Podczas gdy ostateczna tabela tego Francuski człowiek Padel rozpoczyna się w najbliższą środę w Palais des Sports André Brouat, mogliśmy się spotkać Jessica castello, partnerAlix Collombon na profesjonalnym obwodzie.

Mogliśmy z nią porozmawiać o jej pierwszych wrażeniach z organizacji zawodów, ale także o szokującej parze, jaką tworzy z młodym Lyonnaise.

“Niesamowita organizacja”

„Chociaż nie jestem tym, który gra w domu, jak powiedziałem Alix, naprawdę chciałem tu przyjechać i zagrać. Udało mi się omówić to dokładnie z Alixem i Robinem, organizacja turnieju jest niesamowita, cały personel wykonał ogromną pracę i po raz pierwszy we Francji możemy powiedzieć, że zrobili rzeczy wielkie.
Centralny tor jest wspaniały i naprawdę chcę rozpocząć rywalizację.

Miasto jest bardzo ładne, już raz kilka lat temu mogłam przyjechać na imprezę padel i to prawda, że ​​bardzo lubiłem Tuluzę."

„Skomplikowana gra dzisiaj”

Dziś zmierzymy się z Carlą Mesą i Claudią Jensen, bardzo silną drużyną. To będzie skomplikowany mecz, bo mają dobry sezon. Kilka dni temu w Wiedniu udało im się awansować do półfinału i prawie do finału. Niestety przegraliśmy z nimi w Vigo. Ta porażka była trudna, ale my też ostatnio osiągnęliśmy dobre wyniki, dobrze się przygotowaliśmy, więc zobaczymy, jaki będzie wynik tego meczu.

Jeśli jesteśmy solidni, możemy zagrać dobrą grę. Przygotowałam się jak zwykle, według mojej osobistej rutyny. Wiemy co mamy robić, nigdy się nie poddajemy, jesteśmy solidni i przede wszystkim dobrze się bawimy.

Jessica-Castelló_Alix-Collombon_GPV_7175

“Mieliśmy dobry sezon 2021”

"Z Alix przez pierwszy rok razem udało nam się osiągnąć dobre wyniki. W tym roku niestety jesteśmy trochę mniej regularni, ale dobrze zagraliśmy na boisku.

Nadal będziemy zmotywowani, skoncentrowani i zdeterminowani i myślę, że z takim stanem umysłu będziemy mogli robić lepiej”.

„Alix jest bardziej obraźliwa niż Ana”

„Alix i moja była partnerka Ana Cortiles to dwa różne typy graczy. Ana była nieco mniejsza i miała bardziej defensywny styl gry. Wręcz przeciwnie, Alix jest wyższa i dużo gra, bo ma większą rozpiętość skrzydeł i udaje jej się być bardziej ofensywna, co czasami może mi pomóc. Jest przy tym bardzo solidna w obronie, a fakt, że pochodzi z tenisa, może pomóc w pewnych punktach.

Ponadto skutecznie strukturuje grę, co pozwala mi na nieco większą swobodę podczas meczów.

Coraz wyższy poziom

„Widać, że w ostatnich latach poziom wśród dziewcząt jest coraz wyższy pomimo młodszej średniej wieku. Co sezon na tor pojawiają się nowe pary i coraz trudniej jest się zakwalifikować. Różnica w stosunku do zeszłego roku polega na tym, że jest więcej mocniejszych par, a po pierwszej dziesiątce zauważamy, że jest 10 – 5 par, które tworzą niespodziankę i myślę, że poziom nie przestanie rosnąć".

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.