać i w końcu po naszym zwycięstwie w pierwszym meczu zacząłem w to wierzyć.”

W swoim pierwszym turnieju u boku Santiago Rolla Jeremy Scatena z pewnością zrobił dobrą kopię. I zgodnie z meksykańską atmosferą nie było to obce.

Meksyk wibruje na padel

Chociaż Hiszpania jest mekką padel i Argentyna, wylęgarnia młodych talentów, pamiętajcie, że ten sport narodził się w Meksyku, w Accapulco. I właśnie dlatego Meksykanie mają prawdziwą miłość do tej dyscypliny.

Jak powiedział nam „Scat”: ” Wieczorem w klubie jest co najmniej 400 osób, aby przyjść i obejrzeć mecze, to po prostu szaleństwo. Centralne pole widzi wielu widzów przechodzących, a padelmania dotyka cały kraj. Szał na padel w Meksyku jest niesamowity. W mieście Torreon jest nie mniej niż 150 działek.”

Nie dziwi nas, że niektórzy gracze APT z Ameryki Łacińskiej zamieszkali tam (Tolito Aguirre, Matias Almada…).

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.