Jérémy Scatena jest francuskim 1 Padela, między innymi dzięki tytułowi mistrza Francji 2015 tej dyscypliny. Będzie ambasadorem francuskiej marki Tecnifibre na nadchodzące lata 5 i zgodził się na powrót do tej współpracy.

Witaj Jérémy, czy możesz się szybko przedstawić?

„Odkryłem padel prawie 10 lat temu z moją przyjaciółką Nalle Grindą.
Aby wrócić do mojej sportowej ewolucji, dołączyłem do 2009
Robin Haziza (właściciel firmy Real Padel Club), aby wspólnie kontynuować nasz postęp. Owocne stowarzyszenie, bo do tej pory nieprzerwanie jesteśmy mistrzami Francji!
Kolejną atrakcją naszej współpracy był niewątpliwie nasz udział w Mistrzostwach Świata Padel z 5 miejscem w 2012, naszym najlepszym dotychczasowym wynikiem. W 2013 i 2014 wygraliśmy Aix International Open i jesteśmy dumni aby móc powiedzieć, że jesteśmy jedyną francuską parą, która wygrała ten turniej!
Jeśli chodzi o moje ambicje, moim celem jest trenowanie w Hiszpanii przez 14 do 20 tygodni w roku, aby dołączyć do czołowej 50 Katalończyków w tym roku i do 100 najlepszych na świecie w 2017 r. ”

Dlaczego zdecydowałeś się zmienić rakietę i przenieść się do Tecnifibre?

„Zdecydowałem się przejść na Tecnifibre z dwóch głównych powodów. Jakość oferowanej rakiety z konieczności była decydującym czynnikiem przy moim ostatecznym wyborze i mam nadzieję, że zrobię krok naprzód z tym nowym materiałem. Kolejny ważny element, Tecnifibre jest francuską marką i była dla mnie ważna możliwość współpracy i interakcji z francuskim zespołem ”

Jaki był harmonogram tej zmiany sprzętu?

„Od stycznia 2016 roku mogłem testować rakiety śnieżne Tecnifibre, aby przekazać swoje doświadczenia i rekomendacje. Mój wybór szybko padł na rakietę Wall Breaker, która pasuje do mojego ofensywnego stylu gry i pozwala mi na bardziej niszczycielskie uderzenia. Chciałbym szczególnie podziękować Javierowi (Manager Padel Tecnifibre) i jego zespołowi za ich wysłuchanie i inwestycję w oferowanie mi najlepszej możliwej rakiety. Dziś gram z Wall Breaker, który daje mojej grze wszystko, czego potrzebuję: równowagę, moc i kontakt »jérémy scatena tecnifibre

Jak urzeczywistni się partnerstwo z zespołem Tecnifibre?
„Zdecydowaliśmy się na 5-letnie partnerstwo, aby być długoterminowym i wzajemnie korzystać z naszej wiedzy specjalistycznej. Bardzo zależało nam na podpisaniu długoterminowej umowy z okazji „100% francuskiego” partnerstwa. Jako ambasador marki będę miał również „podgląd” dostępu do nowych asortymentów, aby moja opinia i jeśli to konieczne, zaproponować alternatywy ”

Co oznacza dla Ciebie duch #TeamTecnifibre?
„Tecnifibre to francuska firma na ludzką skalę, która opiera się na wartościach, które podzielam w 200%, takich jak pokora, praca zespołowa i chęć rozwoju. To dzięki ich zespołowi, z którym pracowałem na co dzień, Tecnifibre staje się głównym graczem na rynku Padel »

Jak zarządzasz czasem między sportem a życiem prywatnym?
„W tym roku nastąpiła prawdziwa zmiana w mojej organizacji logistycznej. Rzeczywiście, przy moich obecnych ambicjach sportowych musiałem spędzać więcej czasu na boisku. Decyzja o wyjeździe na pociąg do Hiszpanii szybko stała się oczywista padel jest tam bardzo rozwinięty. Daje mi to również możliwość spotkania się i gry z najlepszymi graczami na świecie. Mam szczęście, że mam pracę, która wymaga jednorazowej obecności we Francji i która pozwala mi często jeździć do Hiszpanii w celu spełnienia moich ambicji ”

Czy budżetujesz swój sezon do kilku euro?
" Oczywiście. Nie możesz rozpocząć takiej przygody bez minimalnej organizacji finansowej. Mam szczęście, że mam czas na zorganizowanie się, ale nieustannie poszukuję patronów i sponsorów. Dzięki Tecnifibre mogłem rozpocząć swoją przygodę… ”

Jakie jest twoje ostatnie szaleństwo?

« Nie wiem, czy możemy mówić o szaleństwie, ale z moim partnerem Robinem Hazizą zdecydowaliśmy się wynająć mieszkanie w Hiszpanii, aby trenować przez cały rok ”

Wywiad z Jérémy Scatena dla Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.