Jérémy Scatena jest francuskim 1 Padela, między innymi dzięki tytułowi mistrza Francji 2015 tej dyscypliny. Będzie ambasadorem francuskiej marki Tecnifibre na nadchodzące lata 5 i zgodził się na powrót do tej współpracy.

Cześć Jeremy, czy możesz się szybko przedstawić?

„Odkryłem Padela prawie 10 lat temu z moją przyjaciółką Nalle Grinda.
Aby wrócić do mojej sportowej ewolucji, dołączyłem do 2009
Robin Haziza (właściciel Real Padel Club), aby wspólnie kontynuować nasze postępy. Stowarzyszenie owocne, ponieważ do tej pory byliśmy mistrzami Francji bez przerwy!
Kolejną atrakcją naszej współpracy był niewątpliwie nasz udział w Mistrzostwach Świata Padel z 5 miejscem w 2012, naszym najlepszym dotychczasowym wynikiem. W 2013 i 2014 wygraliśmy Aix International Open i jesteśmy dumni aby móc powiedzieć, że jesteśmy jedyną francuską parą, która wygrała ten turniej!
Jeśli chodzi o moje ambicje, moim celem jest trenowanie między 14 a 20 tygodniami w Hiszpanii, aby dołączyć do najlepszych 50 Catalan w tym roku i najlepszych 100 w 2017 na świecie »

Dlaczego zdecydowałeś się zmienić rakietę i przenieść się do Tecnifibre?

„Zdecydowałem się na Tecnifibre z głównych powodów 2. Jakość oferowanej rakiety była koniecznie decydującym czynnikiem przy moim ostatecznym wyborze i mam nadzieję, że przejdę kurs z tym nowym materiałem. Kolejny ważny element Tecnifibre to francuska marka. Ważna była dla mnie możliwość współpracy i wymiany z francuskim zespołem ”

Jaki był harmonogram tej zmiany sprzętu?

„Od stycznia 2016 byłem w stanie przetestować rakiety Tecnifibre, aby zdobyć moje doświadczenie i moje rekomendacje. Mój wybór szybko padł na rakietę Wall Breaker, która odpowiada mojemu stylowi gry ofensywnej i pozwala mi sprawić, że smashy będą bardziej niszczycielskie. Chciałbym szczególnie podziękować Javierowi (kierownikowi Padela w Tecnifibre) i jego zespołowi za ich słuchanie i inwestycję, aby zaoferować mi najlepszą możliwą rakietę, Dzisiaj gram z Wall Breakerem, który zapewnia mojej grze wszystko, czego potrzebuję: równowagę, moc i kontakt »jérémy scatena tecnifibre

Jak urzeczywistni się to partnerstwo z zespołem Tecnifibre?
„Zdecydowaliśmy się na partnerstwo na lata 5 w celu długoterminowej rejestracji i wzajemnego korzystania z naszej wiedzy specjalistycznej. Naprawdę chcieliśmy podpisać długoterminową umowę, aby wyróżnić się na partnerstwie „100% French”. Jako ambasador marki będę również miał dostęp do „podglądu” nowych asortymentów produktów, aby dać moja opinia i jeśli to konieczne, aby zaproponować alternatywy ”

Co dla Ciebie reprezentuje umysł #TeamTecnifibre?
„Tecnifibre to francuska firma na skalę ludzką, która opiera się na wartościach, które podzielam w 200%, takich jak pokora, praca zespołowa i chęć rozwoju. To dzięki ich zespołowi mogłem zobaczyć codzienną pracę, dzięki której Tecnifibre staje się ważnym graczem na rynku Padel ”

Jak dostosowujesz swój czas między życiem sportowca a życiem prywatnym?
„W tym roku nastąpiła prawdziwa zmiana w mojej organizacji logistycznej. Rzeczywiście, przy moich obecnych sportowych ambicjach, musiałem spędzić więcej czasu na boisku. Podjęcie decyzji o szkoleniu w Hiszpanii szybko stało się oczywiste, ponieważ padel jest tam bardzo rozwinięty. Daje mi to również okazję do potarcia ramion i gry przeciwko najlepszym graczom na świecie. Mam szczęście, że mam pracę wymagającą punktualnej obecności we Francji i która pozwala mi często jeździć do Hiszpanii w celu realizacji moich ambicji ”

Czy budżetujesz swój sezon do kilku euro?
„Oczywiście. Nie wyruszamy w taką przygodę bez minimum organizacji finansowej. Mam szczęście, że mam czas się zorganizować, ale ciągle szukam patronów i sponsorów. Dzięki Tecnifibre mogłem rozpocząć swoją przygodę ... ”

Jakie jest twoje ostatnie szaleństwo?

« Nie wiem, czy możemy rozmawiać o szaleństwie, ale wraz z moim partnerem, Robinem Hazizą, postanowiliśmy wynająć mieszkanie w Hiszpanii, aby trenować przez cały rok ”

Wywiad z Jérémy Scatena dla Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.