Nasi przyjaciele z Klub Red Star Padel w Limoges miał okazję przeprowadzić wywiad Jérémy Scatena, gracz World Padel Tour i partner Benjamina Tisona.

To jest z lotniska w Barcelonie o 11:30, w kierunku turnieju Cagliari we Włoszech, że Jérémy Scatena, numer 1 we Francji wśród graczy padla i numer 101 na World Padel Tour, zgodził się odpowiedzieć na nasze pytania do klubu.

Pomimo telefonu i maski Jérémy przekazuje nam swoją radość i pasję do padla.

RedStarPTC: Cześć Jérémy, jak się masz? Gdzie jesteś ?

Witam, idzie bardzo dobrze! Obecnie jestem zamaskowany na lotnisku w Barcelonie, jadąc na mój następny turniej we Włoszech w Cagliari.

RedStarPTC: Super! Czy sytuacja nie jest zbyt złożona?

Rok jest wyjątkowy w przypadku COVID, wszystko jest kwestionowane pod względem rankingów, ale decyzję należy podjąć na początku 2021 roku.

RedStarPTC: Dużo inwestycji, gdy jesteś profesjonalnym graczem w padel?

Tak, ale oprócz poświęceń życia jako profesjonalnego gracza w padel, są bardzo fajne strony. Całość jest „kiffant”! Jeśli kiedykolwiek turniej nie pójdzie „dobrze”, będę mógł skorzystać z dodatków związanych z moim celem (śmiech). Jest też taki moment, w którym wchodzimy do naszej bańki intensywnej koncentracji, w której cała praca fizycznego i psychicznego przygotowania działa i wiąże się jak majonez, aby zapłacić na ziemi.

RedStarPTC: Czy pomimo kontekstu zdefiniowałeś cele?

Postępuj, wygrywaj mecze i ciesz się dalej!

RedStarPTC: Co myślisz o powstaniu padla we Francji?

Pierwszy krok jest podejmowany z prawdziwym entuzjazmem dla dyscypliny przy wsparciu FFT. Rozwój padla nie jest hamulcem dla tenisa, pozwala na energetyzowanie klubów jako całości i jest niezbędny do inicjacji. Drugi krok powinien być na poziomie struktur szkoleniowych.

RedStarPTC: Odnotowujemy dobre zgłoszenie naszych juniorów w tej dyscyplinie. Jaka byłaby Twoja rada dla naszych młodych zawodników?

Moja rada to poradnictwo psychiczne. Skoncentruj się na praktyce, ale przede wszystkim na przyjemności. Mam 35 mioteł i nadal jestem jak dzieciak na polu. Nigdy nie zapominaj, że to gra nawet pod presją. Ustalamy układ, przed meczem śpiewam, tańczę, słucham muzyki (śmiech). Przegrywanie jest częścią gry, wygrywanie jest częścią gry, ale esencją sportu jest dobra zabawa. Ucz się podczas zabawy. są to rzeczy, które zawsze stawiam w centrum uwagi, ponieważ jest to dla mnie siła napędowa. Dzielenie się i przyjemność.

❤ Z lotniska w Barcelonie o godzinie 11:30, w kierunku turnieju Cagliari we Włoszech, Jérémy Scatena numer 1…

Opublikowany przez Klub tenisowy Red Star Padel sur Środa 2 Wrzesień 2020

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.