Już od ponad dziesięciu lat Jérôme Schaeffer opuścił świat tenisa, aby w pełni oddać się swojej pasji do padel. Sport, który doprowadził go do: reprezentacja Francji i Mistrzostwa Świata w 2008 roku.

Były trener najlepsi gracze padel francuski (były trener Laury Clergue i Audrey Casanovy - mistrzowie Francji 2015 -, Thomas Leygue i Wendy Barsotti), trener padel dla Padel Połączenie i na poziomie federalnym, Head trener All In Padel Klub Sportowy de Bouc Bel Air (między Aix-en-Provence i Marsylia) oraz staże Padel Doświadczenie dwudziestu na dziesięć która odbędzie się po raz pierwszy na All In Padel Klub Sportowy 15-18 lipca i 12-15 sierpnia.

Dyskusja z jednym z pionierów padel we Francji…

Uderz zbyt mocno, bądź ostrożny!

PM: Jak wpadłeś do puli? padel ?

JS: Pewnej niedzieli w lipcu 2007 roku, kiedy pracowałem jako trener tenisa w Akademii Tenisowej ISP w Sophia Antipolis, Patrick tauma (jeden z moich kolegów z pracy i francuski mistrz padel w latach 90.) sprawił, że odkryłem Padel w La Gaude (nad Niceą) we wspaniałym klubie zarządzanym przez Arnauda Dalbergue (ówczesnego mistrza Francji padel) i to miłość od pierwszego wejrzenia. Pierwszą rakietę kupiłem jeszcze tego samego wieczoru i od tego zaczęło się z niesłabnącą pasją.

PM: Jaki jest twój ulubiony ruch w padel ?

JS: Trudny wybór, biorąc pod uwagę bogactwo dostępnych strzałów, ale ponieważ uwielbiam kręcić piłkę, wybrałbym la bandeja rulo co pozwala na cofnięcie się lub utrzymanie przeciwników od linii bazowej.

trening padel JEROME SCHAEFFER

PM: Jaki błąd popełnia (prawie) każdy? padel a kim już nie musi być?

JS: Zawsze uderzaj piłkę zbyt mocno! Wszyscy byliśmy tam bez wyjątku.

PM: Jaka byłaby twoja rada dla graczy, którzy chcą zrobić krok do przodu? padel ?

JS: Bądź regularny przez całą grę z technicznego punktu widzenia, bądź cierpliwy w budowaniu punktu, poświęć trochę czasu na zagranie uderzenia, które ma zostać wykonane.

PM: Kto poza F. Belasteguinem jest najbardziej profesjonalnym graczem, który zrobił na Tobie największe wrażenie?

JS: Dla kobiet: Gemma Triay ze swoją fantastyczną grą w powietrzu. Gracz do odkrycia absolutnie!

Dla mężczyzn: żeby wymienić tylko jednego, bo każdy z wysokopoziomowych graczy ma swoją specyfikę, wybrałbym Franco Stupaczuka na całą jego grę, z którą najbardziej się utożsamiam.

 Staże: klucz do postępu

PM: Opowiedz nam trochę o swojej współpracy z nową marką padel Twenty by Ten i oferta zaawansowanych szkoleń Padel Doświadczenie?

JS: Od ponad roku organizujemy staże z Michaëlem Kuzajem (z którym współpracuję od 2015 roku na szkoleniach z Padel Connection) i Alex Cortey, założyciele Twenty by Ten w wymarzonej scenerii Akademii Tenisowej Mouratoglou. Korzystamy z doskonałej infrastruktury Akademii, aby oferować idealny kurs między przyjemnością a wydajnością, a wszystko to w najpiękniejszym ośrodku tenisowym (i padel) / wypoczynek w Europie.

Stworzyliśmy wspaniały zespół doświadczonych trenerów z Miką, Thierrym Martinezem, Bastienem Bottem, którzy dostosowują się do każdego zawodnika i oferują metodę treningu opartą na dostosowanych warsztatach, z naprzemienną techniką i taktyką, bardzo zróżnicowaną i dynamiczną, nie zapominając o międzyklubowym format turnieju lub Pucharu Davisa, ciągły coaching przez cały kurs, informacje zwrotne wideo itp.

Oczywiście zawsze staramy się ulepszać treść praktyk i zapewniać naszym stażystom więcej niż satysfakcję. Każdy staż różni się treścią programu, w zależności od liczby i poziomu stażystów. Obecnie rozmawiamy z innymi klubami we Francji i za granicą w celu zaoferowania nowych miejsc i usług dla naszych przyszłych stażystów. Więcej dowiesz się w najbliższych tygodniach...

wszystko w padel sport JEROME SCHAEFFER

PM: Czy możesz nam trochę opowiedzieć o kolejnych stażach? Padel Doświadczenie, które odbędzie się w All In Padel Sport w Bouc Bel Air w dniach 15-18 lipca i 12-15 sierpnia? 

JS: Oferujemy kurs doszkalający Padel w All In Padel Sport, moje serce klub, na tym samym modelu, co robi się w Akademii Mouratoglou. Nasz staż to idealny sojusz między padel intensywny i relaksujący w rodzinnym otoczeniu pod słońcem...

Odbędą się intensywne szkolenia z padel ponad 4 dni metodą opartą na dynamicznych warsztatach, która sprawia, że ​​trening jest intensywny i urozmaicony, a także pozwala w praktyce wykorzystać maksimum rzeczy z technicznego, taktycznego punktu widzenia itp.

W soboty proponujemy mecze z lokalnymi zawodnikami, aby kursanci zmieniali partnerów i przeciwników i wychodzili ze swojej strefy komfortu.

Dla tych, którzy boją się grać w upalne letnie dni, dostosowaliśmy warunki treningowe, które odbywają się na zadaszonym terenie w optymalnych warunkach. Posuniemy się nawet do dostosowania przedziałów czasowych z sesjami we wczesnych godzinach porannych, aby nasi kursanci mogli bawić się „na świeżym powietrzu” i w pełni wykorzystać dzień, odkrywając nasz piękny region prowansalski.

Obozy są również otwarte dla dziewcząt, które często grają lepiej niż chłopcy. Panie, mówię to głośno i wyraźnie, nie bójcie się do nas dołączyć! Oferujemy również „Pakiety Grupowe” z kursem szytym na miarę dla grup przyjaciół, którzy chcą odbyć kurs ze znajomymi.

mouratoglou dwadzieścia na dziesięć

PM: Jaki według Ciebie jest najlepszy klub/miejsce do gry? padel ?

JS: Oczywiście przytoczę Akademię Mouratoglou, gdzie odbywa się większość kursów. Padel Doświadczenie: za sielankowe otoczenie, aby zobaczyć gwiazdy tenisa na treningach, za unikalne obiekty sportowe na świecie i absolutnie wspaniałe otoczenie Resortu Mouratoglou.

Przytoczyłbym dwa inne kluby: Padel Club de Beausoleil w pobliżu Monako ze względu na niezwykłą zadaszoną infrastrukturę oraz lokalizację i panoramę - klub znajduje się dosłownie tuż nad Monako.

Jeśli chodzi o doświadczenie w pomieszczeniach, chciałbym powiedzieć o Spirit Padel w Lyonie za doskonałą atmosferę, zadaszoną infrastrukturę, która oferuje wyjątkowe warunki gry. Miejsce, które „pachnie padel " jak mówią.

PM: Jakie są twoje projekty padel na przyszłość ?

JS: Przygodę z Twenty by Ten chcę kontynuować poprzez staże Padel Doświadczenie, aby móc oferować staże przez cały rok, wybierając najlepsze możliwe miejsca: znajdowanie nowych destynacji we Francji i za granicą… w Hiszpanii i dlaczego nie w innych krajach, takich jak Szwecja.

Chcę również poszerzyć zespół trenerów, wyszkolić ich w „podejściu XNUMX po dziesięć”, aby zapewnić stałą jakość nauczania, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na staże. Padel Doświadczenie.

Ostatnio zaangażowałem się na poziomie federalnym w opracowywanie treści tworzenia przyszłego dyplomu nauczycielskiego padel, a także w szkoleniu trenerów, które wejdzie w życie w przyszłym roku.

 

Odkryj staże Padel Doświadczenie Twenty by Ten wraz z Jérôme Schaefferem i jego zespołem certyfikowanych trenerów padel na All in Padel Sport Bouc Bel Air. Zarejestruj się teraz online: https://twentybyten.com/stages-padel-experience/ Uwaga ograniczona miejsca.


Skorzystaj z redukcji 5% z kodem promocyjnym: padelmag


Należy pamiętać, że praktyki letnie PADEL DOŚWIADCZENIE na All In Padel Sport będzie odbywał się na zadaszonych terenach i zgodnie z harmonogramami treningów, które mają zapobiegać upalnemu lecie.


 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.