Przeprowadziliśmy wywiad z Jérôme'em Inzerillo, który jest oczywiście zachwycony swoim pierwsza selekcja we francuskiej drużynie. Będzie obecny na Mistrzostwach Europy w Marbelli, od 28 czerwca do 4 lipca.

Trener Club des Pyramides – Akademia Gracza wspomina tę nową przygodę.

“Więcej niż joker”

Padel Magazine : Po pierwsze, czy jesteś zaskoczony swoim wyborem w porównaniu z tym, że ostatecznie masz w tym sporcie mniejsze doświadczenie niż inni, o czym świadczy Twoja pozycja w rankingu?

Jérôme Inzerillo: Nie dziwię się, jak szybko dałem sobie szansę na wybór.
Nie lubię mówić o rankingu, ponieważ dla mnie nie ma związku między moim rankingiem a moim poziomem gry.Jedyną różnicą jest liczba turniejów i liczba punktów, które mam, ale poza tym mój poziom jest częścią najlepszego … Dowód, że nie zostałem wybrany według tych kryteriów. Myślę, że jestem tam, gdzie powinienem być, nie więcej i nie mniej...

Padel Magazine : Czy Pana zdaniem kurs selekcyjny miał decydujące znaczenie w podejmowaniu decyzji przez Alexisa Sallesa?

Jérôme Inzerillo: Myślę, że staż był kontynuacją tego, co robię od półtora roku pod względem zaangażowania i moich postępów. Udowodniłem menedżerowi, że może mi zaufać i że mogę być kimś więcej niż żartownisiem dzięki moim dotychczasowym doświadczeniom w topowym tenisie.

Gourre Scatena Maigret Inzerillo Staż zespołowy we Francji 2021

Padel Magazine : Alexis Salles zrzeszyła kilku graczy. Preferencje?

Jérôme Inzerillo: Czułem się dobrze ze wszystkimi, każdy z nich ma inny styl gry, ale udało mi się dostosować do każdego z nich… Niewiele preferuję Johana (Bergeron), ponieważ bardzo podoba mi się sposób, w jaki prowadzi mecz i jego spokój.

Padel Magazine : Wyobrażamy sobie, że jesteś rozczarowany, że Max Moreau, twój partner, nie jest częścią przygody?

Jérôme Inzerillo: Bardzo bym się cieszył, żeby Max został wybrany i mógł grać w tej drużynie, ale nie zostały spełnione warunki, aby dołączył do grupy. Mam nadzieję, że pojedzie na mistrzostwa świata.

„Daj wszystko, co się stanie”

Padel Magazine : Czy walczysz o to, by być jednym z must-have w pierwszej szóstce? 

Jérôme Inzerillo: Myślę, że szóste miejsce zajmą między sobą Thomas Leygue, JT Peyrou i ja. I mówię sobie nawet, że trzecia para nie jest naprawiona. Możemy mieć niespodzianki. Na 3 miejsca jest 4 graczy!

Moja analiza jest taka, że ​​najlepsi wyjdą na boisko i będą musieli dać z siebie wszystko, cokolwiek się stanie, zwycięstwo lub porażkę, ale w każdym razie będziemy gotowi do gry bez względu na wszystko.

Padel Magazine : W tenisie byłeś w młodej francuskiej drużynie. Dzisiaj robisz to o padela wśród seniorów...

Jérôme Inzerillo: Tak to marzenie, które realizuję w 2 różnych dyscyplinach sportowych, zostałem już wybrany do tenisa we wszystkich kategoriach młodzieży z tytułami mistrza Europy i mistrza świata juniorów, ale wciąż wielkie rzeczy do osiągnięcia w seniorach i na padel. To jeszcze jedna duma nosić niebieską koszulkę i reprezentować swój kraj!

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.